Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezek után bízni?

Figyelt kérdés
A párom a szemembe hazudott több dologban. Olyan dolgokban, amik nekem fontosak (egyébként nem nagy dolgok). Háromszor kérdeztem vissza, kértem legyen őszinte akkor is, ha nekem nem tetszik a válasz vagy megbánt vele, csak ne hazudjon. Nem csalt meg, teljesen más téma, de sorra derült ki az igazság mind a három dologra, amikben sejtettem hogy nem őszinte. Úgy érzem soha többet nem tudok megbízni benne ha ilyen könnyen a szemembe tudott hazudni. Mégis rettegek hogy elveszítem mert szeretem, de nagyon nagyot csalódtam. Teljesen kettős érzésem van. Valaki volt ilyen helyzetben?

2022. máj. 10. 15:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Tudta, hogy neked fontos, ezért nem mert őszinte lenni. Pontosan attól félt, ami bekövetkezett, hogy elítéled, haragszol rá, esetleg elhagyod.
2022. máj. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy olyan dologról beszélünk, amelyben akkor ha őszinte, megbocsátottam volna neki. Hiszen nem tett semmi rosszat, csak hazugság spirál a keverte magát. Ha leültet hogy beszéljük meg, nem lett volna vita. Fájt volna, de túl léptünk volna. Így viszont …
2022. máj. 10. 15:39
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Ha már egyszer csalódik az ember valakiben, akkor mindig ott fog ülni a vállán a kisördög és nem hagyja nyugodni a kétség, hogy ezt legközelebb is megteszi. Óhatatlanul is mindig figyelni fogod minden lépését és mondatát, ha már egyszer hazudott. Ennek az állapotnak az a legvégső stádiuma amikor már azt sem hiszed el amit kérdez.


"Ahol a hazugság és hamisság magvait vetik el, szárba szökken a gyanakvás és a megosztottság."

II. János Pál

2022. máj. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

"rettegek hogy elveszítem"

Lehet, hogy jobb most, mint később.

2022. máj. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

Juj oárom is hasonlo.

Csupán azért füllentget hogy ne legyek mérges, ne haragudjak, el tudjak siklani dolgok felett stb.

Komolyan mint egy dedós ovodások akik nem merik bevallani ki kezdte a csínytevékenységet.

Amit én teszek

1. A szájába rágom hogy mégha negativ is a válasza, ilketve az igazság, akkor se kíméljen engem, birom a kiképzést, nem baj ha ha mérges leszek, de inkább az őszinteséget választom. Inkább a kiábrándíto " kegyetlen" igazság, mint a konfliktuskerülò kamuk.

2. Hatok az egójára. Hogy veszekedni meg beszabályozni meg ledominálni azt tud nagy arccal, meg ő a kemenylegény verekedős "csávó", de amikor el kéne mondani a "frankot" akkor meg egy meghunyászkodott kutya es kamuzik hebeg habog csak? Legyen férfi nyögje be lazán azokat a dolgokat hogy igen drágám ezr igenis elcsesztem, vállalom érte amit kapok. Ne sunnyogjon.

3.külön dícsérgetem, ha vmit bevall, hogy na ez az! Ugy imádlak amikor nem ferdítesz. Hanem elém állsz benyögöd, nem tartogatsz tévhitekben. (Ezt nem teszem hozzá, de itt kezdődik egy hülyegyerekböl egy férfi)

4. Forditilott helyzetben ha engem lecsesz, mindig kiemelem, hogy de én legalabb elmondtam, nem sunnyogok nem csináltam titkokat, én felvállalom a hibaimat is és csalodott fejjel hozzá teszem, hogy azt hittem mindent meg tudok veled beszélni, azaz elmondhatok bármit neked ha negatív is.

5. Kiemelem az igazmondás elönyeit" is, nem kell rajta görcsölni feszengeni, sokkal lazább egy ferfi ha lazán simán bevágja elcsesztem, hibáztam, nem caináltam meg amit kértél sajnálom. 2 mondat es pofonegyszeru ellenben a ferditesekkel kamukkal amik másnap harmadnap is elnyúlóan porondon lesznek mint stressz és téma, és folyamat lesz mindaddig korberágva mig nincs pont a tetején, kinek van ehhez kedve hogy allandoan rágják a fülét.

6.gyakorta kijavitom a kamujait.

Pl ő azt állitja nem kérdeztem másik csajrol a haverom nem erdekel más nő egysem csak te vagy az egész világon nekem.

