Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Álmodozik, én elmondom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Álmodozik, én elmondom a véleményem és megsértődik. Mit mondjak amikor úgy érzem hülyeségeket beszél?

Figyelt kérdés

Vágyai, tervei vannak, ami tök jó, de néha annyira elszáll.

Amikor elmondom a véleményem akkor meg megsértődik, hogy lehúzom, amibe igaza van.

Csak hagyjam egyszerűen rá? Vagy miket válaszoljak ilyenkor?

Vagy én vagyok rosszindulatú, már arra is gondoltam..


2022. ápr. 30. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Írsz konkrét példát? Egyébként van, aki csak szeretne közös programként romantikusan együtt álmodozni, akkor is ha tudja, hogy irreális.
2022. ápr. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tervezze meg, hogyan lesz az irreális álmodozásból valóság.

Adott egy álmodozás, amire te most semmi esélyt nem látsz, hogy megvalósul. Viszont ha kitűzöl kisebb, reális célokat határidővel, akkor máris egy ambiciózus, de megvalósítható tervet kapsz. Ne akard lerángatni a földre a párodat, hanem segíts, hogy szárnyalhasson. Ne azt magyarázd el, miért hülyeség, amit gondol, hanem arra kérdezz rá, hogyan akarja elérni a célt.

2022. ápr. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ha téged nem érintenek hátrányosan ezek az álmok, lehet, hogy ez esetben jobb ráhagyni.

meg tényleg nem mindegy, milyen a stílusod. egyesek kényszeresen meg akarnak szakérteni mindent, és elvárják, hogy a másik okvetlen adjon a véleményükre.

2022. ápr. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy köztetek nem igazán működik megfelelően a kommunikáció.

Ha ő kitalál valamit, ami számodra egyből hülyeségnek hangzik, akkor ne azt mondd neki, hogy az szerinted úgy nem jó ötlet, hanem így jobb.

Egyszerűen csak úgy közöld vele a véleményed, hogy: Igen, te is gondolkodtál már ezen/azon, és te erre vagy arra jutottál a dologban, ilyen/olyan indokkal alátámasztva.

Egy ilyen kijelentéssel talán nem is sérted meg, viszont hátha meg is tudod győzni a véleményedről... :,D

2022. ápr. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

A pasik racionálisabbak.

En is meg szoktam szívni az álmodozással de ettol még nem hianyzik nekem az hogy csak bólogasson



Pl exem azzal oltott le mindig a száját huzva meg flegmázva, mikor szerelmes ködben voltam es mondtam neki hogy szeretlek, hogy minek mondom, mikor állandoan kések, akkor hamarabb érnék oda hozzá, meg stb. Abbol látná hogy szeretem, teljesen más a duma meg a tettek


Utána a kövi barátomban annyira imádtam hogy a szeretlekre ő meg ugy reagál hogy elmindja nekem viszonzásul 20 szor is és azt is mondha hogy imád is és tulspilázza. Es simán meglehet vele élni a ködöt is.

De ő is le szokott hozni a reálba.

Mikor en elvagyok szállva es ömkengek, ő képes ugyanakkor féltékenységi balhékat rendezni es veszekszünk. Es abbol hogy én a rozsaszin ködben uszok, mindog le kell jönnöm abba a gyűlölködős utálkozós veszekedésbe magyarázkodni, békítgetni őt.

Néha már le is oltom hogy ne gyűlölködjön már mikozben en szeretettel várom és örömmel, szálljon mar magába!olyankor visszavesz es kedveskedik, sütit hoz meg stb.


Nekem ennyi elég is, azaz annyi hogy felfogja hogy a szerelem es kapcsolat lényege nem a gyűlölködés. Hanem az álmok neha, szeretet szerelem.

2022. ápr. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az álmodozás nem azt jelenti, hogy meg akar feltétlenül csinálni valamit, hanem hangosan gondolkozik. Az ilyen művész attitűdű kreatív embereknek tapasztalatom szerint szükségük van arra, hogy 0. pontként elvessék a realitást és úgy kezdjenek bele egy projektbe, mintha mittudomén szupermenek lennének bármennyi pénzzel. Ez nem azt jelenti feltétlenül (és remélhetőleg), hogy nincsenek tisztában azzal, hogy mire van lehetőségük, keretük. Hanem egyfajta szabad játék, üres lapra rajzolgatás, amit élveznek. Most ebbe vagy belecsatlakozol, vagy közönség leszel hozzá, vagy odamész és széttéped. Ez a reakciód stílusától függ. De szerintem nem tanácsot kér tőled ilyenkor és jó eséllyel miután sóhajtozott és lelkesedett, magától rájön, hogy vagy elveti vagy lejjebb adja a vágyait, vagy egy ezredik kerülőutat kell keresnie... Ha tanácsot kér, akkor kérdezni fog, hogy "szerinted"? Akkor meg nem gáz, ha azt mondod, hogy szerintem is szuper lenne, de sajnos túl sok idő/pénz/energia, amit honnan is...? :)
2022. ápr. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

Én mondjuk jónak látom, ha reálisan is látják a helyzetet.

Van egy pár a baráti körünkben, ahol egymás alá adják a lovat tényleg irreális dolgokban. Nem szólunk nekik, hadd álmodozzanak, de szerintem rosszabb koppanni, mikor kiderül hogy egyáltalán nem valószerű a cél.

2022. ápr. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Én álmodozó vagyok és utálom, amikor a realitásba akarnak rángatni. Nyugi, valószínűleg ő is tudja, ha nem megvalósítható, de ne vedd már el az álmait is! Arról nem beszélve, ha álmodozik, tovább gondolhatja úgy, hogy már lesznek megvalósítható elemek, ha rögtön lehurrogod, hogy elvesse az egészet, abból nem is lehet.
2022. ápr. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes valaszaitokat! Mindenkinek megy a zöld.

Igazatok van, inkább hagyom vagy segítem a tervezésben!

2022. ápr. 30. 12:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Emk

Olvasd el, gyakorold. Bármit mondhatsz amíg jót akarsz, de a hogyanban van a művészet.

2022. ápr. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!