Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek a házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a házassági szerződés felvetéséről?

Figyelt kérdés

Ha a férfi lényegesen nagyobb vagyonnal, több tulajdonnal rendelkezik, mint a nő.


Statisztikák szerint a házasságok fele válással ér véget. Az esetek nagy részében a nők kezdeményezik a válást, és szinte kivétel nélkül mindig ők járnak jobban a válással: általában a gyereket is megkapják (ha van), illetve anyagilag is megkapják a felét úgy, hogy általában a felénél lényegesen kevesebbet tettek bele.


A házassági szerződés ezt megoldja: ha a férfié a ház, az autó, ő kereste meg rá, akkor az övé maradjon. Azonban ennek a felhozása olyan problémát is okozhat, hogy a nőnek ez nem tetszik, hogy a férfi már a házasság kezdetekor számít arra, hogy vége lesz, és nem hisz eléggé abban, hogy örökre együtt maradnak. Vagy éppen az nem tetszik, hogy tudja, hogy ha a válás megtörténik, akkor szerződés nélkül jobban járna, mert olyan dolgokat is megkapna, amik nem illetik őt. Lehet ezért akadna ki, csak nem ezt az indokot mondaná.


Szerintetek ezt érdemes felhozni egy nőnek, vagy inkább ne, mert lehet veszekedést hozna egy olyan kapcsolatba, amiben nincs?



2020. dec. 27. 19:10
A kérdező szavazást indított:
Csináld.
Ne hozd fel.
26 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem Amerikában vagyunk, a házasság előtt szerzett vagyon különvagyonnak minősül. Ha pedig a házasság után szerzik meg, de a férj fizetéséből, akkor is esélyes, hogy ott lesz mögötte a nő áldozata, pl hogy 3 évig otthon marad a gyerekkel. Én amúgy aláírnék ilyet, ha cserébe a férj szülés után ad nekem mondjuk egymilliót (amortizációs díj ugye), meg minden otthon töltött hónap után rendes fizetést. Plusz nem hiányoznék utána sem munkából gyerek betegsége meg ilyesmik miatt, hanem felesben fizetnénk bébiszittert, nehogymár az én karrierem lássa kárát.
2020. dec. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
65%

Jogos kérdés - mert nagyon nem egyértelmű...


A gond az, hogy a gentleman agreement jellegű morális alapú hozzáállás már rég a múlté. Nagyon számítók lettek az emberek, a férfiak úgy, mint a nők. Épp ma lett feltéve a kérdés, hogy ha a nő lelép egy szeretővel, akkor mi a szitu és ebben a helyzetben még többen a gyereket is vinnék. Kérdem én, mire fel...


A szerződés nem rossz gondolat igazából. Bárki bármit is mond, de minden kapcsolatnak van egy szerződése, amiben lefektetik a játékszabályokat. Miért egy házasság lenne más? Csak sok eshetőségre ki kell térni, mert ez így nagyjából megfogalmazva sok pert eredményezhet a végén...

2020. dec. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
97%
szerintem hozd fel és tedd hozzá:kicsim, szeretnék házassági szerződést kötni, de ez nem ellened van. Támogatom, hogy te is építhess karriert. ha nem akarsz gyereket,mert megtöri a karriered nem baj, én elfogadom, ha akarsz, én is elmegyek gyedre, gyesre 1,5 évig, hogy a kicsinek is jó legyen, megcsinálom a házimunka felét, ha tanulni akarsz, nem leszek féltékeny, ha elmész két hétre tanulni, dolgozni és nem alszol itthon, ha úgy érzed te is annyi pénzt akarsz keresni mint én, támogatom hogy vállalhass két műszakot vagy bent lehess este 8-ig a multinál vagy fél év kiküldetésre menj, addig én gondoskodom a gyerekről, benne vagyok, ha úgy érzed költöznünk kell ahhoz, hogy jobb fizut kapjál.
2020. dec. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
17%
Kulcsfontosságú. Aki enélkül nősül az hülye.
2020. dec. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
5%

Kedves 1-es - nem kötelező az anyának otthon maradnia... És teljes bért miért is kellene kapnia plusszban, minek után vannak extra bevételei (extra = amik addig nem voltak, csak a szülés jogán illetik meg őt x ideig).


Lásd Norvégia, Svédország...

2020. dec. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Én ebbe ilyen formában biztos nem mennék bele, de alapvetően a házassági szerződés mellett állok és nekem is lesz, ha egyszer feleségül megyek valakihez.

Azt neked kell tudnod, a párod mire, hogyan reagál. Számomra egyáltalán nem sértő a házassági szerződés, mert ez is csak egy biztosíték, aminek jó esetben nem vesszük hasznát, de nagyon jól jön, ha mégis válunk.

2020. dec. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogy ez se egyoldalú? Lehet olyat beleírni, hogy a te kereseted csak a tiéd, és minden, amit a nevedre veszel. Csak nem lesz olyan idióta, aki erre veled gyereket vállal.

A külön kasszának is legtöbbször az a vége, hogy a pasi kihasználja a nőt anyagilag, de a házimunkát is ő végezze és a gyereket is neveli egyedül.

2020. dec. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, nekem az is jó, ha az apa marad otthon. De valakinek muszáj lesz.

Ki írt teljes bért? Pótolja ki annyira, amennyi előtte volt. Mert azok az extra bevételek azért sehol nincsenek egy teljes fizuhoz.

2020. dec. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
71%
Az 1-es tökéletesen összeszedte, szuper!:)
2020. dec. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Én kötelezővé tenném. Mert sajnos, ha ezt így fel kell hozni az elején, akármilyen szerelmet tönkrevághat.

Nálunk pl. enyém a ház, sajnos megörököltem. Én emiatt feleslegesnek tartottam a papírozgatást, mert külön vagyon, akkor is, ha a feje tetejére áll. Egyébként azt hitte, hogy 5 év együttélés után az övé is, akkor felvilágosítottam és rájött, hogy igazam van. Hát átfutott az agyamon ez-az...

2020. dec. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!