Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én sporólós vagyok, ő nem....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én sporólós vagyok, ő nem. Össze lehet így csiszolódni vagy felejtős?

Figyelt kérdés

Olyan dologra szórja a pénzt ami márkás, de egyáltalán nem ér többet, mint egy olyan termék, amit több, mint fele annyiért megkap.

Pl: 30e ft-os márkás cipő, mikor egy 10e ft-os is ugyanolyan.

30e ft-os parfüm, amit 5000-ért simán kifogni akcióban.

Nadrág szintén, zokni is csak márkás, én piacon olyan jót találtam, amit még korábban semmilyen felkapott üzletben sem.

Tudom, hogy az ő pénze, nem tervezünk házasságot sem, külön kasszán vagyunk, de mivel egy háztartásban, azért mégis belegondolok, hogy ebből mi mindent lehetne kihozni, és bosszant, akárhogy nézem.


2022. jún. 6. 08:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
kevesebb*
2022. jún. 6. 08:11
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Különböző értékrendetek van, és különböző neveltetést kaptatok. Én úgy látom, hogy te túlságosan fogadhoz vered a garazsat, mert hidd el, nem feltétlenül lesz egy 30k-s parfüm olyan mint egy 5 ezres. Gondolom te a férfi vagy a kapcsolatba amúgy.


És amúgy, a saját pénzét költi, ebbe neked jelenleg nincs beleszólásod. Majd ha együtt éltek és nem tudtok ugyanannyit beadni a közösbe, akkor lesz beleszólásod.

Én értem, hogy neked mi a bajod, és nyilván túlzásnak ítélem meg azt is amit a párod csinál... de egy spúr emberrel élni nagyobb teher, mint az megérné. És igen, te az vagy, nem pedig szimplán spórolós.

2022. jún. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nő vagyok és nem csak úgy beszélek a levegőbe.

Kipróbáltam én is márkás termékeket. Reptéren drága parfümöket, okádék, megvettem a kbszott drága tamaris cipőt, semmivel sem jobb, mint egy ccc-s.

2022. jún. 6. 08:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azt figyelném hogy sznob e, mert az többnyire gyógyíthatatlan. Ha nem nyitott máshol átusított termékekre, ha meggyőződésből mereven ragaszkodik márkákhoz, az nekem már butaság kategória, ostoba palival meg nem szeretnék járni, mert azt még jobban megérteném ha csalódott olcsóbb árfekvésű termékekben, de azt nem, ha meggyőződése hogy valami minél drágább, annál jobb, mert ez nem minden esetben igaz.
2022. jún. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem nem! Teljesen másképp gondolkodtok a világról. Mindig ott lenne az ellentét a kapcsolatban. Ami először alkalmazkodással kezdődne de nagy többségében csak az egyik részről, aztán később egy egyre fokozód frusztráltságot fog leginkább az megélni, aki kényszerből alkalmazkodott, de a másik is. Szerintem felejtős. De te tudod, te ismered azt a másikat.
2022. jún. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk én költöm a pénzt, a párom takarékoskodik.

Nálam ez sajnos hozadéka egy traumának, kényszeresen vásárolok sokszor, szerencsére hasznos dolgot (értékálló tárgyakat, könyveket).

Nálunk nem okoz problémát, mert a párom remekul tudja kezelni és szokott segíteni, illetve bevásárolni ő szokott közös pénzből, mert több mindent tud jobb áron vásárolni, mint ha én mennek. Úgyhogy nálunk kordában tartható, nagyon sokat csiszolodtunk ilyen teren.

2022. jún. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 harebell ***** válasza:
100%

Szerintem a hasonló pénzügyi kultúra fontos egy komoly kapcsolatnál - akkor is, hogyha (egyelőre) külön kasszán vagytok, hiszen mégiscsak közös háztartásban éltek és közös jövőt terveztek, de bizonyos dolgokban lehet kompromisszumot kötni. Én hozzád hasonlóan spórolós (nem spúr) vagyok, nem mindenből a legolcsóbbat veszem, de megfelelő minőségből az alacsonyabb árfekvésűt, ár-érték arányban a legjobbat, amit találok. Egy bizonyos szintig nem zavar, ha a párom a saját dolgai vásárlásánál nem így jár el, pl ha ragaszkodik egy cipőmárkához vagy sportmárkához, legyen, de az állandó márkamánia, hogy zokniból is csak márkás jó, az engem is zavarna. A minőséget sokszor tényleg megéri megfizetni, viszont a márka (és az ár) nem feltétlenül garantálja a jobb minőséget, aki ezt nem látja be, azzal nem tudnék közös nevező találni.


Attól is függ, más dolgoknál is jelen van-e ez a különbség, azt például spórolósként még én se tudnám tolerálni, ha a párom a legolcsóbb párizsit meg májkrémet akarná csak venni. És ott van még rengeteg terület, utazás, hobbi, lakberendezés stb - nyilván minél nagyobb tételről van szó, nem egy pár zokniról, annál nagyobb lesz a különbség is, és az esetleges feszültség, konfliktus is miatta. A legjobb persze egy arany középút lenne, de azt nektek kell eldönteni, hogy ez így működik-e, vagy tudtok-e mindketten engedni egy kicsit, vagy nem.

2022. jún. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A Tamaris cipők nagyon jók,évekig hordhatók,és nem sokkal drágábbak,mint a CCC-s cipők.Az ő pénze,és mivel nem az éhenhalás szélén álltok,nem igazán szólhatsz bele.Inkább arra figyelnék,hogy halmozta e a dolgokat,mert annak tényleg nincs értelme.
2022. jún. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én sem a legolcsóbbat veszem, mert az szr, én jót veszek jó áron. Nagy különbség...

(Ha vki félreértette)

2022. jún. 6. 10:01
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

De a CCC-s egyszerűen NEM olyan jó, mint egy Tamaris, nem érted? Neked igen, sokak szemében nem.

Ez a két kategória pont jó példa az ár/minőség-összefüggésre, míg egy Hermes cipőnél vagy Louis Vuitton táskánál abszolút megértenélek, kicsit fogyatékosnak gondolom azokat, akik arra kiadnak többszázezer forintot.

2022. jún. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!