Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez nárcisztikus emberre utal?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez nárcisztikus emberre utal?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá, ilyen emberrel még sosem találkoztam, gondoltam megkérdezem itt, hátha vannak, akik nálam jobban értenek ehhez, mint én.

Kb 4 hónapja van kapcsolatom egy férfivel, és egyre feltűnőbb amiket tesz. Kb érzelmi hullámvasútra rak. Ez alatt azt értem, egyik nap minden jó, majd hirtelen a semmiből, mindenféle előzmény nélkül hideg, távolsagtártó lesz, és kb úgy érzem örülnöm kellene annak is, ha szóba áll velem. Eleinte azt hittem, csupán rossz napja van ha olyan, de amikor rákérdeztem, semmilyen indoklást sem kaptam, hanem hanyagolást, de úgy, hogy semmi rosszat nem tettem, semmi rosszat nem szóltam. Majd hirtelen, megint a semmiből közeledni kezd, de nagyon visszafogottan, majd az egész kezdődik újra, és hiába kérdezem mi ez az egész, nem kapok rá magyarázatot. Belefáradtam abba, hogy egyszer jó vagyok neki, kellek neki egy ideig, utána meg eldob, semmibe vesz, majd kezdi újra az egészet. Már a kiábrándulás rendesen elindult bennem, meg össze is vagyok zavarodva, mert annyira kiszámithatatlan, és bizonytalan ez az egész. Én még ilyen emberrel sosem találkoztam. Olvastam a nárcizmusról, azok alapján még másban is megfelelel a kritériumoknak, de nem akarom ráhúzni a narcisztikus jelzőt, viszont szeretnélek megkérdezni titeket, hogy vajon ő az lehet-e, vagy sem?


2022. máj. 16. 11:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem nárcisztikus, hanem érzelmileg instabil.
2022. máj. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Semmi rosszat nem teszek, semmi rosszat nem mondok, és ok nélkül időnként hanyagol, nem beszél velem.
2022. máj. 16. 11:20
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mint mondtam, mert érzelmileg instabil. Nélküled is az lenne.
2022. máj. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Inkább ellenkezőleg: magabiztosnak látom.
2022. máj. 16. 11:26
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy nárcisztikus. Ezt úgy is csak szakember tudná diagnosztizálni.

Bocsánat hogy ezt mondom, de lehet hogy csak szexre használ téged. Ha szexelni akar, akkor kedves veled, amíg megkapja amit akar. Ha meg éppen olyan kedve van hogy nem kellesz, akkor meg eltávolodik érzelmileg.

Olyan is lehetséges, amikor az egyik fél csak lelki szemetesládának használja a másikat. Ha neki baja van akkor keres téged, veled akar lenni, de ha te akarnál tőle folyamatos érzelmi kontaktot, az már neki nem jó, mert olyankor eltávolodik tőled.

A nárcisztikus elvárja hogy folyamatosan körbe rajongják, piedesztálra legyen helyezve. Csak az ő szava számít, csak az ő döntése, az ő gondolatai a helyesek, mindenki más hülye aki nem ért vele egyet. Maximalisták a munkájukban, általában ezért sokszor vezető beosztásban vannak. A társuk önbecsülését a sárba tiporják, gyengítik, megalázzák. De ragaszkodnak hozzá, hogy mellettük legyen, azért hogy legyen valaki akin uralkodni tudnak, olyan aki közben isteníti őt. De ezek általános dolgok, csak pszichiáter tudná megállapítani, hogy a párod nárcisztikus e.

2022. máj. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2022. máj. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
5-ös igen, kihasználva érzem magam, de nem szexuálisan, hanem érzelmileg. Sajnos úgy van ahogy mondtad, amikor neki volt gondja, akkor én türelmes, toleráns voltam, meghallgattam, de amikor nekem volt problémám, és szerettem volna érzelmi megértést, akkor is elfordult tőlem. Az is igaz, hogy a munkában maximalista, és van hogy bárkivel szemben a munkája élvez elsőbbséget. Nekem az önbizalmam letörte, már azt sem merem megkérdezni, mikor találkozunk, az érzelmi igényeimről sem merek már vele beszélni, sőt fel sem merem hívni, rá sem merek írni, mert sosem tudhatom mikor milyen lesz, hogy fog viszonyulni hozzám.
2022. máj. 16. 11:36
 8/15 anonim ***** válasza:

#7

Ha nem csak akkor jön amikor szexelni akar, akkor a másik verzió a helyes, vagyis lelki szemetesláda vagy (bocsi). Esetleg vezető beosztásban dolgozik az illető? Mert olyanoknál szokott előfordulni, hogy ahhoz vannak szokva, hogy ők mindenben előnyt élveznek, az ő gondjukat kell először megoldani, az van amit ők akarnak stb. Van akivel ezért "elszalad a ló", mert azt hiszi hogy a munkahelyén van, és az ott megszokott helyzeteket akarja a párkapcsolatában is viszontlátni. Ez persze nagyon nem jó.

Vagy esetleg nagy a korkülönbség köztetek? Ő jóval idősebb?

2022. máj. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem nárcisztikus, érzelmileg nincs toppon, a magabiztosság pedig csak álca. Minél inkább felveszi ezt az álarcot és erőlteti bele magát ebbe, annál jobban instabillá válik belül.
2022. máj. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
8-as, 5 év korbeli eltérés van köztünk. Ő 5 évvel idősebb, mint én. Igen vezető beosztású, de én azt érzékelem, hogy mindent kedve szerint, tesz ebbe a kapcsolatba. Nekem pedig ehhez kell(ene) igazodnom, tekintet nélkül arra hogy én mikor mire vágyom, mi hiányzik.
2022. máj. 16. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!