Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért az egyik legfontosabb a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért az egyik legfontosabb a legtöbbeknek egy új párkapcsolatban, hogy le tudják vezetni az új párjukon, a korábbi kapcsolatból szerzett sérelmeiket?

Figyelt kérdés
2022. máj. 11. 20:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Te már csak tudod, 1-es incelke 🤣 Igaz nincs exed, meg jelenlegid se 🤡
2022. máj. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ezt nem tudatosan csinálják.
2022. máj. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert meg nincsenek túl az előző kapcsolaton és így kezdenek egy újba. Plusz megváltozni és feldolgozni a sérüléseket időigényes és rohadt kevesen vannak, akik érdeklik magukat ennyire.
2022. máj. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De miért szempont hogy le tudják vezetni az új párjukon a régi párjuk okozta sérelmeiket? Miért nem azon, aki okozta? Manapság egyre jobban divat ez. Miért?
2022. máj. 11. 21:09
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szempont. Mondom, hogy nem tudatos.
2022. máj. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, az egész ország gyűlöletre van beszocializálva. Irreális elvárás, hogy ne legyen a többség lelkileg sérült és frusztrált. Tök jó példa erre ez az oldal is. Kb. 20 emberből 1 van, aki képes gyűlölködés nélkül válaszolni.


Másrészt, nincs felelősségvállalás. Mindenhonnét az ömlik, hogy király vagy és add önmagad, fogadd el önmagad. Ez bizonyos dolgokban jó, de azt a hatást érte el, hogy a negatív dolgokra is büszkék az emberek. Mi az már, hogy esetleg a társad közli, hogy sérült vagy? Hát mit képzel? Na, kb. ez a szint.

2022. máj. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez azoknál van, akik túl hamar lépnek új kapcsolatba.
2022. máj. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
6# Van aki bevallja.
2022. máj. 11. 22:11
 9/14 anonim ***** válasza:

Én egyébként azt is tapasztaltam, hogy habár az ember kapcsolatban gyógyul, de kapcsolatban könnyebben ki is jönnek a sérelmek, mert ott találkozol olyan szituációkkal, amik elő tudják hozni az emlékeket.

A legutóbbi kapcsolatom bántalmazó volt, igyekeztem, amennyit tudtam belőle, "szólóban" feldolgozni, de egy csomó dolog ismerkedés alatt jött ki. Pl. exem rendszeresen csenddel büntetett, volt, hogy napokra is csak úgy eltűnt, hiába kerestem, nem válaszolt, és emiatt kiváltott belőlem egy traumaválaszt, amikor a kiszemeltemnek kicsit több időbe telt írni, mint általánosságban, holott nem volt semmi baj. Mondjuk én igyekszek ebből minél kevesebbet mutatni, és nem megkeseríteni más életét, csak mert nekem ártottak, de ez mocskosul nehéz, és nagyon nagy önuralom kell hozzá. Szép dolog ez a komplex PTSD :D

2022. máj. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ha már az okozón nem tudja, valakin le kell, akin le lehet. Úgyis az lesz a hibás, aki hagyja, mert elterjedtek ilyen csodálatos életbölcsességek, hogy az a hibás akit ki lehet használni, meg hogy mindenkivel azt lehet megtenni, amit hagy. Ennyi van emögött.
2022. máj. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!