Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért számoltat el mindennel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért számoltat el mindennel az asszony?

Figyelt kérdés

Együttélés során több családnál is látom ,hogy fennál ez a jelenség.

Sok barátom ugyanúgy panaszkodik erről ,és én is tapasztaltam.

Több év kell hozzá hogy kialakuljon , és a közös kasszán vannak azt még meg is értem de akik külön??! Ott hogy? "És mégis kialakul...


Bizony én sem vagyok kivétel.

De mindennel el kell úgymond számolnom ,ha veszek valamit. Nem gondolok itt nagy dolgokról , pl ha veszek egy noteszt vagy zoknit vagy az autót kell szervízbe vinnem az asszonyom fillérre jobban tudja mennyibe került mint én ,meg kell indokoljam neki ,miért kellett bármire is egyáltalán költeni. Mért onnan vettem? miért , miért, miért ,miért.? Úgy érzem mintha jóváhagyás kellene minden lépésemre.

Biztos ismerős lehet ez a szitu?

Hogy lehet ebből egyáltalán kijönni?



2022. ápr. 27. 09:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
nincs meg az alapvető bizalom
2022. ápr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
65%

Nem válásra buzdítalak, de ebből egy másik asszonnyal lehet kijönni. Vagy még az elején meg kellett volna fognod, és nem hagyni kialakulni ezt a helyzetet. Egyrészt, vannak ilyen típusú nők, másrészt, a szokások általában a kapcsolat első hónapjaiban, éveiben alakulnak ki. És azokon már nem igen lehet változtatni.


Nálunk közös kassza van, de még úgy sem feltétlen kérem számon mit mennyiért vett férjem. Hogy mit vett, azt magától el szokta mondani, meg viszont, de az áráról nem feltétlen számoltatom el ha nem egy nagy összegről van szó.

2022. ápr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%
Mert ilyen nőt választottál és mert hagyod neki.
2022. ápr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Volt olyan kollegám aki külföldön dolgozott és telefonon elmondta az asszonynak ,hogy cipőt akar venni , (Jött a kérdés is miért?? "Nyilván mert már leszakad a lábáról a régi... ) De egyből rávágta az asszonya ,hogy majd vesznek neki a piacról!

2 perc csend. Az Öreg megszólal! Nem azért gürcölök külföldön ,hogy a lengyelpiacról vegyem a cipőt is!

Szóval értitek! -Indok , Megoldás, Rajtad való spórolás Vita,

2022. ápr. 27. 09:45
 5/27 anonim ***** válasza:
86%
Miért vetted el?
2022. ápr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Kérdésetekre ,hogy miért ilyet választottam ilyen asszonyt??

Nem volt ráírva a homlokára hidd el. A kapcsolatunk elején rendes kedves segítőkész volt. Ahogy kezdtük összeszedtük magunkat és jobb jobb munkahelyeket találtunk úgy alakult ki ez is.

2022. ápr. 27. 09:50
 7/27 anonim ***** válasza:
75%
Beszéld meg vele, hogy változtasson, ha nem, akkor meg keress mást, vagy legyél kicsit egyedül.
2022. ápr. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
76%
Feri, te vagy az? Klára nem lett miniszterelnök, ezért csak téged tud elszámoltatni.
2022. ápr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%

A férfiak nagy százaléka fél hogy egyedül marad, ezért egy idő után úgy ugrál ahogy az asszony fütyül. Még azok is, akik azt hiszik hogy nem így van.

Az a nő aki meg egy kicsit is élelmesebb észreveszi ezt, és úgy veszi át egy kapcsolatban a vezető szerepet (már ha van ilyen), hogy azt a férj észre sem veszi. Tőlem szókimondóbb csajok ezt úgy szokták megfogalmazni, hogy ez a "p*na hatalma". Vagy úgy csinálod ahogy a nő akarja, vagy nem kapsz p*ncit. És ezen nincs mit szépíteni ez nagyon sok házasságban így van. Azt persze hozzá kell tenni, hogy vannak olyan férfiak akik jobban járnak ha a feleség odafigyel a pénzügyekre, mert különben állandó anyagi csődben lennének.

Egy dolgot lehet tenni. Leültök és elmondod neki, hogy ez neked rosszul esik és változtatni szeretnél.

A fent említett példa nem mindenkire igaz, akinek nem inge ne vegye magára (de valljuk be őszintén, nagyon sok párnál ez így működik)!

2022. ápr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt képzeld a kommunikáció csodákra képes. Leülsz vele és higgadtan felteszed neki a kérdést: Marcsikám, ezt meg ezt miért csinálod?

Az "ez" helyére értelemszerűen behelyettesíted, ami érdekel. Ez nem atomfizika, úgyhogy úgy gondolom, menni fog. És lám, ilyen egyszerű a világ. Képzeld, az a nő nem azért a partnered, hogy mi, idegenek találgassunk a viselkedésének okáról. Ha már elvetted, legyen már annyi gerinced, hogyha problémád van, elé állsz és kultúrált keretek közt megvitatod. Rémisztő, hogy felnőtt embereknek ezt magyarázni kell.


De, hogy a kérdésre további választ adjak neked: Lehet, hogy a pénzkultúrád a béka segge alatt van, és úgy érzi, te magadtól semmit nem tudsz beosztani. Lehet azt érzi, nincs érzéked spórolni, félretenni. Lehet tényleg baromságokat veszel,vagy egyszerűen csak próbál segíteni/vezetni/tanítani.

Ha viszont egyből valami rosszat látsz ebbe, elgondolkoznék a saját és a partneremmel való viszonyon.

2022. ápr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!