Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért vagyok ennyire féltékeny...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vagyok ennyire féltékeny az exeire? Hogyan tudnék változni?

Figyelt kérdés

Mindketten 25 felettiek vagyunk.

Régóta beszélünk és régóta érezzük, hogy nagyon jó az összhang köztünk, de mindketten elég félősek vagyunk és bizonyos életesemények miatt mindkettőnk eléggé fél a kapcsolatoktól ezért csak nemrég jöttünk össze. Nekem még soha nem volt barátnőm előtte, még csók se volt soha senkivel. Neki volt már néhány barátja, de mindegyikkel sok rossz élménye van, amiknek egy részét a mai napig sem tudta nagyon feldolgozni.

Ezeket még akkor mesélte mikor csak barátként beszélgettünk, de akkor is inkább csak az érzelmi oldaláról mesélt, konkrét dolgokat nem nagyon mondott. Mikor kezdett kialakulni köztünk valami komolyabb, elmondtam, hogy engem valamiért bánt ha róluk mesél és bár szeretném meghallgatni és szeretnék segíteni neki feldolgozni ezeket, de valamiért nem bírom. Ezt tiszteletben tartja és azóta nem beszél róluk. Néha ha odaterelődik a téma akkor észreveszi és abbahagyja. Tudom, hogy ez rossz. Nem akarok megtiltani semmilyen témát, nem szeretném, hogy bármiről úgy érezzük, hogy nem beszélhetünk a másiknak, elvégre pont erről szólna egy kapcsolat. Tehát szeretném megérteni magam és fejlődni, nem szeretném elrontani azt ami köztünk van, nem szeretném, hogy egyedül kelljen szembenéznie ezekkel a rossz érzésekkel.

Valamiért beleette magát az agyamba ez a téma és néha pl egy csók közben is azon szorongok, hogy valaki mással biztos jobb volt. Pedig soha nem mondott olyat, ami féltékenykedésre adott volna okot. Sőt, ellenkezőleg. Ha szó esik ezekről mindig meglepődik, hogy velem mennyire más minden, mennyire élvezetes és nem tudta, hogy ennyire jó és szabad is lehet például egy ölelés vagy egy közösen eltöltött hétvége. Ezek mind nagyon szép gondolatok és tudom, hogy komolyan így is gondolja. De valamiért én mégis féltékeny vagyok az előző kapcsolataira és kevésnek érzem magam. Hiszek neki és bízok benne, de valamiért mégis iszonyatosan fáj a gondolat, hogy valaki jobb volt valamiben, vagy többet tudott adni neki mint én. A szexualitásnál pedig ez fokozottan jelen van, pedig még nem is történt köztünk semmi ilyen tartalmú dolog. Mindkettőnknek nehéz dolgok ezek, szóval egyikünk se sietteti és számomra ez egyáltalán nem gond. Sokszor úgy is gondolom, hogy jelenleg tökéletes minden úgy ahogy most van és bárcsak ne létezne a szex, akkor nem kellene egyikünknek sem szorongania miatta, mivel a vágy jelen van mindkettőnkben, csak sok rossz érzés párosul hozzá. A legjobban az zavar, hogy rettegek attól ha oda jutunk akkor nem leszek képes valamire, kevés leszek és emiatt elvesztem őt. Nincs gond a méreteimmel vagy a külsőmmel, ezek mentális gátak.

Szoktunk beszélni ezekről, próbáljuk jobban megérteni egymást és önmagunkat is, ami sok dolognál használ. De ezt a dolgot nem igazán tudjuk megfejteni.

Tudom, hogy nagyon kevés az önbizalmam és vannak önértékelési gondjaim is, valószínűleg emiatt lehet ez.

Nagyon furcsa ez. Nagyon jól tudom, hogy szeret, de valamiért mégse tudom elhinni, hogy szerethető vagyok. Pszichológusoknál már próbálkoztam, egyik se jött be. Sportolok, próbálok adni a megjelenésemre, de valahogy semmi sem segít.

Valószínűleg túl sokat görcsölök és csak meg kéne tanulnom valahogy elengedni magam és élvezni a pillanatot, de fogalmam sincs azt hogyan kéne.

Van köztetek aki így érez, érzett már így? Találtatok rá valami megoldást?



