Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elbizonytalanodtam. Mi a teendő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elbizonytalanodtam. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

A barátnőm eleinte nagyon nem akarta megadni magát. Közben nekem rengeteg lehetőségem jött, de mindet visszautasítottam érte. Végül összejöttük, dúlt is a szerelem, majd hozzám költözött. Kb 9 hónapja vagyunk együtt. Ő úgy gondolja, hogy részemről minden teljesen rendben van, pedig egyre kezdek elbizonytalanodni. Nem is tudnám megmondani, hogy mi az, ami nem tetszik a kapcsolatban.. mégis, hetek óta eluralkodott rajtam egy olyan érzés, hogy nem ő az, akivel lenni akarok. Nagyon szeretem, ehhez nem fér kétség; igazából az is szívszorító nekem, hogy ilyeneket írok rólunk. Viszont valami mégsem jó, és ez a helyzet oda vezet, hogy egyre terhesebbek olyan dolgok, amikről korábban azt gondoltam, hogy soha nem fog közénk állni. Emellett egyre gyakrabban kívánok meg másokat.. Nem tudom eldönteni, hogy mi az, amit most érzek. Elmúlt volna a szerelem? Vagy ez most csak valami kalandvágy? Voltatok már ilyen helyzetben?


26/f


2022. máj. 31. 23:30
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"-Előtte mennyire éltél csajozós életmódot? Értsd, mennyi kalandod volt, vagy inkább hosszútávú kapcsolatok híve voltál?"

Semennyire. Egy 5 éves bántalmazó kapcsolatom volt előtt, ami mély gödörbe lökött. Amikor kijöttem ebből, akkor hirtelen nagyon sok sikerem és lehetőségem lett, de mindenkit visszautasítottam ezért a lányért.


"-Mennyire vagy vadász típus?"

Néha úgy érzem, hogy az lennék, néha úgy, hogy a biztonságra vágyom.


"-Mik azok, amikre mondod,hogy egyre terhesebbek dolgok?"

A szüleivel/családjával való kapcsolat nagyon jó, de nekem sok a családi program velük. Messze laknak, sok az utazás, stb. Emellett kvázi én tartom el a lányt, ami belefér a költségvetésbe, de ez is egyre terhesebb. Egy kicsit telt, amit én nagyon szeretek, de ő nem elégedett magával. Emiatt folyamatos küzdelem van, mert takargatja magát előlem kb.


"-Ő hogy viselkedik veled, a kapcsolaton belül sem "akarja megadni magát"?"

Azért nem akarta megadni magát, mert egy lelkileg nagyon meg volt zuhanva, és ki akart jönni belőle mielőtt beleugrik egy kapcsolatba. Erről én akkor nem tudtam.


"-Miért költöztetek sösze ilyen hamar, Ő akarta, vagy te?"

Én akartam. Úgy éreztem itt az ideje, és látnom kell milyen vele együtt élni lakva.

2022. jún. 1. 10:46
 12/15 anonim ***** válasza:
Írásod alapján, persze szereted, de nem szerelemből és ez a nem mindegy ennyi idősen. 9 hónap után még odáig kellene legyél érte.....
2022. jún. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én vagyok aki a sok kérdést feltette, nem értem miért lettem lepontozva, szerintem ezek igenis fontos kérdések, hogy érdemben lehessen válaszolni.


Köszönöm a válaszaidat, Kérdező. Én amúgy így látom a helyzetet:

Szerintem alapvetően kell a türelem, de mint mondtad, a hölgy lelkiproblémákkal küzd(ött), illetve nem elégedett magával. Szerintem ez már önmagában elég arra, hogy kihasson a kapcsolatra, mert a szex része gondolom nem önfeledten működik, főleg ha takargatja magát.


A másik, hogy te tartod el, és sok a családi program. Szerintem ez neki így nagyon kényelmes. Nem is akar beszállni? Vagy erről mit beszéltetek meg?


Szerintem ezek amúgy minden olyan dolgok, amik rombolják a rózsaszín ködöt, tehát mint írtad most ismered meg az igazi valóját, ami kicsit ellentétes a képzeletedben levővel, így persze, hogy jön az összezavarodás.