Szépen leforditom neki hogy ilyenek helyett azt kell mondani:

Mivel régi ismerősöm igenis erdekelt a masik csaj mi a f.sz van vele, de nem mint nő, ettől még nem akarom megd.gni, artatlan érdeklődés volt csak a haveromtol mert amugy sz.rom le.

2022. máj. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

+1

Én tudok a barátomban bízni, de CSAK AZÉRT mert átlátok rajta, ismerem, nekem ő egy nyitott könyv, és meg is vagyok lepődve rajta, mert ő amugy egy rafinált zsivány nem kispályás srác, gyakorta illegális is rengeteg minden legális dolgoba is képes illegalitást belevinni, embereket manipulálni stb stb, MÉGIS akkora amatőr pancser viszont az én szememben hogy minden szir sz.r rezdüléséből IS látom mikor kamuzik, simán össze is zavarható a kamukban, simán önellentmondásokba is kavarható keresztkérdésekkel, és mégis ő keres többet, mégis neki vannak százezres nagyságrendű kapcsolatrendszeri, mégis mindenféle okosságbol ő jön ki jol, es jobban "keveri a kártyát"mindenféle üzletelgetésben is, és nem én, el vagyok képedve azon hogy ENGEM viszont nem tud átverni bármekkora pancser is vagyok az életben hozzá képest.

2022. máj. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Nekem az exeivel kapcsolatban hazudott, de aztán levágtam és kivettem belőle a dolgokat fokozatosan. Kedvencem volt a "nem emlékszem" "nem tudom", pedig ahogy fokozatosan kiderült, mindenre emlékezett.


Azzal védekezett, hogy az előttünk volt és engem sem ez zavart, hanem az, hogy miért akkor böki ki az igazat miután harmadszor beszélünk róla. Ha elsőre elmond bizonyos dolgokat, akkor másnapra elfelejtem és kész. Azt mondta félt, hogy mit fogok gondolni róla, meg hogy elveszít. Na azóta bennem is ott van az, hogy szeret szépíteni és elhallgatni kellemetlen dolgokat, így a jövőben ez még tuti előjön majd. De tényleg ez a legrosszabb, nem a dolgok amiket elmesélt.

2022. máj. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat!

Köszönöm #5!!

Én már mindent bevetettem, kertem szépen, csúnyán, sírva, megbeszéltük, hogy őszinték leszünk stb. Direkt háromszor rákérdeztem nem támadtam, biztosítottam róla, hogy nem lesz negatív következménye ha elmondja. Így sem. Egyszerűen nem megy neki.

2022. máj. 10. 16:38
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#8

Mi az amiben hazudik?

Mert az is igaz, hogy sok kicsi sokra megy. Egyébként mindennek van oka. Annak is ha elhallgat dolgokat. Lehet hogy gyerekkorában ezt szokta meg, esetleg valamelyik szülőnél ezt látta, mármint jobb ha nem mond igazat, mert akkor nem lesz balhé (bántalmazó kapcsolatok).

Van aki a pénzügyeiről hazudik, mert a családjában válás miatt pénzügyi gondok voltak, és ez gyerekkorában mély nyomot hagyott benne. Sok minden van ami gyerekkorra vezethető vissza. Persze nem lehet mindent a rossz gyerekkorra fogni.

2022. máj. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb olyan mint a gyereknevelés.

Megy az, csak ez folyamat, idő energia, folyamatos visszacsatolás kell, gyakorlás, meglatnia hogy megéri igazat mondani, meglátnia hogy néha jobb a konfliktusokat felvállalni, tsizteoni kell a másikat es nem hülyenek nezni, meg eleve nem is nézhet hülyének.

Eleint akadozva megy csak, sokszor elbukik ujra es ujra, de egyre jobban sűrűsödik majd hogy felvállalja saját magát a hibáival egyutt is, es nagynehezen döcögősen beépül rutinba aztán majd automatikus reflecbe is a legvégén pedig alap tulajdonságba.

Fontos hogy megtanuljanak bízni annyira a partnerben, es tisztelni es nem hülyenek nézni a partnert, hogy fel merje vállalni a becsületességet mégha az rossz és kemény is.

Megértem ha neked nincs ehhez kedved es hagyod a fr.ncba a srácot úgy ahogy van. Amugy sem dolgunk más embert fejleszteni tanitani jobbá tenni.

Nálam ez még nem szakítóok de csak mert amit irtam higy amugyis átlátok rajta, 2.nagydolgokban viszont bízom benne. Nalam ninvs parhuzam abban higy aki kis dolgokban hazudik az nagydolgokban pláne.

Nagydolgokban nem tartom őt egy aljas embernek, érvágásokat biztos vagyok benne, hogy mégcsak nem is akarna nekem okozni.

2022. máj. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!