Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolaton belüli önbizalo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolaton belüli önbizalomhiányom lett?

Figyelt kérdés
Az önbizalmammal, az önértékelésemmel alapvetően nincs gondom, viszont a jelenlegi kapcsolatomban önbizalomhiányom lett. Nő vagyok, és akivel most vagyok kapcsolatban (2 éve tart a dolog) ő érzelmileg nagyon visszafogott, nem dicsér néha sem, nem mondja hogy kíván, nem reagál az én érzelmeimre. Úgy értem ezeket szavakkal nem mondja. Tettekkel érezteti, kimutatja, de nem mondja őket. Én eddig minden kapcsolatomban nyíltan, őszintén beszéltem az érzéseimről, ez eddig senkinek sem volt gond. Kivéve neki. Én már ott tartok, hogy az önbizalmam a nullához közelít, szomorú vagyok, és bizonytalan, boldogtalan. Nem tudom, hogy mit érez irántam, illetve tudom hogy szeret, de hiányzik a szavakkal való visszajelzés. Már a szexualitást sem élvezem annyira. Én mondom neki hogy jó volt vele, és mi volt nagyon jó, finom, adok visszajelzést, de ő nekem szavakkal nem. Úgy érzem magam, mint aki "hidegen" van tartva, és egyre kevésbbé viselem ezt, egyre nagyobb az önbizalom hiányom, és hangsúlyozom, csak ebben a kapcsolatban, és csak vele kapcsolatban. Amikor elmondtam hogy mi hiányzik, akkor azt kritikának vette, és elintézte annyival, hogy ő ilyen, neki nem megy a szavakkal való kifejezés. Már ott tartok, hogy semmit sem kérek tőle, és az érzéseimről sem beszélek vele. A szakításon gondolkodom, pedig szeretem, de így nem lehetek önmagam, nem tudok kiteljesedni, mert nem tudom megosztani magam (az érzéseim) a másikkal. Ebben az esetben az egyetlen út az, ha szakítok?
2022. máj. 11. 08:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Ő ilyen, te meg olyan. Nem passzoltok össze. Úgy látszik őt ez nem zavarja, tehát annyira azért nem nagy a lamúr.
2022. máj. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Mindig ilyen volt, ilyen, nem csak velem.
2022. máj. 11. 09:01
 3/20 A kérdező kommentje:
Azt szokta mondani, hogy tettekkel kifejezi, máshogy nem megy neki.
2022. máj. 11. 09:02
 4/20 anonim ***** válasza:
71%
Valójában te akarnád megváltoztatni őt. Azt mondod, érzed, hogy szeret. Jobb lenne ha nem szeretne, de azt mondaná? Lehet, hogy neki meg jobb lenne ha te nem beszélnél annyit az érzéseidről. Csak ő elfogadja, hogy te ilyen vagy, te pedig nem fogadod el, hogy ő más.
2022. máj. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Pont hogy már egy éve nem beszélek az érzéseimről, és ha megfigyelted én ha még nekem rossz is ez, változtattam. Ő viszont nem.
2022. máj. 11. 09:06
 6/20 A kérdező kommentje:
Azt meg senki ne mondja hogy nem fontos a társunktól a visszajelzés. Enélkül egy idő után hidegséget érez az ember.
2022. máj. 11. 09:07
 7/20 anonim ***** válasza:
71%
Márpedig az önbizalmat, önbecsülést egyedül te határozod meg, a nevében is benne van. Itt csak simán nem tudod ráerőltetni a változást. Ő nem alázgat, nem használ ki, nem nyom el, semmi olyat nem tesz ami szerinted hidegtartás, ami valóban rombolhatná az önmagadba vetett hitedet, önbecsülésedet. Csak nagyon csak a saját nézőpontodból látsz.
2022. máj. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Mondom hogy eddig olyan kapcsolatom nem volt, amiben a másik semmi szóbeli visszajelzést nem adott semmire sem! Az önbizalmam ahogy mondtam ezt a kapcsolatot leszámítva rendben volt, rendben van, ez kizárólag erre korlátozódik a visszajelzés hiánya miatt.
2022. máj. 11. 09:12
 9/20 A kérdező kommentje:
Szerintem az is megalázó, ha azt mondod a másiknak hogy szereted, és soha semmit nem reagált rá, vagy ha mondod jó volt vele a szeretkezés, és arra sem kapsz soha semmilyen visszajelzést sem. Ezek bizony megalázóak.
2022. máj. 11. 09:13
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Akkor miért nem tartottad meg valamelyik előző kapcsolatodat? Ha eddig mindig megkaptad amire vágytál? Szerintem szakíts, valaki más nagyon fogja értékelni azt a pasit aki bár nem mondja, de érezteti, hogy szeret.

Jöhet a piros 66%! :)

2022. máj. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!