Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg korai az összeköltözés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg korai az összeköltözés?

Figyelt kérdés

Fél éve ismerem a párom, hivatalosan 1 hónapja járunk. Ő 28 éves, én 33.


Nekem van saját lakásom. Szeretném ha hozzám költözne, de ő még túl korainak gondolja.


Én viszont úgy gondolom, hogy nem vagyunk már tinik. Lakva ismernénk meg egymást amúgy is igazán, plusz elég nagy teher egymáshoz járkálni, ugyanis nem egy településen lakunk.


2022. máj. 26. 11:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%

Nincs objektív korlát. Sokak szerint nem az, de ha szerinte korai, akkor a ti esetetekben igen, korai.

Azért elbeszélgetnék róla, hogy mitől tart, miért érzi korainak.

2022. máj. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
A szokásos: gyors a tempó, szakítás esetén akkor mehet albérletet keresni stb...
2022. máj. 26. 11:28
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Én is a minél hamarabb összeköltözés pártján állok, de ha neki túl gyors akkor add a kezébe a döntést: mond meg neki, hogy nyugodtan szóljon ha készen áll.
2022. máj. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%

Az "szakítás esetén akkor mehet albérletet keresni" indokra én mindig egyet tudok csak mondani ilyen esetekben: kössetek alkut. Ha szakítotok akkor te addig biztosítod neki a szállást amíg nem talál egy jó albérletet. Nyilván nem az elsőbe teszed ki ami tele van csótánnyal.

A környezetemben mindenki így csinálta eddig. Általában egy évre beszélték meg a dolgokat, hogy szakítás után akár egy évet is ottmaradhat amíg keresi az albérleteket és elköltözik.

2022. máj. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%
Úgy is meg tud ismerni, ha az első 2 hónapban átjár hozzád és tartalmas időt, programokat csináltok. Ha nincs gond, akkor jöjjön az összeköltözés.
2022. máj. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nem is feltétlen kellene azonnal albérletet keresnie, mert a szüleihez haza tudna költözni.
2022. máj. 26. 11:33
 7/25 anonim ***** válasza:
75%
Húhh, azért az kemény, hogy kiraknád a szüleihez ahelyett hogy engednéd nyugodtan, hogy nálad keressen albérletet..
2022. máj. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
97%

"A szokásos: gyors a tempó, szakítás esetén akkor mehet albérletet keresni stb..."

A gyors tempóval nincs mit csinálni, a társfüggőket leszámítva mindenkinek több-kevesebb időbe telik, míg a szingli életéből átvált és készen áll arra, hogy valakivel együtt éljen.

Esetleg alapozzátok meg kisebb lépésekkel, pl. szokott két-három éjszakákat zsinórban nálad tölteni?

2022. máj. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
40%
Igazi szerelem.
2022. máj. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem az a rossz a gyors összeköltözésben hogy túl gyorsan ütnek be így a hétköznapok teendői, nincs meg az a romantika hogy találkozunk és látjuk egymást és akkor csak mi vagyunk és ismerkedünk, hanem együtt lakunk és dolgozni,mosni,főzni,ügyet intézni,vásárolni,takarítani kell (mert ezeket ugye muszáj csinálni) és elveszik az időt és figyelmet az egymásról. Aztán este fáradtan bedőlünk egymás mellé filmet nézni, és közben feljön az illúzió és azt hisszük automatikusan már ismerjük a másikat, de nem, csak együtt élünk. De lehet csak én éltem meg így, más meg lehet könnyen össze tudja egyeztetni.
2022. máj. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!