Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom tartani akarja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom tartani akarja a kapcsolatot a volt barátnőjével, mire jó ez neki?

Figyelt kérdés
Arra hivatkozik, hogy szakításkor megígérték egymásnak, hogy barátok maradnak stb. Én erre annyit mondtam, hogy ha megpróbálja és én megtudom, akkor azonnal, kérdés és magyarázkodás nélkül szakítani fogok vele és többet soha nem fog látni. Ezt felfogta ugyan, de nem érti, miért ekkora dráma ez nekem, én meg nem értem, minek akar a nővel még lelkitársast játszani. Nem gondolom egészségesnek az ilyesmit egy cseppet sem, és nem tartom fairnek velem szemben sem ezt a felállást. A volt barátnője különben komoly pszichés problémákkal kűzd, ami miatt sajnálom, viszont emiatt a páromat 2 éven át napi szinten terrorizálta lelkileg, egészen a kapcsolat legelejétől fogva. Szerintem még azt is belebeszélhette, hogy élete végéig felelősséggel tartozik iránta, ami szerintem egy hatalmas baromság. Szerintem ez az egész a nő terrorkodásának a folytatása, és nem akarom a nyomát sem látni a kapcsolatunkban ennek. Mi lehet egy ilyen szitu megoldása még azon kívül, amit én csináltam?

2022. jún. 13. 10:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
45%
Egótuning meg kapaszkodó
2022. jún. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
65%
Teljesen jól látod, a barátod meg teljesen rosazul látja. Aki tartja az exével a kapcsolatot abból vagy csak dugás lesz, vagy újra összejönnek. Legalábbis 99 százalékban. Én soha nem csinaltam ilyen. Nem éreztem fair nek a dolgot az akkori barátnőmmel szemben. Kérdezd meg a párodtól, hogy ő fordított esetben mit szólna?
2022. jún. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Otthagynám, aztán ápolgassa az exe lelkét, de nélkülem. Fordított esetben is nagyon megalázva érezném magam, ne lógjon a barátnőm nyakán semelyik exe! Zárja le a múltat és tiszteljen meg annyival, hogy nem a múltban dagonyázik.


F

2022. jún. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

Igazad van, nem egészséges ez a felállás.

Más az, ha 5 éve nem látta, egyszer találkoznak és beszélgetnek egy jót, hogy kinek merre kanyarodott az élete. De szakítás után továbbra is tartani a kapcsolatot, az nagyon gázos.

2022. jún. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

A párom mesélte, hogy az első komoly kapcsolatában kb. ugyanez volt. A lány tönkrement abban, hogy a párom szakított vele, ezért nagyon sajnálta és megígérte, hogy mindenben segít neki továbbra is. Ezt a lány úgy vette, hogy csak idő kérdése és újra egy pár lehetnek. Először a lakásfelújításban kérte a segítségét, majd kérte, hogy menjenek el együtt biciklizni, mert nagyon egyedül érzi magát. Párom mesélte, hogy már nagyon nem volt kedve ezekhez a programokhoz, de úgy érezte, tartozik neki ennyivel amiatt, hogy elhagyta. Aztán biciklizés után közölte a lány, hogy szeretné megnézni párom új lakását (szerintem senkinek nem kérdés, hogy mi volt ezzel a célja). Ekkor mondta azt neki, hogy nem tartja jó ötletnek és köszönjenek el végleg.


Én is jártam hasonlóan és a saját bőrömön tanultam meg, hogy ha a másik fél nem akar elszakadni, nem szabad sajnálatból kedvesnek lenni vele és találkozgatni, mert minden ilyen apróságot egy jelnek vesznek arra nézve, hogy van még esély a kapcsolat megmentésére.


Ezekben az esetekben végleg el kell vágni a szálat és legfeljebb akkor lehet kommunikálni, mikor a másik is túl van a szakításon és tovább lépett.


Azt pedig kifejezetten rossz ötletnek tartom, hogy valaki úgy ugrik bele egy új kapcsolatba, hogy a régit is viszi magával. Ha új kapcsolatom van, akkor száz százalékosan arra koncentrálok.

2022. jún. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj tudod, hogy ebbe meg te fogsz tönkremenni, és az kinek a felelőssége lesz? Vannak dolgok ami nem rajtad múlik, itt a másik félnek kell bizonyítani hogy egy kapura játszik. Ez neked hosszútávon megéri?
2022. jún. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%

Ebben a szituációban, ahogy te írod, érthető és elfogadható, mert komoly gondok vannak a másik lánnyal.



Viszont alapjáraton, ha úgy történt a szakítás, hogy békés, normális elválással, ami azért lett vége, mert egyszerűen nem működött, de mégsem vágnak csúnya dolgokat egymáshoz a felek, mert nincs is mit, akkor szerintem semmi probléma, ha egy "ismerős" szinten megmarad, ha néha beszélnek egymással messengeren. Mivel le van zárva, és egy új kapcsolat van az egyiknél vagy mindkettőnél, nem kell tartani attól, hogy visszatáncolnak egymáshoz, de még akkor sem, ha nem is lenne valamelyiknek kapcsolatban. Csak elhatározás kell ehhez és szilárd kijelentés, hogy ennyi és nem több, mert az új kapcsolatodban lévő személyt szereted és vele tervezel a továbbiakban.

Azért írom ezt, mert voltam kapcsolatban olyan lánnyal, aki ritkán beszélt az exével és nem zavart mert tudtam és éreztem, hogy mindenhogyan velem van. Én is tartom a kapcsolatot az enyémmel de ennyi.

Nem hiszem, hogy feltétlen hátat kell fordítani egy embernek (aki hosszú évekig az életed része volt) pusztán azért, mert új kapcsolatod lett és nem is kell kitalálni semmilyen csúnya vagy bántó indokot, hogy bemocskold az exed, csak azért, hogy legyen indokod a letiltásra. Mert ha már nem is a szerelmed, de mint jó ember, megmarad neked, örökre.

2022. jún. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%
#7 Ez csak abban az esetben működik, ha már mindkét fél túl van a másikon és hangyányit sem reménykedik a folytatásban. És valljuk be, a legtöbb esetben az egyik fél még maradna a kapcsolatban, nagyon ritkán születik olyan közös megegyezés, hogy mindkét fél ugyanannyira szeretné a szakítást.
2022. jún. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ex dolog mindig kényes téma. Nálam nagymértékben függ attól,milyen kapcsolatban vannak, hogyan váltak el, milyen volt a kapcsolatuk? Ha a legkisebb jelét látnám annak,hogy vissza akarnának térni egymáshoz, akkor hagynám a kapcsolatot a fenébe. Ne legyek opció! Ha velem akar lenni, akkor legyen velem, ne másokon lógjon. Ezt fordítva is nyújtom. 7-essel egyetértve én sem gondolom azt, hogy mint ember örök haragban és távoltartással kéne maradni a másiktól,csak azért lássuk be hogy ez egy nagyon sikamlós terület. Sok esetben, főleg ha nagy szerelem volt,akkor félő,hogy előjönnek az emlékek,a közös dolgok,ami szerintem meg már tiszteletlen a jelenlegivel szemben. Szerintem senki nem szeretné,ha a másik gondolatait, életét az exe töltse ki.
2022. jún. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

#8


Ez így igaz. Erre gondoltam én is.

2022. jún. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!