Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valakike1111 kérdése:

Macska vagy a párod?

Figyelt kérdés

Egy macska miatt ott hagynátok a párotokat?

Annyit kell tudni hogy a párommal már több mint 4 éve vagyunk együtt a macska pedig már majdnem egy éve van velünk… Nagyon szeretem a páromat a felől nincs kétség, de sajnos nagyon sok vitáink vannak a macska miatt akire úgy nézem mintha a gyerekem lenne (lehet ez valakinek hülyén hangzik, de aki igazán szereti az állatokat az tudja mit jelent ez számomra)!

A párom nagyon sokat bántja a macskát is mivel a macska bent van és nagyon sok gondot okoz (bepisil le löki az anyósom virágait stb… De én imádom a macskám mert annyira a szívemhez nőtt ha elveszíteném nem tudom mi lenne… A párom képes lenne kinyírni szegény cicát és emiatt kételkedem a kapcsolatunkba…



2022. jún. 16. 22:43
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
76%
Tanulj meg felelősen állatot tartani és akkor nem kell választani.
2022. jún. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
85%

Nyilvan a macska, minden esetben, plane ha a parom egy agressziv gyoker.

De a macska amugy nem pisil ossze-vissza ok nelkul, normalis esetben mindig az alomba vegzi a dolgat, ha nem, annak a lehetseges okai a kovetkezok: retkes alom, vesebetegseg (vagy egyeb betegseg), ivartalanitani kene, stressz. Hirtelen ezek jutottak eszembe, nem tudom, lehet-e mas. (Ja, ha pl van masik macska is, akkor nem vegzik ugyanabba az alomba a dolgukat sok esetben a masik szaga miatt, de nalatok ez a problema nem allhat fenn, ha jol ertem.)

2022. jún. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
84%

Ha bántja a macskát akkor 10000% macska.


Egyébként az ilyen bevizeléslek oka lehet hugyuti fertőzés, a rendetlenkedésre pedig tökéletes gyógyír ha reggel/este fél órát játszol vele, és nem full ingerszegény az élete. Nekem is benti macskám van, de szobatiszta, és végigalussza az egész napot az ablakban, ha amúgy megfelelően le van fárasztva.

2022. jún. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk is okoz feszültséget a két macskám. Mi a párommal szakítottunk korábban 5 év utan, egy évig külön voltunk. Ez idő alatt jöttek a macskák, mert mindig is szerettem őket, ő meg nem kedveli ezt a fajt, tehát korábban nem volt lehetőségem macskát tartani. Aztán újra elkezdtünk közeledni és én nagyon hamar tisztáztam, hogy a macska marad, bármi történik. Vagy elfogadja, vagy nem kell velem ismerkedni.

Lassan fél éve együtt élünk, vannak feszültségek, de működik. Ugyanakkor a párom tudja, hogy a felállás nem változott. És elég lenne egyszer látnom, hogy bántja bármelyiket.

Mikor befogadtam a két kis szőröst, egy életre "írtam alá" szerződést. Egy párkapcsolat általában nem szól egy életre, de még arra a cirka 20 évre se, amíg egy macska él.

A páromnak nem esik jól a helyzet, meg is értem, de ez van, mikor mellettem döntött, tudta ez mivel jár.

A döntésem így, gondolom világos lenne ebben a helyzetben.

Ugyanakkor én rengeteg időt és energiát öltem abba, hogy jól neveltek legyenek. Nem rombolnak, nem karmolnak, nem harapnak és főleg nem hugyoznak félre. (khm... A fiú cica igényes az alomra, ha nincs naponta takarítva büntető pisil, de azt látványosan nekem címzi és könnyen elkerülhető a tiszta alommal) Én se élnék szívesen olyan házban, ami úszik a macska hugyban, ahol mindent mindig pakolni kell, mert direkt rongál, esetleg a macska szabályozhatatlanul öntörvényű, vagy agresszív.

A párom sok ilyen negatív sztereotípiával állt elő az összeköltözés előtt. Aztán belátta, hogy ez a két macska ezeket nem teszi, így kialakult egyfajta kötődés a részéről. A két macska pedig nagyon szereti őt.

