Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A féltékenynek miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A féltékenynek miért nem számít semmit az amikor mondod dehisz én szeretlek nem is tennék ilyet, hanem fújják tovább a gyanusítgatásokat, vádakat?

Figyelt kérdés

Semmit nem jelent nekik a másik érzése? Az sem amikor azt mondja, szeretlek? Nem hallják meg? Nem érdekli őket? Semmibe veszik?

Vagy nincs nekik jelentése, súlya? Ha meg nem hiszik miért nem lépnek ki? Ha azt hiszik csalva vannak, nem szeretik őket, miert nem fordítanak hátat?

Mit lehet mondani ami számít, amitől abbahagyják?


2022. ápr. 23. 23:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz olyat mondani, amitől abbahagyja. Nem benned nem bízik, hanem saját magában. Azt hiszi, hogy ő kevés, el kell küldeni pszichológushoz, ha tagadja a problémát, akkor meg szakítani. Saját magától nem tudod megmenteni, ha ezt nem látja be!
2022. ápr. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy aki ténylegesen megcsalja a párját, az is ugyanezeket mondja, és sok esetben alapos oka van a féltékenykedésnek.
2022. ápr. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az az enyhébb eset lenne.

Mert ott csupán arrol van szo, hogy a megcsaló nem tud elszámolni a saját lelkiismeretével ezért a párjára terheli azt, amit ő követ el es őt "bünteti" maga helyett.

Ezek alkalmi megnyilvánulások lennének, amikor épp felrelép, vagy arra készul.

De én olyanokrol kérdezek, akiknek jelleme a féltékenység. Nem okozat. Hanem benne van.

De sanszos akkor, hogy menthetetlen, mert belátása nincs abban, hogy változtatnia kéne.

Ha lenne belátása sem lenne könnyű az önismeret, tanulás, változás, de így pláne esélytelen.

Próbáltam már elengedni azt akit szeretek, ez meg nekem nem megy.

Hogyan lehet szeretve szakítani úgy, hogy a másik is szeret, akar, küzd? Azaz mindkettő akarja egymást, de el kell válni, mert működésképtelen?

Vagy a féltékenyek nem is tudnak szeretni, csak azt hiszik, hogy szeretnek?

2022. ápr. 23. 23:48
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Valószínűleg már rengetegszer csalódtak ezek az emberek, őket is átverték, így nehezen hiszik el amit a párjuk mond nekik.

Hogyha valaki nem tudja elengedni a korábbi sérelmeket akkor örökké gyanusítgatni fog, aminek szakítás lesz a vége.

2022. ápr. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

3-as Neked is van bajod..

Őszintén most az sem világos, hogy te vagy féltékeny, vagy rád mindenki!

Aki féltékeny az nem tud jól szereti, sosem lesz egészséges kapcsolata, de ezen lehet változtatni, ha belátja, hogy baja van.

Ha meg valami nem működik, akkor minimum az életösztön beindul, és előbb-utóbb valakinek elege lesz, hiába a szerelem, be kell látni, hogy sosem lesz boldog a másikkal!

2022. ápr. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha be is látja az ember hogy ilyen mellett nem tud boldog lenni akkor miért nem múlik el a szerelem, vagy kötödés ami megkönnyítené a szakítast?
2022. ápr. 24. 00:16
 7/13 anonim ***** válasza:

Az élet sosem egyszerű. Ésszel kell belátni, hogy a "de én szeretem" semmire se elég, ha a kapcsolat nem működik. Csak szenvedsz.

Szakíts. Aztán majd el fog múlni, ha tudatosul, hogy vége, és nem lesz veled minden nap. Így csak szenvedsz, mert néha van egy jobb pillanat, és fellángolnak az érzéseid, meg elkezdesz reménykedni.

2022. ápr. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Sose voltam féltékeny típus egészen addig amíg meg nem csaltak és engem próbáltak beállítani bolondnak hogy csak kitalálom az egészet. Jött a süket szöveg amit írtál a kérdésedben hogy engem szeretnek stb stb. 2 pasim is megcsalt kérdem én ezek után hogy ne legyek féltékeny a 3. pasimnál? Mikor vannak női ismerősei régi barátai stb. Persze utálom őket mint valami dedós és próbálom nem túlzásba vinni a féltékenykedést. Megcsalások után már ott van az emberben a félsz hogy mi van ha ez is megteszi majd.
2022. ápr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Gyerekkori traumabol ered.

Másik ismerosomnel is

2022. ápr. 24. 10:02
 10/13 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%

Mert a saját bizonytalanságukat vetítik ki rád - nem vagyok rá büszke, de ezzel b*szt*m el az első kapcsolatomat. Folyton az volt bennem, hogy nem vagyok ELÉG szerethető, nem vagyok ELÉG jó. Ebből következett az, hogy "Jaj! Nem tudom megugrani az alapot sem! Bárki jobb nálam! És ezt Ő is tudja...". Tele voltam szorongással. Emellett igyekeztem a "tökéletes homlokzatot" megtartani. Magamnak sem vallottam be: Nagyon gáz volt a gondolkozásom.

Lehet úgy érdemes mondd párodnak: "Téged választottalak mindenestül, jó és rossz tulajdonságaiddal együtt. A mások nem érdekelnek, mert számomra TE létezel. Az, hogy másokkal is szóba állok, az nem megcsalás, nem is annak a kezdete. Nem kívánhatod, hogy izoláljam magam - ahogy én sem várom el, hogy mással ne beszélj." Kemény munka lesz megszabadulnia az önértékelési zavaroktól, de ahhoz neki is akarnia kell. Mindazonáltal nem lehetetlen a dolog - én vagyok az élő példa rá, hogy ki lehet ebből az állapotból jönni.

2022. ápr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!