Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire jellemző Magyarország...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire jellemző Magyarországon, hogy a párok elsősorban az anyagi kényszer miatt maradnak együtt?

Figyelt kérdés
Nyilván erről nem divat beszélni, sem felvállalni, de attól még létező jelenség. Vajon ha minden embernek akkora vagyona lenne, hogy bármikor elköltözhetne, lakást vehetne, bebútorozhatná, és stabil egzisztenciát teremthetne önállóan is, akkor vajon a kapcsolatok mekkora része maradna fenn? Ti hogy látjátok?

2022. ápr. 17. 07:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jelentős része van ezért életben még, de ne feledkezzünk meg azokról sem, akik félnek az egyedülléttől vagy azt gondolják, úgysem találnának jobbat. Ők is egy jelentős csoport.
2022. ápr. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt sok ilyen kérdést látok, hogy szeretne válni, de nincs hová mennie a közösből vagy a párjáéból, ráadásul akárhány gyerek is van. A környezetemben nem volt ilyen példa, egy volt aki csak egy barátnőhöz ment kisgyerekkel, de legtöbben szülőkhöz költöztek vissza. Nem tudom erre létezik-e statisztika, hiszen az egyéni tapasztalatok nagyon különböznek, hisz bizonyos társadalmi rétegnél jellemző, hogy több lakás is van "úgyis", mások meg ketten sem tudtak szülőktől külön költözni "úgyse".

Én is inkább azt látom még oknak, amit egyes írt, hogy hiába akár komoly bántalmazóval élnek együtt, félnek az ismeretlentől, hogy nem akad jobb, magányosak maradnak, gyereknél meg hát nagyobb felelősség onnantól egy lábon állni. Aztán meg olyat is ismerek, akik már akárhány éve nem laknak együtt, mindenkinek van más, de nem váltak el pl. mert katolikusok. Szóval annyi féle életút és szempont van.

2022. ápr. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A középkorúaknál nagyon sok, az idősek többsége, a fiataloknál már kevésbé, mert sokuk inkább visszamegy a szülőkhöz és még időben kapcsolnak, nem házasodnak, nem lesz pulya sem.
2022. ápr. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Sokat elárul erről a jelenségről hogy huszonéves lányok a társkeresőn így ismerkednek?

Akarsz csokot,meg 3 gyereket.

Mert én kertes házban akarok élni,anyáméktól elköltözni.

2022. ápr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább, 40 felett veszem észre nagyon, ismerősökön, barátaim szülein. A fiatalabb még jó esetben megoldja, hogy a szüleihez költözzön. Egy 50+ már nem nagyon.
2022. ápr. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
10%

Én is úgy látom ahogyan a hármas mondja,a középkorú emberekre jellemző inkább.

Nem akarok példálózni de meg tetszett egy nő akinek én sem voltam közömbös,flört beszélgetés és amikor kiderült az anyagi helyzetem meg torpant az egész dolog,pedig nekem is van pénzem csak ezt ő nem tudta,azok a dolgok alapján amit látott és beszélgettünk láttam rajta hogy ki ábrándult,pedig nem volt ő sem úgy mond tehetős,hiszen volt egy olcsó autója és egy albérletben lakott a munkahelyeit pedig fél évente váltotta,én igaz akkor otthon laktam és nem volt autóm sem de volt egy biztos munkahelyem és félre tett pénzem

És mind a ketten közép korosztályhoz tartozunk,a lány volt pár évvel fiatalabb ennyi

Eléggé meg kedveltem és nem gondoltam hogy ez alapján ennyi idősen így viselkedik majd

2022. ápr. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

#6 de min lepődtél meg?

Konkrétan úgy tűnik, hogy volt egy alap egzisztencia, amit beszèlgetés alapján szerinte nem tudtál megugrani.

Ez nem az, amiről a kérdező beszél. Ott a pénz szűke miatt maradnak együtt. Ez a nő viszont össze sem akart jönni veled, mert úgy látta, nem lehet jövőtök.

Őszintén szólva én is így èreztem volna…

2022. ápr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Ja igen. Nálad biztos tehetősebb, mert fenn tud tartani egy albérletet és egy autót.

Neked semmilyen autód nem volt és a szüleidnèl éltél harmincasként. Úgy nem nehéz félretenni. De ez nem egy kapós csomag egy nőnek. Konkrétan jobban jár egyedül.

2022. ápr. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk annyira, mint bárhol máshol a világon.
2022. ápr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem elég gyakori. Illetve nem csak az anyagiak, a megszokás is nagy úr, illetve a gyerekek. 10-20-30 év után válni, osztozni és újrakezdeni nem egyszerű akkorsem, ha egyébként az ember megteheti.
2022. ápr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!