Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom úgy adja elő a programfe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom úgy adja elő a programfelvetéseit, mintha az én érdekem is szolgálnák, többszöri felvetés után is. Ti hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Alapvetően introvertált vagyok, szeretem a szűkebb társasággal összejöveteleket és a párommal a közös programokat (benti és kinti programokat egyaránt), de évi 2-3 bulizásnál többre nincs igényem. A párom ellenben bulizós, szereti a nagyobb összejöveteleket, meg úgy alapvetően folyton izegni-mozogni, menni mindenfelé, de persze csak velem.

A gond alapvetően az, hogy ezt úgy tálalja, hogy azért "kellene" nekem is ezeken részt vennem, mert kimozdítana a komfortzónámból, mert egy kissé megdobni a társasági és szociális életem, de a legrosszabb az, amikor valami olyan klisét dob be, hogy "nem az lesz a sírodra írva, hogy milyen jót pihentél itthon, vagy milyen keményen dolgoztál". Amikor mondom neki, hogy menjen nyugodtan, érezze jól magát, akkor pedig azt mondja, hogy "ennek a programnak pontosan az lenne a lényege, hogy együtt csináljuk, minek mennék egyedül, amikor pont hogy a párommal szeretnék?". Kicsit egyfajta érzelmi zsarolást látok a dologba, de lehet, túlreagálom, ezért gondoltam előbb megkérdezem tőletek, ti ezt hogyan látjátok, hogyan kezelnétek, mi a véleményetek.


2022. ápr. 7. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem passzoltok, a "szakítsuk ki a másikat a komfortzónából" dolgot mindig is bullshitnek tarzottam. Én nem bírnék elviselni egy ilyen párt.
2022. ápr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Is-is.

Szögezzük le, az ember azért van párkapcsolatban, mert több-jobb-boldogabb tőle az élete, mint egyedül. Én nagyon örülök neki, hogy a párom nem pont olyan mint én, és bele tudott vinni olyasmikbe, amikre magamtól nem szántam volna rá magam, meg tudta bennük mutatni az értéket, a jót.

De nyilván van egy határ, illetve az ember azért összességében ismeri magát, ki tud indulni korábbi tapasztalatokból, mi az, ami nem fog jól elsülni, csak egy kínszenvedés lesz. A túlságosan eltérő beállítottság sem jó, és nálatok esélyes, hogy erről van szó.

2022. ápr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem illetek össze, ennyi. Mindkettőtöknek igaza van tulajdonképpen, csak egyikőtök se a megfelelő ember mellett van.
2022. ápr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Javasold, hogy mozduljon ki a komfortzónájából, és a változatosság kedvéért maradjatok otthon.
2022. ápr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Az én párom is örök mozgó. Én elvoltam a négy fal között is. Utáltam társaságba menni, feszélyezett, minden bajom volt tőle. Nekem jót tett, hogy kimozdított, és mentünk és mentünk. Nekem is mindig azt mondta ráérünk majd pihenni a sárga föld alatt, élvezzük ki az életet amíg lehet. Mondjuk ő a bulizást nem erőlteti, a barátokkal szoktunk összeülni, elmenni kirándulni.kiprobálni új dolgokat, néha napján egy egy koncert.
2022. ápr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Ő nem a Viktor saját maga személyében? Az ilyen.
2022. ápr. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mond ki nyugodtan a véleményedet, a gondolatodat, és azt is, ha valami nem tetszik, vagy épp rád akarja erőszakolni.
2022. ápr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
miért nem mersz kiállni magadért?
2022. ápr. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!