Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan értessem meg a férjemme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg a férjemmel hogy ezekkel a megjegyzésekkel megbánt engem?

Figyelt kérdés

Én még itthon vagyok a gyerekekkel, mert problémásak és nem tudjuk összeegyeztetni az ő napi rutinjukat, gyakori betegség miatti itthonlétüket és szüneteiket még egy 4 órás munkával sem.

A legtöbb feszültség az anyagiak miatt van. Én kezelem a havi koszt-és rezsipénzt. Bejött egy fix extra kiadás, amit havi szinten fizetnie kell, azóta sokat romlott a helyzet. A férjem kezeli a megtakarításunkat és nincs olyan nap, hogy ne hangoztatná, hogy egyre kevesebbet tudunk félretenni, ha többet költök, hozzá kell nyúlni a megtakarításhoz stb. Mindezt én is tudom, nem kellene ilyen gyakran "megemlítenie".

Kértem már, hogy ne tegye, de szerintem sokszor észre sem veszi. Egyre jobban zavar a dolog. Fogalmam sincs mit tehetnék még. Jobban spórolni nem tudok.


2022. jún. 5. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Beszéljétek meg részletesen a költségeket. Lehet-e valamit lemondani?
2022. jún. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szinten zavarják őt az anyagiak? Mekkora vagyonotok van? Van saját ingatlanotok? Ha jól értem van félretett pénzetek és talán nem is kevés.


Betegesen rá van fixálódva a pénzre. Ha teszemazt van már egy saját ingatlanotok, van sokmilliós megtakarításotok is, kerestek havi 600 ezret és most az történt, hogy havi 200 helyett 100 ezret tudtok abból eltenni így hogy egy kereső van, akkor nem kéne ebbe beleőrülnie.

2022. jún. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Leültök egy kockás papírral, és átbeszélitek. Együtt megkeresitek, hogy hogyan lehet spórolni, vagy miben kell változtatni.

Mennyi idősek a gyerekek?

2022. jún. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Saját, tehermentes ingatlan van, ott élünk. Havi pár ezer Forintot tudunk csak félretenni. A megtakarításból szoktuk fedezni az sos szerelési munkákat, tönkrement műszaki cuccok cseréjét, ha nem tudom máshogy kigazdálkodni. Sajnos nem milliós nagyságrend.

A gyerekek 10, 8 és 7 évesek. A két kisebbel vagyok gyes-en.

2022. jún. 5. 14:47
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
És ez az időszak mikor ér véget majd? Mármint mikor tudsz te is elmenni dolgozni? Hogyhogy otthon vagy a 7-8 éves gyerekekkel? Azért kérdezem, hogy látjátok-e ennek a mostani életeteknek a végét legalább és tudjátok-e lesz ez jobb is.
2022. jún. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
5-ös: írta, hogy a gyerekek problémásak, betegeskedők. Szerintem ez épp elég, nem kell faggatni arról, hogy mi a konkrét baj.
2022. jún. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Nem gyes-en vagy hanem gyet-en ... Oke az osszegg ugyan annyi ...

A legkisebb gyerek 8 eves koraig jar utana mar semmit nem kap a kerdezo.

Amugy ilyen nagy gyerekek mellett siman el lehet menni dolgozni. Keress egy otthoni melot. Csomo callcenteres keresnek.

2022. jún. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudhatjátok mi baja a gyerekeknek. Lehetnek súlyos fogyatékosok is (de nyilván nem mindenki akarja ezt így ide leírni), szóval szerintem a férj kommunikációs problémájával kellene foglalkozzunk, nem azzal, hogy vajon miért nem ment el dolgozni eddig a kérdező.
2022. jún. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

8. Az a baj te azt hiszed én a kérdezőt ekéztem és vele kötekedtem, de csak arról van szó ha megnézed az alapkérdést szinte semmi konkrétumot, számokat nem írt. Így pedig elég nehéz válaszolni, mert rengeteg feltételezésbe lehet bocsátkozni, amiket kizárt volna ha elsőre leírja amiket a válaszaiban is leírt.


Nem mindegy a férje azért ideges, mert a hajléktalanság vagy szó szerint az éhezés fenyegeti őket, vagy azért, mert mostanában havi 200 helyett havi 100 ezret tudnak csak eltenni.

Nem mindegy látják-e hogy valamikor vége lesz a mostani életüknek és tudnak majd több pénzt keresni, vagy lényegében a következő 10-20 évre erre az életre kell berendezkedniük ami most van.

2022. jún. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

De, gyesen vagyok velük, 10 éves korukig jár.

Sajnos nem tudjuk még előre, hogy mikor tudnék elmenni dolgozni. Már próbáltam, de akkor meg valakit fogadni kellett, hogy a gyerekekkel legyen és a végén többe került, mint amennyit én kaptam. Ezt azért is sajnálom, mert az anyagiakon túl nekem lelkileg is jó volt kiszakadni a mókuskerékből. Egyik gyermekünk valószínűleg soha nem fog tudni teljesen önálló életet élni, de még kicsi és a remény hal meg utoljára...

2022. jún. 5. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!