Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért számoltat el mindennel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért számoltat el mindennel az asszony?

Figyelt kérdés

Együttélés során több családnál is látom ,hogy fennál ez a jelenség.

Sok barátom ugyanúgy panaszkodik erről ,és én is tapasztaltam.

Több év kell hozzá hogy kialakuljon , és a közös kasszán vannak azt még meg is értem de akik külön??! Ott hogy? "És mégis kialakul...


Bizony én sem vagyok kivétel.

De mindennel el kell úgymond számolnom ,ha veszek valamit. Nem gondolok itt nagy dolgokról , pl ha veszek egy noteszt vagy zoknit vagy az autót kell szervízbe vinnem az asszonyom fillérre jobban tudja mennyibe került mint én ,meg kell indokoljam neki ,miért kellett bármire is egyáltalán költeni. Mért onnan vettem? miért , miért, miért ,miért.? Úgy érzem mintha jóváhagyás kellene minden lépésemre.

Biztos ismerős lehet ez a szitu?

Hogy lehet ebből egyáltalán kijönni?



2022. ápr. 27. 09:35
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
És biztos nem mennek ezek a kiadások a közös rovására? Tehát nem adsz bele a kajába, mert másra költötted?
2022. ápr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
93%
Ezt úgy hívják, hogy kontrollmánia amikor az egyik fél jogot formál arra, hogy a másikban bűntudatot keltsen, az alapvető igényit megkérdeőjelezi, elbagatellizálja (minek neked az?), szűlő módjára megpróbálja lebeszélni vagy tiltani amikor az magánaj akar venni valamit a saját vagy pénzből, mialatt a kontrolláló magáv szemben jóv engedékenyebb pénzügyileg, kettős mécet alkalmaz.
2022. ápr. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
76%

Papucs vagy

Irom ezt nokent ..... Oke kozos kassza de az mindket felnek legyen jo.

Egy cipon ruhan nem akadunk ki de ha draga telefont muszaki cikket autot venne azt igenis meg kell beszelni.

2022. ápr. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

A 8-as komment vicces volt.


A kérdés pedig a szokásos sorozatkérdés mellékterméke, iszonyú árulkodó még mindig a következetes helyesírási hiba, a jó öreg "space kell a vessző elé", amit nem tudom milyen suttyó helyen tanítanak, még a romáktól sem láttam ilyet.

2022. ápr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
51%

9 ez korantsem igaz hogy jobban jarnak ha a felesegek osztjak be.

Nö vagyok es szepsegszalonban dolgozom... Hallok egyet s mast akaratlanul is munka közben ... Eleg sokan böszen költik a férjük pénzét miközben ök nem is dolgoznak.


Egy ferfinak ha nem lenne a lehuzos noje es csak magara koltene csak jobban johet ki.

2022. ápr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
91%

#15

"jobban jarnak ha a felesegek osztjak be."


Ki mondta hogy ez minden esetben így van?

Igen, vannak olyan nők akik szórják azt a pénzt amit a férj keresett meg. Ha a férj hagyja, az az ő baja. És az is igaz, hogy vannak olyan férfiak akik elinnák vagy elszórnák a pénzt, ha a feleség nem osztaná be. Mindkét jelenség létező dolog.

Ahogy Csernus dr. szokta mondani, ezeket azzal lehet megcsinálni aki hagyja magát.

2022. ápr. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
34%

"Ahogy Csernus dr. szokta mondani, ezeket azzal lehet megcsinálni aki hagyja magát."


Érdekes egy dolog ez, fordított nemekkel ez már áldozathibáztatásnak számítana.

2022. ápr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

#17


Csernus dr. nem beszélt nemekről. Arról van szó, ha egy ilyen szituációban az egyik felet palira veszik, mint pl. a másik pénze feletti rendelkezés, az azért lehet, mert ő hagyta magát. És MINDEGY hogy férfi vagy nő az illető.

Mindenkinek lehetősége van kiszállni egy kapcsolatból (válás/szakítás), vagy megbeszélni (helyrehozni). Az már más kérdés hogy sokan ezt miért nem teszik meg. De erről is regényt lehetne írni...

2022. ápr. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
36%

18.


Az a gond, hogy míg ez a fenti történet van, nincs felhörrenés, fordítva viszont lenne, hogy milyen kőkorszaki meg patriarchális elnyomás. Főleg a fősodratot alkotó amcsiknál. Igaz ők alapvetően hülyék, ilyen téren is.


Szerintem is mindenki a magáéra vigyázzon, de furcsa a nép kettős hozzáállása, csak azért, mert régen így vagy úgy volt. Régen tényleg volt olyan, hogy a teljes pénzt a női fél kezelte, de ez a régi "egykeresős" világban volt, ahol ő, mint háztartásbeli szerepelt és a régi szabályok azt is elképzelhetetlennek tartották volna, hogy ne így legyen, max a jobban keresőknek volt egy kis dugipénzük, amiről nem tettek említést.


Az utolsó ilyen pár, a nagyszüleim akikről tudok, ott ez is volt a rendszer, a nagypapa megkereste, odaadta a nagymamának, vásároljon belőle, meg ilyenek. Jó sokat, szóval nem volt ebből gond. A túlórával, fusival szerzett plusz meg volt az ezen felüli dolgokra.


Manapság ki szolgáltatja ki magát ennyire? A kérdés valószínűleg kamu egy sorozatkérdezőtől, de érdekes vitaindító.

2022. ápr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
84%

Én nem látom ezt az 50 alatti korosztálynál, nyilván nálunk sincs így, munkahelyi, barátikörömben sem.

Ki vásárol a férjének mindig zoknit, ruhát? Nem csecsemő, megveszi ami kell neki.


A másik, ezt azzal lehet megcsinálni, aki hagyja, és ez ennyire egyszerű.

Én mondjuk nem tudnám úgy elképzelni az életem, hogy csak az egyikünk kezelje a pénzt, és azt sem, hogy csak egy közös számla van. Nekem kell, hogy saját pénzem is legyen, amit én keresek meg és arra költök amire akarok, senkinem szól bel, sem fordítva. Mi berakunk közös dolgokra közösen egy x összeget, a többivel azt kezdünk amit akarunk. Tény, hogy nem is kell kicentizni pénzt hóvégére.

Szerintem azoknál van legtöbb esetben ez a közös kassza, egyik fél kezeli a pénzt akik alig tudnak kijönni hóvégére, és az egyik lényegesebben kevesebbet keres. A másik szituáció , amit még hallottam, hogy a férfi kezeli, mert Ő a családfő, holott a nőnek is volt albérlete után is bevétele, fizetése is, nem kevés. Sőt a nő szülei mikor adtak pénzt az "ifjú" párnak, már akkor a vejük kezébe adta, mert Ő a férfi. Ez azért elég durva a mai világban, de hát ha hagyta a nő. HA mega nő kezeli és az a szituáció van, hogy a nő akarja a zoknit is venni, akkor meg azért mert a pasi életképtelen, házasság előtt is az anyja vette a zokniját is, rendezte a kicsi fiát és házasságban is belement a kezdetekor, most meg csodálkozik. Nőljön fel!

2022. ápr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!