Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok arról, ha a pár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok arról, ha a pár egyik tagja csak úgy ad a másiknak kölcsön pénzt, hogy erről kölcsönszerződést kötnek?

Figyelt kérdés
Pasim tengervízbe ejtette a telóját, teljesen tönkrement. Újat kell vennie, kért tőlem kölcsön fél millió Ft-ot, ugyanolyat akar venni, mint a régi telója volt. Mondtam, hogy nagyon szívesen adok, de ragaszkodom hozzá, hogy papírozzuk le, írjunk róla szerződést. Nem vagyok vele szemben bizalmatlan, együtt is élünk, szerintem ez szolgálja mindkettőnk érdekét. Teljesen kikelt magából, hogy mit képzelek, hogy pont ő ne fizetné nekem vissza.

2022. ápr. 26. 14:11
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
75%
Én is kértem februárban a páromtól fél milliót (3 éve vagyunk együtt, együtt élünk), hirtelen ki kellett vásároljam a lakásból a társtulajdonost, és ennyi kellett hozzá. Ő nem kért papírt, de ha kért volna, a világ legtermészetesebb dolga lett volna, hogy aláírom neki. Aki vissza akarja fizetni, annak mindegy a papír. Aki nem akarja aláírni, az sunyít.
2022. ápr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
83%

Azért fontos a telefon típusa mert alapból idióta hogy anyagilag szarul áll de nehogy már akkor olcsóbb telefon plusz tarhely hanem fél milla kölcsönbe.

Nálam már ez kiverné a biztosítékot. Nem is adnék szerződéssel se.

Mert csak úgy közlöm hogy ha nem akarja visszafizetni rohadt nehéz lesz tőle szerződéssel is visszaszerezni.

Szóval én bele se mennék.

De te nyilván bele fogsz.

Igen, jogos a szerződés. Őt valószínűleg sérti a feltételezés de ha ennyire éretlen akkor így járt.

Megmondanam hogy ha kell a pénz alairod, ha nem nem. Aztán azt csinál amit akar.

2022. ápr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
78%
Nyilván nincs szüksége ilyen telefonta munkához,akkor lenne neki céges. Tárhely máshogy is megoldható.Tipikus nincs pénze, de menőzni akar.( márha ez a telefon valakinek menőség, inkabb mosolyogtató).
2022. ápr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
82%
Lattad is a totaljaros autot, vizbe esett telot, vagy csak etet? Nem adnek neki egy fillert sem.egyreszt nem vigyaz a dolgaira, ketto nem adja vissza hisz most sincs penze es mindig lesz vm adossaga, harom felhaborito hogy meg most se fogja vissza a koltekezest. Az en telom 70 ezer volt oriasi tarhellyel, szoval neki is pont jo lesz. Amugy meg nő vagy, a pasinak kene penzelnie es nem forditva.
2022. ápr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
70%

A lényeg hiányzik a kérdésből: mióta vagytok együtt és milyen a kapcsolatotok?


Mert ha friss ismertség, akkor simán lehet, hogy csak le akar húzni. Pláne, ha neten kívül sose látott, egzotikus hapsi. De magyarban is megoldható: bérelek egy kocsit, elviszlek benne egy körre, utána meg keresek egy képet, amin egy olyan típus van rommá törve és előadom a sztorit...

Amúgy a kocsi is érdekes: ha ér valamit, akkor tuti volt rajta CASCO... Ha pedig arra sincs pénze, akkor minek jampizik.


Ha pedig több éve ismeritek egymást, akkor ott már baj van, ha papír kell. Én ettől már sokkal többet is adtam kölcsön papír nélkül egy régi barátnak, aki ráadásul külföldön él. Természetesen időre vissza is kaptam. Párom is adott nekem pénzt papír nélkül, amikor megkért, hogy vegyek neki részvényt. Szóval, ha bizalom van, akkor nem kell papír. Ha pedig nincs bizalom, akkor miért a párod? (Kivétel, ha csak pár hónapja ismeritek egymást.)

2022. ápr. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
87%

"Lattad is a totaljaros autot, vizbe esett telot, vagy csak etet? Nem adnek neki egy fillert"


Ez nekem is eszembe jutott. Azért akar ugyanolyant, mert mutogathatja majd a régit, hogy azt vette.

2022. ápr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
89%

Az iPhone vízálló.

Vedd meg te a telefont, a saját nevedre, aztán majd ha lesz pénze odaadja és írtok egy adásvételit a telefonról.

Még jobb, ha részletre veszi, és te adod az önerőt.

A párommal nem papíroznék, de egy ingatlanügynökkel lehet kivételt tennék.

Ha azt akarod, hogy nyoma maradjon, utald át, közleménybe pedig beírod, hogy kölcsön.

2022. ápr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy meg a másik dolog. Miért nem veszi meg részletre ha nincs rá pénze?
2022. ápr. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
85%
Ebből a kérdésből tisztán látszik, hogy lehúzni akarja a lányt, és a srác jelleme. Semmi pozitív, pláne nem olyan akivel éltet lehet építeni. Most védi a kérdező, pár év múlva meg lesz a sírás-rívás. Most em hiszi el, majd az élet tanítja.
2022. ápr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
86%

Alapból nem kéne olyan suttyó mentalitasú férfi, aki ilyen szarul bánik a pénzzel. A tinik szokták hülyíteni azzal a szüleiket, hogy nekik azért kell a legújabb Ájfón, mert csak azon tudnak tanulni/dolgozni. De ez baromság, 100.000 alatt is bőven vannak jó telefonok. Vagy ha neki ez ennyire nélkülözhetetlen munkaeszköz, akkor kössön rá biztosítást. Ha ehhez is hülye, akkor így járt.

A kérdésre válaszolva, attól függ, milyen a kapcsolat. Ha mondjuk már évek óta együtt élünk, közös életet tervezünk, akkor nem esne jól, hogy ennyire nem bízik bennem. Mondjuk nem is lenne pofám ekkora összeget kölcsönkérni.

2022. ápr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!