2022. ápr. 6. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Nem olvastam olvastam végig, de túl nagy a megfelelési kényszered

próbáld meg engedni a dolgokat, csak történjenek és kész. Ne agyalj és ne szorongj olyanokon hogy vajon az ő fejébe mi lehet mert feleslges, ha nem azért szeret aki vagy akkor ne is szeressen és előbb utóbb ugy is elhagy stb.

Tedd ami téged boldoggá tesz és nefoglalkozz azzal hogy jajj istenem milesz ha stb stb.

Beszélgessetek sokat és hajrá!

2022. ápr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Nem a te feladatod hogy ő feldolgozza a sérelmeit. Ha ezeken meg nincs túl, és mivel neked meséli akivel elvileg össze akar jönni, az egy nagyon nagy piros zászló, hogy meg baromira nem áll készen egy új kapcsolatra.


23N

2022. ápr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2essel egyetértek. Szerintem is még nincs túl rajtuk, vagy legalábbis a feldolgozáson. 2 dolgot gyanús, ha sokat beszél róla, vagy ha egyáltalán nem beszél. Értem, hogy feljöhet témának az ex, de ennek nem szabad olyan méreteket öltenie, hogy feltűnő legyen, zavarjon. Ha nem sikerül neki a feldolgozás, keressen szakembert
2022. ápr. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez az első baràtnő "szindróma".. Hasonló cipőben jàrtam én is..20+ évesen lett először baràtnőm és ő is màr elég sok kapcsolaton volt akkor màr túl,ugyanìgy beszàmolt róluk részletesen és ez utàna rossz volt főleg hogy úgy éreztem kevesebb vagyok stb.. 2 dolgot tudsz csinàlni: vagy elfogadod a múltjàt és boldogok lesztek együtt ,elfelejted ezt a hülyeséget..vagy tovàbb lépsz és megtaoasztalsz más lànyokat is..Én a màsodik opciót vàlasztottam (nem csak emiatt mentünk szét megjegyezném). Viszont most sem vagyok boldogabb szóval mérlegelni kell :/
2022. ápr. 14. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Szia kérdező, egy kérdés a fontos :

Az élet más területein, vannak e sikerélményeid ? munkahely, egzisztencia, hétköznapi dolgok ?

Mert ha nincsenek, akkor ez az ok, amiért kevésnek hiszed magad, úgy általában.


Más :

Felejtsd el azt hogy kevésnek érzed magad. Nem úgy kell elsőre együtt lenni, hogy hétfőn megbeszélitek, hogy na akkor szombaton 18:37 kor szexelünk. Egyszerűen neked kell kellemes hangulatot-estét okoznod neki, de olyan elsöprő módon, tetézve egy kis Martinivel (azért ezzel, mert a lányok ezt nagyon de nagyon szeretik és pillanatok alatt üt és ellágyulnak) lazítani a hangulaton, esetleg beülve egy kád vízbe.

És máris indulhat a simogatás, csókolgatás stb stb. És nem a kádban kell megdugni, eleve nem megdugni akarni kell, hanem élvezni a testiséget egymással (nem a szexelést). És valszeg elélvezésközeli állpotba kerültök mindketten. És akkor nyald el a kád szélére kiültetve őt, csak úgy. Ne a dugáscentrikusság legyél, hanem az élménytadó. Magaddal ne foglalkozz, tedd félre a teljesítenem kell-t az agyadban. Játszani kell és brutál orgazmust okozni a lánynak, (még) dugás nélkül. És lehetőleg sötétben.

Ha ez megtörtént, utána te is megkpod a magadét ne aggódj.

És ha félóráig játszol vele, akkor addig. Persze hogy nem biztos hogy végig állni fog a cerka, de most nem is ez a fontos. Ha állnia kell, majd megoldja ő magának-neked :-).

Szóval valahogy így kéne. És ne várj hónapokig, mert egy lány általában nem a szexelést várja, hanem az így felvezetett gyengéd hangulatot egy pasitól (elsőre). Tök mindegy hogy mit mond szavakban, ez mindenképp leveszi a lábáról, (lelkileg is) és ez néha fontosabb kezdés, mint egy álló farok.


Gondold végig, hajrá.

Ha ez megtörtént és a végn jobb volt ez így neki, hidd el eszébe se fog jutni az exvilág.

2022. ápr. 14. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!