Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnék féltékenység ellen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék féltékenység ellen?

Figyelt kérdés
Teljes mértékben megbízom a páromban, nem adott semmi okot arra, hogy kételkedjek benne. Valamiért azonban mégis bennem van ez a féltékenység, amit sokszor el is rejtek, mert már én magam is tudom, hogy túlzás. Ilyenekre gondolok például, hogy rosszul érint, ha munka vagy tanulmányok miatt beszélget egy másik lánnyal - akár online, akár személyesen - tudom, hogy ez teljesen természetes, és nem kellene, hogy problémát jelentsen, mégis azt jelent. Mi lehet ennek az oka, illetve hogyan lehetne ezt orvosolni?

2022. jún. 2. 01:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Legalább te tudod hogy túlzás :)

Beszéld meg vele :)

2022. jún. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

A minimális féltékenység abszolút egészséges, a túlzottba vitt már nem!


Beszéld meg a pároddal, hogy neked ez rosszul esik, hátha megnyugtat,hogy nincsen okod félni :)

2022. jún. 2. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nem tudod eredményesen megbeszélni vele. Nem tud vele mit kezdeni, valahogy le kell győznöd ezt az érzést.

A legfontosabb, hogy bízz magadban! Korabban én is féltékeny voltam, de rájöttem, nincs értelme, csak görcsös és kiegyensúlyozatlan leszek, a páromat is zavarja, ráadásul ok nélkül bosszantottam. Pszichológus például segíthet, a legjobb szándékkal mondom.

2022. jún. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már volt erről szó közöttünk, nyilvánvalóan ő is megerősített abban, hogy semmi okom nincs erre. Éppen ezért aggaszt, hogy ettől többet mi ketten nem tudom, hogy tudunk -e tenni ezzel kapcsolatban.
2022. jún. 2. 07:12
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Azért a megérzések nem szoktak tévedni
2022. jún. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod túlzottan kedves a nőkkel , akkor van okod rá és nem véletlen megérzés. F
2022. júl. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem túlzottan kedves velük - nyilván nem bunkó ok nélkül vagy bármi ilyesmi - de semmi ilyen nem áll fenn.
2022. júl. 15. 22:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Apam hihetetlenül feltekeny volt, halaisten en ezt nem örököltem. En nö letemre ugy vagyok vele hogyha a parom megcsal akkor ugyis veszve a dolog. 100%. Ezt ugy ertem hogyha valami törtenne ami nem fer bele egy monogam kapcsolatba en ott mar ugysem tudnek mit csinalni, ergo kar aggodni. Megtörtenni megtörtenhet, de ha be is követjezik ugysem tehetek ellene semmit hiszen nem rajtam mulik. Mikor megbeszeltetek hogy hivatalosan jartok akkor iratlanul is odaadtatok a szivetelek a masik kezebe. Ha a masik fel ugy dönt összetöri, mar amugy is kesö szoval kar aggodni miatta mar elöre. Ez egy kapcsolat ki nem mondott alapszabalya: a masik kezebe adod a szived es ö rendelkezik felette. Ö dönti el hogy hogyan banik vele.

Ha meg bekövetkezik amitöl feltel: fel is ut le is ut…

2022. júl. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!