Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megsértődött, napok óta nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megsértődött, napok óta nem beszél velem, nekem meg elegem lett?(!)

Figyelt kérdés
A párom aki 35 feletti férfi, iszonyat sértődékeny, én nő létemre gyerekként sem voltam ilyen. Vele semmit sem lehet megbeszélni, neki az a megbeszélés, hogy napokig nem szól hozzám, magamra hagy. Ezt én olyan szinten megelégeltem, hogy nem látom benne a férfit, hanem egy 3 éves duzzogó, nem szólok hozzád kisfiút. Egy kisfiút pedig nyilván nem tudok kívánni, nem érzem nőnek magam mellette. Férfiként hatalmasat zuhant a szememben, és számomra teljesen érthetetlen, hogy ő saját magára nézve, nem érzi férfiatlannak a viselkedését? Akiik voltak már sértődékeny, napokig nem szólok hozzád emberrel kapcsolatban, ők is hasonlót éreztek egy idő után, mint én? (Hogy a másik ezzel a gyerekes viselkedésével zuhant a szemükben, és egy idő után nem látták már benne a férfit/nőt.)
2022. máj. 22. 07:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen érthető. Ennél még az is jobb ha összevitatkoztok. Szerintem egy emberi (bármilyen) kapcsolatban nagyon fontos a kommunikáció. Ha nem mondja meg mi a baja, honnan tudhatnád. Honnan tudhatnád mjt tegyél legközelebb másképp ha nem mondja el.


Szóval nekem nagyon fontos az egy kapcsolatban hogy mindenről nyíltan tudjunk kommunikalni. Utálom a konfliktuskerülést és ezt a mentalitást.

Hosszú távon fontos hogy a másik IS problémamegoldó legyen, ne szőnyeg alá söprő.

2022. máj. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Mathus ***** válasza:
9%

a kérdésre: attól függ mik azok a témák, amik erre viszik. ha vannak tabuk, amikről nem szeret beszélni, akkor lehet saját, személyes sztorival/példával bevezetni a beszélgetést, hogy érezze, hogy nincs egyedül. ha alacsony az önértékelése, és ezért rosszul fogadja a kritikát, akkor rá lehet menni az erősségeire, hogy aztán lehessen beszélni a "gyengeségeiről" is, persze mindezt tisztelettel. ha toxikus maszkulin a személyisége, akkor lehet törpölni, hogy ez honnan indult, és ilyen közös, "felfedezős" beszélgetésekkel dolgozni.

de szeretetmegvonással büntetni, az 2022-ben már nem menő. ha nem akarsz vele lenni, mert az gyorsabb és kevésbé melós, meg nem szerinted nem ér annyit az egész, akkor így járt, hozd ezt finoman a tudtára.

2022. máj. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Számomra a szememben a viselkedése miatt nem férfi. Felnőtt férfinek eszébe sem jutna ez amit művel. Akkor ilyen, amikor a kapcsolatot érintő dolgok kerülnek elő. Ninvs nekem már se idegem se kedvem egy ilyen egoista kisfiút pátyolgatni. Alapból olyan, ha neki rossz a kedve, akkor napokig nem akar találkozni, vagy szintén ha rossz a kedve, akkor napokig nem keres. Indok: mert neki rossz a hangulata. Na ez így baromira nem járja. Ezeket a rossz hangulatokat nem én okozom, tőlem független, (ezt szokta is mondani) és hogy emiatt feljogosítva érzi magát arra hogy velem ne foglalkozzon minimálisan sem, az nonszensz.
2022. máj. 22. 07:45
 4/23 A kérdező kommentje:
Előzőt kiegészítem azzal, ha neki rossz a hangulata, akkor napokra megszakítja velem a kapcsolatot, majd mintha semmi sem történt volna, újra közeledik. Ezt mint valami mókuskerék, mint vmi ördögi kör, úgy teszi.
2022. máj. 22. 07:48
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Megszoksz vagy megszöksz.
2022. máj. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Eddig bírtam. 2 évig. A fejem viszont rendesen fogom amiatt, hogy valóban nem veszi észre, hogy ez a hozzáállás saját magára nézve férfiatlan?
2022. máj. 22. 07:49
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem szakítasz?
2022. máj. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Itt minek? Nyilván nem kér belőlem, napok óta le sem... tehát minek közöljem vele hogy vége? Aki annyira sem méltat napok óta hogy szóba álljon velem, annak minek irkaljam hogy vége? Nem érdeklem.
2022. máj. 22. 08:10
 9/23 Mathus ***** válasza:
0%

a kérdésre is, de inkább általános magyarázat: a mai harmincas férfiak egy része nem AKAR kapcsolatban (aka. saját családban) élni, mert anyagilag és szociálisan sem éri meg. nemcsak nekik, hanem általában. sok olyan 30-40-es haverom van akik egyedül élnek és vagy rosszlányokhoz járnak, vagy alkalmiznak. mellette mennek szinházba, koncertre, kvízklubba stb. szociálisan ki vannak pipálva az igényeik, szex megvan. mi az a plusz, ami ANNYIVAL többet ad, hogy megéri családot alapítani, annak minden stresszével és költségével együtt?

én 22 éve vagyok nős, és én tökéletesen megértem azokat akik nem így döntenek. mi a közös hivatásunk miatt vagyunk együtt, és ez fontos: minnél TÖBB ideje vagy együtt valakivel, annál több energia és munka együtt maradni, ebben nincs rutin.

2022. máj. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Mathus ***** válasza:
#8: attól az érzéseidet még leírhatod (nem ide), megírhatod neki emailban, az neked is segít a "hivatalos" lezárásban.
2022. máj. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!