Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Batárnőm nagyon vallásos, én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Batárnőm nagyon vallásos, én csak kicsit, ez egy ellentét köztünk van erre megoldás?

Figyelt kérdés

Szerinte mindenre az a megoldás hogy sokat kell imádkozni, az minden problémát megold, felszabadítja a lelket. Én hiszek Istenben a magam módján, de nem vagyok vallásos.

Ezért mikor egy problémát imádkozással akar megoldani azzal mindig kiakaszt és megsértődik ha ezt badarságnak hívom.


2022. jún. 5. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Nézd, az hogy badaraágnak hivod az neki nagyon sértő. Ha ezt nem tudod megérteni akkor nem illetek össze, folyton bántanád.
2022. jún. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

Én vallásos férfi vagyok, igaz én felnőttként tértem meg, gyerekként nem neveltek ebbe bele és meg sem voltam keresztelve anno. Hogy jöttetek egyáltalán össze? Én is ismerkedtem nem vallásos lányokkal a környezetemből (pl. egyetemről, munkából) egy ideig még akkor is miután megtaláltam a hitem, de ez elég éles ellentét volt köztünk és emiatt láttam nem is működne a dolog.


Szerintem vannak ilyen alap értékekben való eltérések, amik miatt nem működhet egy kapcsolat és jobb ezt elengedni. Pl:

-az egyik vallásos, a másik nem

-az egyik akar gyereket, a másik nem (vagy nagyon eltérő számú gyereket akarnak)

-különböző helyekre akarnak költözni később (pl. az egyik külföldre menne, a másik nem)


28/F

2022. jún. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Ne baratkozz elmebetegekkel. Az ilyen szektasok problemasok.
2022. jún. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha ilyen szinten szentfazék a csaj, még most hagyd ott, mert 1: neki is szarul fog esni, hogy fikázod a vallását, 2: idő kérdése, mikor próbál meg téríteni.
2022. jún. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nincs. Problémát az ima nem old meg, adhat lelki megnyugvást, de ennél nem több.

Ha nem tud beszélgetni, megoldásokat keresni, csak elvonul imádkozni, akkor semmi keresnivalótok együtt.

2022. jún. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

Ha nem találja ki hogy esküvőig nincs szex akkor nem lehet gond.

Vagy elveszed egyből ha neki ez a szempont, de én nem egy darab papírra alapozom a hűséget xd

2022. jún. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem lenne feltétlen probléma, ha kulturáltan tudnátok kezelni a hiteteket. Barátnődnek nem szabadna rád erőltetnie, neked nem szabadna leszólnod.
2022. jún. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
98%
Fú, az ilyen embertől menekülj! Az ilyen nem vallásos, nem hívő, hanem szimplán lusta. Az teljesen rendben van, hogy valaki hisz egy felsőbbrendű erőben. Ez sok nehézségen átlendíthet. De ez normális esetben úgy működik, hogy elkezdek dolgozni a megoldáson, és MELLETTE bízok a felsőbbrendű erőben, hogy SEGÍT nekem. De semmiképp sem cselekvés HELYETT várom a csodát.
2022. jún. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Szoktasd le róla.
2022. jún. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#2 nagyon jól összefoglalta,amit én is gondolok. Vannak területek,ahol egyszerűen muszáj egyeznie a gondolkodásotoknak, mert hosszútávon nem fog működni a kapcsolat. (A listát kiegészíteném még azzal, hogy egyik fél akar házasságot,a másik nem.)

Gondolj bele, hogy pl gyereknevelésnél is milyen sokat fog ez számítani. Ha te nem akarnád hittanra járatni meg hasonlók,de a párod meg igen,az rengeteg konfliktust fog okozni köztetek.

Az, hogy megsértődik , hogy badarságnak hívod, teljesen érthető,mert neki ez fontos.

Ez egy nagyon kényes téma, de nem lehet megkerülni. Ebben sincs szerintem arany középút,vagy ugyanúgy gondolkdotok vagy nem. Ekkora eltérés sok feszültséget fog szülni köztetek. A barátnődet megváltoztatni nem tudod. Azt kell átgondolni, hogy mennyire van potenciál ebben a kapcsolatban a jövőre nézve.

2022. jún. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!