Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bulizás párkapcsolatban (több...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bulizás párkapcsolatban (több információ a megjegyzésben)?

Figyelt kérdés

Én 23 éves nő vagyok, a párom 24 éves férfi.

BPD (személyiségzavar, ami miatt nem tudom uralni az olyan érzelmeim, mint a szorongás, düh, stb) és kényszerbetegség a problémám központja.

A betegségeim által kreált félelmeim alapja a tapasztalat, hogy a családomban a férfiak részéről sosem volt prioritás a hűség, ezért megszállottan (értelemszerűen a kényszeres gondolkodás miatt) rettegek a megcsalástól.

Szeretnék elkezdeni eljárni szórakozni, mivel korábban nem voltam annyira oda ezért és lehetőségem sem volt. Én örülnék, ha jönne velem a párom, tehát nekem nem okozna gondot, nimcs szükségem "csajos estére", hiszen szórakozni, táncolni, iszogatni szeretnék, nem pedig új partnert keresni. Viszont felmerült az, hogy neki ehhez kevésbé van kedve, így adott, hogy nem feltétlen jönne velem.

Ebből az következik, ha én elmehetek egyedül, akkor ő is. Hiába bízom benne, szó szerint megbolondulnék, amíg ő oda van.

Gondolom normál esetben ezt egy ember tudja kezelni, de sajnos nálam nem normál eset áll fenn.

Van valami tanácsotok számomra? Bármilyen kis pozitív foszlánynak, vagy segítségnek örülnék.


Köszönöm szépen



2022. ápr. 25. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
A személyiségzavaroddal kezeltesd magad, utána könnyebb lesz megoldani a problémát is.
2022. ápr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha betegséged van, akkor kezeltetni kell. Tessék szépen eljárni orvoshoz és szedni a gyógyszert. Nem másabb a mentális betegség sem, mint a fizikai. Ha elhanyagolod, akkor egyre szarabbul leszel és megkeseríted a körülötted lévők életét.
2022. ápr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Évekig rajta voltunk az orvosommal, de megoldásnak csak beszélgetést (ami abszolút semmit sem ért) és olyan gyógyszereket látott, amitől zombinak éreztem magam. :( És pont ez volt a következő orvossal is. Gyógyszer, beszélgetés.
2022. ápr. 25. 17:12
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább azért nehéz kérdés, mert nem tudni ő hogyan áll ehhez a témához.


Az biztos, hogy állandó kezelésre szorulsz, de ez nem jelenti azt, hogy lesz javulás. Könnyen lehet hogy semmit nem ér, gyakori az ilyen. Ezt is meg kell beszélni a pároddal, hogy lehet soha nem fogtok olyan életet élni mint mások, mert így teljesen máshogy kell hozzád állnia. Ez sok lemondással és még több szenvedéssel járhat.


Az egész tehát attól függ, hogy ő mit gondol a betegségedről, akar-e ilyen kapcsolatban maradni, elfogadja-e hogy bármikor és bármiért balhék lehetnek, mert instabil vagy. Mindent át kell beszélni vele.

2022. ápr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak : Teljes komolysággal kérdezem. Mit gondolsz, akkor az ilyen embereknek egyedül kéne élni? :/ Már gondoltam erre is. Csak az a szörnyű ebben, hogy rengeteg szeretetet és gondoskodást adok és nekem az okoz örömöt, ha másról gondoskodok, ha valakit szeretek.
2022. ápr. 25. 18:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5 Nem kell egyedül lenniük, csak sajnos ez egy olyan betegség, ami pusztítja a környezetét is, az adott személyen túl. Ezért a melletted lévőnek 100%-san meg kell értenie és támogatnia, mindezt nem magára véve és érzelmileg valamennyire távol tartania magát, ami egyrészt nagyon nehéz, másrészt van hogy ez sem elég.


Nyilván tág spektrum a BPD, sokféle "erősségű" lehet, de sokszor azért nem elég, mert maga a BPD-s személy löki el magától azt, aki mellette lenne. Nem tehet róla, de így működik.


Én a helyedben két dolgot tennék:


- szakemberrel/ekkel folyamatos kontakt, látogatás, kezelés, akár gyógyszerrel (megpróbálhatsz többfélét, mondhatod hogy xy-tól zombinak érzed magad tőle és másikat próbálnál)


Esetleg másfajta kezeléseket kérhetsz, mondhatod hogy a beszélgetések úgy érzed nem működnek. Vagy nem úgy ahogy csinálják, valami mást próbálnál, stb..


- a párodat bevezetném a BPD-sek világába; kezdésnek legyen tisztában azzal, hogy miben van. Tehát könyvek, filmek, beszélgetések, előadások a témával kapcsolatban sokat segítenének. Tapasztalatok azoktól, akik voltak BPD-sel párkapcsolatban, általánosságban előjövő problémák, kérdések és válaszok, stb.

2022. ápr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, elsősorban azt, hogy ilyen türelmesen leírtad, másodsorban pedig azt, hogy adtál számomra hasznos információt.
2022. ápr. 25. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!