Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok arról, ha a pár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok arról, ha a pár egyik tagja csak úgy ad a másiknak kölcsön pénzt, hogy erről kölcsönszerződést kötnek?

Figyelt kérdés
Pasim tengervízbe ejtette a telóját, teljesen tönkrement. Újat kell vennie, kért tőlem kölcsön fél millió Ft-ot, ugyanolyat akar venni, mint a régi telója volt. Mondtam, hogy nagyon szívesen adok, de ragaszkodom hozzá, hogy papírozzuk le, írjunk róla szerződést. Nem vagyok vele szemben bizalmatlan, együtt is élünk, szerintem ez szolgálja mindkettőnk érdekét. Teljesen kikelt magából, hogy mit képzelek, hogy pont ő ne fizetné nekem vissza.

2022. ápr. 26. 14:11
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
79%

[link]

Fizessen elő itt tárhelyre és akkor elég lesz neki egy 50 ezres telefon is 64gb-vel azon annyi szöveges adat elfér, hogyha a párodnak az egész ország az ügyfele akkor is bőven elég. Nagyon szívesen!

2022. ápr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
100%
Nem a telefon a lényeg, ne rugózzatok már ezen. A kérdés a kölcsönszerződésről szólt. Ami szerintem egyébként a kérdező részéről jogos, az pedig fura, ha a párja nem akarja aláírni. Én így nem adnék neki kölcsön.
2022. ápr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:
Volt neki tárhelye, de soha többet nem fog érte fizetni, mert mikor lejárt az előfizetése nem kapott értesítést, hogy le fog járni, majd hirtelen minden adata törlődött.
2022. ápr. 26. 14:55
 34/50 A kérdező kommentje:
Végre valaki megértette a kérdésem. Teljesen mindegy, hogy szerintetek milyen telefon lenne neki elég, ha ő csak ilyet akar. A kérdésem fókuszában az van, hogy adok neki kölcsön nagyobb összeget, amit szeretnék szerződésbe foglalni, ő pedig nem.
2022. ápr. 26. 14:57
 35/50 anonim ***** válasza:
84%

jajj szegény:( hát akkor vegyen egy külső meghajtót.

[link] 18 ezer ft egy tb

40 ezerért van egy Xiaomi redmi 9a így a párodnak nem kell lenulláznia magát mégis meglesz a tárhely és a telfon is.

Nagyon szívesen, ott segítek ahol tudok!

2022. ápr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
80%

Nem, nem mindegy a telefon. Épp ez a lényeg hogy a kérdező párja s€gghü|ye a pénzhez. Ez azért elég fontos tényező a közös pénzügyekben.

Aki ennyire szórja a pénzt marhaságokra és nem is vigyáz a cuccaira miközben csóró, annak NEM adnék kölcsön, se papírral se anélkül. Ha nem baromságokra szórja a pénzt és még vigyáz is a cuccaira, akkor tulajdonképpen még csak vissza se kérném a kölcsönt.

¯\_(ツ)_/¯

2022. ápr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
73%
Amit #36 mondott. Ha adnék is pénzt, én ragaszkodnék a papírhoz.
2022. ápr. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
73%
Közeli rokonnak 500 000 ft, távolabbi rokonnak 200 000 ft fölött nem adok kölcsön szerződés nélkül. Ha nem tetszik neki, akkor majd megy a bankba és fizeti kamatostól.
2022. ápr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
10%

Azért a telefonra annyira ne fókuszáljatok. Legalábbis ilyen erős következtetéseket felesleges levonni abból, hogy milyen telefont vesz. Igazából lehetősége is van rá, ugyanis a párja tud neki előlegezni, amire ugye nem jön plusz visszafizetni való.

1 telefonról tudtok, ami tönkrement. Illetve, hogy milyet akár venni, de arról már nem tudtok, hogy az élet többi részén mit, hogyan csinálnak.


A szerződés pedig jogos. Bizalom ide vagy oda. 500eft nem kis pénz. De amikor ezt először meghallottam igen, bennem is az merült fel, hogy bizalmatlan? De miért? Mert akármi történhet? De hiszen mást sem vernék át ilyennel, nemhogy Őt. Ezek csak full felesleges kérdések, ha ígyis-úgyis visszafizeti, akkor ez csak egy darab papír.

Ha nem kam kérdés akkor mutasd meg neki, amit írtam.

2022. ápr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
83%

#39

Telefont meg autót is pont mostanában tört össze, és ezekre elköltötte minden pénzét úgy, hogy nem marad miből pótolni.

A szememben ez nulla pénzügyi kultúra, akárhogy próbáljuk mosdatni...

2022. ápr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!