Én abban, hogy valakinek ki kell élnie magát önmagában nem hiszek (persze erről megoszlik a társadalmi vélemény, van aki szerint ki kell élni magunkat, szerintem nem), szóval én ebből a szemszögből vizsgálva azt mondom, hogy talán nem ő az igazi, hanem az illúzió, amit kergettél.


De nem ismerem a hölgyet, lehet az ő része teljesen más. Én is lelkileg nagyon szorongó hölgy vagyok, és takargattam magamat a pasim előtt, de ez anno amiatt történt, mert volt egy beszólása a testemre, aminek nem is volt tudatában. Ezért is mondom mindig, hogy ezek a problémák sokoldalúak.


Viszont én is azt érzem, hogy ez nem szerelem, inkább kötődés vagy ragaszkodás részedről.

2022. jún. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

"Nem is akar beszállni? Vagy erről mit beszéltetek meg?"

De. Viszont én előtte olyan életszínvonalon éltem, amit ő nem engedhet meg magának. Két választásom volt: vagy lejjebb adok, vagy bevonom ezekbe a dolgokba őt is úgy, hogy én állom az ő részét is többnyire. Utóbbit választottam.

2022. jún. 1. 13:35
 15/15 anonim ***** válasza:

Anyagiaknál nem mindegy, hogy még tanul? Vagy otthon henyél? Vagy olyan a munkája, amivel nem is fog többet keresni? Mert ha mittudomén valami szociális munkában önfeláldozza magát vagy pályakezdő, de 5 év múlva már ez meg az lesz, akkor lehet tök szorgalmas. Ha viszont csak arra gyúr, hogy majd a te lábadon áll, egyébként nincs érdeklődése, szorgalma, csak álmai, amiket rád rak, akkor az tényleg lelombozó. Állíts fel neki feltételeket, mert nem kell őt feltétel nélkül szeretned.


Az önbizalomhiányon meg azzal tudsz segíteni, ha sokat dicséred. Nekem is volt, hogy olyan megjegyzést kaptam, ami a párom szerint pozitív volt, mert "náluk" az megszokott csipkelődés, engem meg totál kétségbeejtett, hogy nem tetszem. Ezt a szégyenlőséget hozhatta persze máshonnan is, ha a szülei kritizálták vagy iskolában cikizték. Ilyenkor nem könnyű átlendülni rajta, csak ha kifejezed szóban is (napközben csak úgy, és nem közvetlenül "szexért"), hogy neked tetszik, csinos. Pláne jók azok a helyzetek, ha tudja, hogy mások előtt is büszke vagy rá. Tehát nem elég az, hogy mutatod, hogy kívánod, akkor vonja le a következtetést, mert egy nőnél ilyenkor simán felmerül a bősz önsajnálat, hogy "persze, csak azért, mert nem akadt jobb neki..." hanem mondjad is neki konkrétan, hogy ez meg az jól áll, szeretem rajtad... stb.


Családi programokról is beszélj vele. Persze semmiképp se bántóan, hogy "már utálom anyádat, mert mindig..." Mert az instant válóok, ha szidják a szüleidet. Csak mondd el, hogy neked sok, mert lássa be, bármilyen közvetlenek, ők nem a te szüleid és fordítva ő sem vágyna valószínűleg ennyire szorosan lenni a tieiddel. Mondjuk felvetheted, hogy szerinted elég havi 1-2 alkalom, de azon kívül a hétvégéket, estéket vele kettesben szeretnéd eltölteni nyugalomban úgy, hogy nem kell alkalmazkodni másokhoz. Lehet, eddig eszébe sem jutott, ha még nem volt téma és udvariasan végigjópofiztad. És ha megegyeztetek, mondd is neki, hogy ezt az ő dolga velük megbeszélni és kiállni kettőtökért. Különben jönni fognak a kifogások és vannak ám nagyon cseles "anyósok/apósok", akik mindig találnak egy kis ez-meg-az indokot átjárni meg meghívni meg beleszólni... Nőjön fel a párod, legyen önállóbb, és tartson téged és a magánéletetek előttük. És ezt a kívánságod nyugodtan elmondhatod neki szeretettel kérve is.

2022. jún. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!