Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bárátnőm 26 évesen még csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bárátnőm 26 évesen még csak nem is gondolkodik az önállóságon, összeköltözésen, ez normális?25/F

Figyelt kérdés

27 éves vagyok 2.5 éve vagyok lassan együtt egy lánnyal (akinek én vagyok az első komolyabb kapcsolata).

Nagyon ragaszkodik a szüleihez, amikor felvetettem, hogy költözzünk össze ő azt mondta hogy nehéz lenne azt az otthoni kényelmet feladni.

A fullos reggeliket meg vacsikat amiket otthon közösen csinálnak stb.

Nyilván nem szeretném elszakítani otthonról, ez kontraproduktív is véleményem szerint, viszont én már gondolkodom a külön életemen. Már egy ideje albérletben lakom és örülnék egy társnak akivel közösen a világot a vitorlánk alá hajthatnánk. Nagyon sok van bennem és örülnék egy társnak, aki velem is él, leginkább egymásra támaszkodunk és támogatjuk egymást.

Eléggé kislányos megmozdulásai is vannak néha, de ő állítja hogy komoly és javarészt az is.

Eléggé vegyes érzelmeim vannak ezzel a szituációval kapcsolatban, én gondolkodom internacionális karrierben is, beszélek több nyelven elmennék akár pár évre külföldre is. Itthon is lennék de akkor valami pluszba belekezdenék a munkám mellett.

Mindketten korrekten keresünk, fent tudnánk tartani egy albérletet, pénzügyileg nem gondolnám hogy problémáink lennének.

Inkább az ő ragaszkodása az otthon melegéhez, a kényelemhez, ami engem elgondolkodtat elég erősen.


Én még most végzem a plusz tanulmányaimat idén, mellette főállásban dolgozom, ezt követően le fogok vele ülni egy komoly beszélgetésre a jövőt illetően. Nekem partner kell nem egy tinilány akivel járogatok. Mindketten benne vagyunk a korban és addig akarok mindent kipróbálni megvalósítani amíg a belső motivációm hajt.

Nagyon szeretem a lányt, kiábrándító amikor belegondolok abba hogy ő nem önállósodna.


Hogy álljak hozzá? Mi lenne a megfelelő kezelése ennek a helyzetnek?


Segítő válaszaitokat előre is hálásan köszönöm!



2022. ápr. 26. 11:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
25/27, rögtön az elején elrontani, ejj-ejj :(
2022. ápr. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%

Normálisnak az, de ezek szerint ő nem lesz a társad. Mikor tervez vajon eljönni, ha elmúlt 30-35?

Ha 2,5 éve együtt vagytok neki is igényelnie kellene a több együtt töltött időt, és egyáltalán azt, hogy fejlődjön a kapcsolatotok, ne csak randizgassatok. Egyszerűen meg kell kérdezni, hogy hogyan képzeli a jövőt, az időt meg nem húznám feleslegesen, tedd meg még ma.

2022. ápr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Ha ennyire nem megy, próbálja fokozatosan. Osszekoltotzok, de hazájár látogatni eleinte gyakrabban aztán egyre kevésbé.

Ha így se megy akkor az baj. 😀

2022. ápr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
3-mas vagyok, valahol el kell kezdeni.
2022. ápr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Mi lenne, ha fokozatosan csinálnátok, pl. eleinte csak egy-egy éjszakát alszik nálad, mondjuk hétvégente vagytok együtt. Én annak idején így önállósodtam otthonról. Aztán egyszer csak jött a költözés.

Aki világéletében a szülőknél lakott, tehát nem volt pl. koleszban, annál valahol érthető, hogy tart egy ilyen nagy változástól. Lehet, hogy a barátnőd alapból kevésbé kalandvágyó, mint te. Hogy végső soron összeilletek-e, az nyilván kiderül idővel, én a helyedben mindenképpen megpróbálkoznék először valami fokozatossággal, kompromisszummal.


Majd biztos jönnek olyan hozzászólások, hogy már rég külön kellene élnie stb. és hagyd ott, mert sose lesz önálló, de én interneten keresztül nem szólnék bele ilyen drasztikus módon vadidegenek életébe. Nem kötelező 18-20 évesen külön költöznie senkinek, szerintem ha jó a kapcsolat a szülőkkel, teljesen érthető az is, ha a fiatalok fokozatosan távolodnak el tőlük.

2022. ápr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Miért nem most ülsz le vele? 2,5 év után nincs hova tovább halogatni egy komoly beszélgetést a jövőtökről. Ha nem egyformán képzelitek el, akkor fölösleges tovább pazarolni egymás idejét.
2022. ápr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
52%
Én 100% hogy már szakítottam volna.Állítsd döntés elé.Mond meg hogy vallasszon vagy vége.Az ilyen emberrel aki nem akar önálló lenni nem lesz hosszú a kapcsolat.Hosszú távra szerintem ne tervezz vele.
2022. ápr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
17%

"Nagyon ragaszkodik a szüleihez, amikor felvetettem, hogy költözzünk össze ő azt mondta hogy nehéz lenne azt az otthoni kényelmet feladni.


A fullos reggeliket meg vacsikat amiket otthon közösen csinálnak stb."


Bevallom, nekem is nehéz lenne ezt feladni. Nem hinném, hogy a kényelmet szeretni gyerekes.

2022. ápr. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

"Nem hinném, hogy a kényelmet szeretni gyerekes."

ha nő kérdezte volna a 26 éves barátjáról, már ízekre szedték volna, hogy milyen életképtelen mamahoteles kisfiú

2022. ápr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, ahogy írtad, felnőtt férfi mellé felnőtt nő való, nem egy otthonról elszakadni képtelen kislány, akinél mindig csak második lehetsz anyuciék után, és még egy szimpla összeköltözésre sem hajlandó. Ez így egy tini kapcsolat, és nem is hajlik rá, hogy változtasson. Biztos, hogy szakítottam volna. Nem most, hanem régebben. De ha már idáig kihúztad, akkor ne sokat halogasd.
2022. ápr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!