Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért számoltat el mindennel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért számoltat el mindennel az asszony?

Figyelt kérdés

Együttélés során több családnál is látom ,hogy fennál ez a jelenség.

Sok barátom ugyanúgy panaszkodik erről ,és én is tapasztaltam.

Több év kell hozzá hogy kialakuljon , és a közös kasszán vannak azt még meg is értem de akik külön??! Ott hogy? "És mégis kialakul...


Bizony én sem vagyok kivétel.

De mindennel el kell úgymond számolnom ,ha veszek valamit. Nem gondolok itt nagy dolgokról , pl ha veszek egy noteszt vagy zoknit vagy az autót kell szervízbe vinnem az asszonyom fillérre jobban tudja mennyibe került mint én ,meg kell indokoljam neki ,miért kellett bármire is egyáltalán költeni. Mért onnan vettem? miért , miért, miért ,miért.? Úgy érzem mintha jóváhagyás kellene minden lépésemre.

Biztos ismerős lehet ez a szitu?

Hogy lehet ebből egyáltalán kijönni?



2022. ápr. 27. 09:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
66%

20.


Vagy tudott magának venni, de az az adott nőnek nem tetszett és kikiáltotta, hogy mostantól ő veszi, mert ő jobban tudja. Aztán ugyanazt veszi, csak megideologizálhatja a fontosságát. Mint a férfi amikor lemossa a kocsit. Kb. semmi haszna, de milyen jól hangzik.

2022. ápr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki "hagyja" rá, van hogy a másik pofátlanul erőszakos, vagy zsarolja valamivel vagy bűntudatot kelt, manipulál és nem, nem mindenkinek tűnik fel egyből, ha a másik kellően rafinált, vagy mellé all a "kedves" család is, támogatják, szóval simán le lehet dominálni valakit ha a körülmények adottak. Engem szülés után próbált rendszabályozni a párom, mikor nem dolgoztam, akkor hirtelen mindennel gondja lett, az igényeimmel ami egyébként sem volt sok, mert nem vagyok egy gyüjtögető tipus. Vannak olyan nők akiknek 50 par cipojuk van és sosem elég, rengeteget költenek, az más. Egyébként hiába ülteti le x év után az ember a másikat, hogy akkor ezt beszéljük meg, addigra már annyira megszokta a szerepét, hogy nem fog semmi változni. Azt mondanám, hogy figyelj Pista edddig kihasználtál mától nem fogsz mert elhagylak szerintem csak röhögne egyet. Nem így működik sajnos, Csernus pedig nem ismeri maximum a könyvekből a kihasználás anatómiáját. Nagy divat az áldozatra mutogatni, minek hagyta magát, ezzel végül is legalizáljuk a dolgot, meggyugtatjuk a lelkünket, hogy hát nincs itt semmi visszásság, igazságtalanság, ő választotta a sorsát. Csak hogy tudjuk ennél sokkal bonyolultabbak a szituációk, nem minden fekete meg fehér.
2022. ápr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Idősebb generációnál látom ezt, 50+-osoknál. Fiataloknál én még nem tapasztaltam. Nálunk pl nincs így, nem számoltatjuk el egymást.
2022. ápr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
53%
Akkor én ufó vagyok!?!?En arra biztatom ,hogy vegyen 😀és veszek is neki !33N
2022. ápr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Olvasom a hozzászólásokat. Vannak itt persze jó meglátások.

Dr Csernus meg tehet egy szívességet!

Abban teljesen egyetértek hogy ez a leülünk és megbeszéljük dolog már nem működik ,szememközé röhög ,meg csak folytatódnak a viták a nagy megsértődések és önsajnáltatások.

Nem vagyunk pedig 50 éves házasok. "Bár néha úgy érzem már úgy élünk.

Amúgy ez a helyzet szép lassan alakult ki ,mikoris összejöttünk. Nagyon rossz munkahelye volt az asszonynak. Keveset is fizetett. Én külföldön dolgoztam ,beprotezsáltam oda. Teltek az évek és egyre magabiztosabb lett. Majd kezdte átvenni az irányítást. Majd itthon is egyre arogánsabb és fifikásabb lett. Noha nem voltunk körös kasszán addig csűrte csavarta a pénzügyeinket hogy javarészt közös lett mindenünk. De a fenntartási és egyéb költségeket persze már én fizettem szinte mindenre. Majd ezt követően bepróbálkozott sokszor hogy majd ő kezeli a pénzügyeinket teljes mértékbe. Persze ebbe nem mentem bele. És itt elkezdődött egy folyamat.

Azóta folyton degradál ,lekezel, leugat ,beszól, egyszóval lenéz.

2022. máj. 5. 22:50
 26/27 anonim ***** válasza:
És ha ez idáig fajult, minek vagy még vele? Magadat minősíted igazából.
2022. máj. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Dr. Csernus hiába "tehet egy szívességet", ha te magad vagy az élő példája annak, amit mondott. Az emberek nem szeretnek szembesülni a saját hibájukkal, könnyebb azt egy másik emberre kenni. Feltettél egy kérdést és a válaszolók rávilágítottak, hogy ez azért van, amit Dr. Csernus is mondott, mert hagyod magad. Már hosszú évek óta. "Degradál ,lekezel, leugat ,beszól" ezeket te magad írod. Megteheti, mert te hagyod magad. Gondolom ez idő alatt már teljes anyagi függésben vagytok egymástól.

Sok igazán férfias férfit ismerek, akik ennek a negyed részét sem tűrnék el. Vannak akik évekig tűrnek aztán amikor betelik a pohár és válni akarnak, akkor szembesülnek vele, hogy a saját hibájuk miatt nem marad semmijük. Ugyanis nem volt pénzkultúrájuk, nem voltak pénzügyileg tudatosak, a saját pénzük feletti irányítást kiengedték a kezükből, és már csak akkor kaptak észbe amikor válásra került a sor, de akkor már késő volt. És így járnak férfiak és nők is egyforma arányban.

Szerintem csak állj a sarkadra és legyél pénzügyileg tudatos. Ezzel természetesen nem azt akarom mondani, hogy "kopaszd meg a másikat anyagilag", de változtass azon ami most van.

2022. máj. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!