Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok arról, ha a pár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok arról, ha a pár egyik tagja csak úgy ad a másiknak kölcsön pénzt, hogy erről kölcsönszerződést kötnek?

Figyelt kérdés
Pasim tengervízbe ejtette a telóját, teljesen tönkrement. Újat kell vennie, kért tőlem kölcsön fél millió Ft-ot, ugyanolyat akar venni, mint a régi telója volt. Mondtam, hogy nagyon szívesen adok, de ragaszkodom hozzá, hogy papírozzuk le, írjunk róla szerződést. Nem vagyok vele szemben bizalmatlan, együtt is élünk, szerintem ez szolgálja mindkettőnk érdekét. Teljesen kikelt magából, hogy mit képzelek, hogy pont ő ne fizetné nekem vissza.

2022. ápr. 26. 14:11
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
98%
Sokaknak a pénz kultúrája ismeretlen fogalom sajnos. Teljesen rendben van, amit kértél tőle. Ez nem a bizalmatlanság jele, egyszerűen az embernek muszáj bebiztosítani magát, mert sosem lehet tudni. Ha házasok lennétek, nyilván más lenne a helyzet, de sima párkapcsolatban én is kértem a kölcsönpénzről papírt, nem is volt belőle gond, megértette a párom. Azóta már a férjem, már nyilván nem papírozgatunk, minden közös.
2022. ápr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
71%

Kölcsönt senki nem fizet vissza. Tizenéve külön élek a feleségemtől ő is kért néhány barát is. Eddig egy fizette vissza az is több éves csúszással.

Másrészt ha a pasidnak probléma fél milliót kifizetnie farzsebből akkor Q..va csóró. Naná, hogy nem fogja visszafizetni. Eszem megáll! Telefon hitelre! Vegyen egyet 10.000-ért azt lehet ki tudná köhögni.

2022. ápr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
92%

ekkora gyökeret... nincs pénze új telóra, de azért a fél milliós kell neki

komolyan, magyarok pénzügyi kultúrája egyszerűen siralmas

2022. ápr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
28%
Ha félmillió forint számodra akkora összeg, aminek az esetleges elvesztése már "fájna", akkor igen, érdemes írásba foglalni a dolgot. Amúgy ha ilyenben nem bízol benne, akkor hogyan tudtok közös jövőt tervezni? Egy (vagy több) gyerek vállalása például sokkal nagyobb döntés. Na, de ez már egy másik kérdés.
2022. ápr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
76%

2 folyt...

Azért sem értem mert ezeket a tólárazott xarokat gykorlatilag ingyen ellehet hozni. Utána vágják a kölcsönt. Ezek szerint BAR listás, hitelképtelen. 1 forintot ne adj neki papírral sem, hacsak nem aranyból van a farka.

2022. ápr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
86%
Nekem gyanús lenne, hogy nem akarja aláírni. Fordított esetben bár nem esne jó, de érthető, és mivel visszafizetem, csak egy darab papír. Semmi jelentősége, ha aláírom.
2022. ápr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem az egész szituáció gáz. Nincs egy vasa se, de azért kell a félmilliós telefon... Ilyen pénzügyi kultúrájú embernek én se adnék papír nélkül egy forintot se. (Pedig amúgy a saját kapcsolatomban nem csinálunk ügyet a pénzből, én pl vennék a páromnak egy telefont és vissza se kérném az árát, de cserébe ő meg nem hajigálná vízbe a felsőkategóriás modellt, főleg akkor ha nincs pénze...)
2022. ápr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:
Igen, írtam, hogy ugyanolyat akar, kell neki munkához a nagy tárhely, ez pedig ennyibe kerül. Nem csóró, múlt hónapban totálkárosra tört a kocsija egy balesetben, így új autót kellett vennie, ami jópár milliós váratlan kiadást jelentett, ha megvenné a telót saját pénzből, akkor lenullázná magát. Teljesen megértem, hogy kér tőlem kölcsön, azzal van bajom, hogy nehezményezi a szerződést erről.
2022. ápr. 26. 14:24
 9/50 anonim ***** válasza:
86%
Minek neki fél milliós telefon hogyha nincs egy vasa sem?
2022. ápr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
91%

Igazad van. FÉlmillió nem kis pénz. És minél inkább fel van háborodva, annál indokoltabb, hogy szerződést írjatok róla. Ha nincs félmillája, akkor éppen annyira le van égve, hogy nem lehetsz benne biztos, hogy visszafizetvi.


Egyetértek az #5-el. Honnan a pit.sából szeditek össze ezeket a díszpintyeket?

2022. ápr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!