Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit szólnátok, ha a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnátok, ha a párotok rendszeresen felhozná, hogy mennyire sok teendője van a lakás "feldobásában", mindezt úgy, hogy valójában ő maga egyedül találja ki azt, hogy mivel lehet a lakást alakítgatni?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy a kérdésem kicsit egyértelműbb legyen: Nem élünk még együtt, a párom lakásába költöznék néhány hónap múlva be, azonban rengeteg dolga van a lakással, hogy olyanra alakítsa, amilyen neki az álomlakás - ez sokszor azzal jár, hogy eljárkálni kismillió barkács és lakberendező üzletbe, növényboltba, háztartási kellék üzletbe, stb.

Ezeknek a bevásárlásában és olykor összeszerelésében/takarításában segítek, de mindenre nincs időm, hisz nekem is van egy háztartás, amit még néhány hónapig fenn kell tartani.

Ugyanakkor amikor átmegyek, néha-néha megejti, hogy mennyire fárasztó volt ezt is elintéznie, azt is elintéznie, ezzel jelezve, hogy maximálisan elvárná a segítséget úgy, hogy mindent egyénileg dönt el - hisz abba nem szólok bele, hogy telerakja-e mindenfélével az adott helyiséget. Ilyenkor egy enyhe "guilt tripet" érzek, hogy valójában azt szeretné, ha a lakásrendezésben 100%-ig besegítenék annak ellenére, hogy nem lakom még nála, nekem is van egy lakás, amit fenn kell tartanom, mellette persze a munka és a szabadidős tevékenységek, és őszintén szólva nem érzem jogosnak azt, hogy ő mondjuk kitalálja, hogy másfél méteres növényt rakna a nappaliba, amit aztán egyedül hoz el, majd mondja a nap végén, hogy "huh, hát ő egész nap ezeket a dolgokat szállította, intézte, ez-az teendője volt".


2022. ápr. 23. 22:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy ezzel akar benned bűntudatot okozni, hogy segíts többet. Az is lehet, hogy csak olyan típus, aki szeret mindenért panaszkodni, hogy neki milyen nehéz, hogy ezzel csikarjon ki figyelmet és elismerést. Mondjuk ez se sokkal jobb. Amúgy biztos, hogy oda akarsz költözni? Nem is csak a panaszkodása miatt kérdezem, de nekem az is fura, hogy azt tervezitek, hogy hamarosan te is ott fogsz lakni, ő felújít és még csak meg se kérdezi a véleményed bizonyos dolgokban, hanem minden úgy lesz, ahogy azt ő szeretné. Ha közös otthont szeretnék valakivel kialakítani, fontos lenne, hogy ő is otthon tudja magát érezni ott és mindkettőnknek tetszen.
2022. ápr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakoznék 1-eshez!

Ez egyfajta lelki alkat, akinek lételeme a panaszkodás. A 1,5m-es növényt úgy is haza lehet vinni, hogy megküzdöttem vele, de nézd milyen jól mutat, de ő azt fogja kiemelni, hogy milyen nehéz volt kiválasztani, és még az eladó sem volt segítőkész, a szállítása meg kész horror volt.

Nekem is az lenne a problémám, hogy jó lesz álom lakása, de az nekem soha nem lesz az otthonom, mert ha nem is a tulajdonom, mégiscsak velem tervez ott élni, de így ott jelen állás szerint vendég leszek.

2022. ápr. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!