Ugyanakkor a teret az ő igényeik szerint alakítottam. Nem várható el, hogy a macska tisztelje a szabályaidat és teredet, ha nincs sajátja. Van egy nagy kaparófa, az övék 3 párkány és a szekrény teteje. A lakásomban polcokból kialakított mászófal is volt a számukra, illetve fognak kapni egy külső elzárt kennelt is, csak még pénz és idő hiányában nem készült el.

Tiltott rész a pult és az elektronikai eszközök szekrénye, a spájz, a nagyszekrény belseje és a WC, valamint nem nyúlhatnak a szúnyoghálóhoz. Ezt a macskáim többnyire tiszteletben is tartják, bár, mint a rossz gyerek időnként próbálkoznak.

A macska épp olyan, mint bármilyen más lakótárs. Kölcsönösen alkalmazkodni kell egymáshoz, ha békés együttélés a cél.

Nálunk gond pl, hogy a fiú cica mindent megzabál, ami elől marad. Tehát, minden ételmaradék a kukába megy, nem hagyok a kanapén, vagy az asztalon pékárút, ugyanakkor a pultot nem bántja, így ezeket ott tartjuk. Nem lehet a földszinten virág, mert megeszi, így az emeleten az egyik szobában van a virágálvány.

Ugyanakkor párom kérése volt, hogy ne jöjjenek be az ágyba, így a felső szintet egy redőnnyel leválasztottuk, se a ruháinkhoz, se az ágyunkhoz nem jöhetnek. Kompromisszumok.

2022. jún. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen a macska. A cicák segítenek felismerni a szar embereket, ezt már vki írta előttem is. Aki meg bármilyen állatot bánt, hát ott tényleg komoly problémák vannak. Nálunk 2 lány cica van, ahhoz képest, hogy egyikünk sem akart benti állatot. Igen, sokat kell foglalkozni velük, a takarítás is hangsúlyosabb, hogy ne legyen minden szőrös. Az meg egy oltári baromság, hogy betegségeket lehet elkapni tőlük. Be kell oltatni, (kutyáknak kötelező is) betartani a parazitamentesítést (féreghajtó, bolha és szúnyogriasztó) és máris mindenki biztonságbn van. Aki nem bánik jól az állatokkal, az az emberekkel sem képes rá, egy hulladék. Nem akarlak megbántani, sok-sok tapasztalat alapján mondom ezt.
2022. jún. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
82%
Macska
2022. jún. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
17%
Meg lehet tanítani kinti életre is, és este bemegy vagy vmi ilyesmi megoldás miért nem jut eszébe senkinek? Az állatnak is szenvedés egy házban megrohadni égész életében. Persze hogy tör zúz összeszarja magát, ezt mindet kínjába teszi. Nálunk is ez volt, kiraktuk időnként, majd egyre többet hosszabb időkre is, és már be se jön,nem is akar. Csak panelben ez nem opció ha abban laktok az a baj.
2022. jún. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
92%

Törvény írja elő, hogy macskát is zárt udvaron lehet csak tartani, tehát kertből vagy lakásból NEM mehet ki. Egy csomó betegséget össze szedhetnek ráadásul, úgyhogy BAROMIRA nem megfelelő kint tartani a cicakat.

Nekünk kettő van a párommal, az egyik már egy évvel a kapcsolat előtt megvolt, a másik ismerkedés alatt került hozzam. A párom korábban nem volt cicas, nem utalta őket, csak semmi extra. Mióta együtt lakunk így négyen, imádja őket, velünk alszanak és semmi gond nincs. Mindkettő lakásban van tartva és csak akkor pisilnek össze vissza, ha stresszesek vagy valami betegségük van. Talán nem artana elvinni orvoshoz a cicat.

2022. jún. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
10%
Vannak a törvények,meg van a valóság...0-24 Bent tartani állatot okyan mint egy börtön. Nálunk 4 kutya alszik bent éjszaka, nappal meg kint vannak. Az egykori benti cicánkat van hogy napokig nem is látom annyira belejött a kinti életbe, mégsincs semmi baja, meg nekünk se.
2022. jún. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
19%
És még hozott haza valami kóbor macska haverját is, befogadtuk azt is. Kapnak időnként féregtelenítőt és ennyi...nem értem mi ez a hacacáré itt amiről beszéltek
2022. jún. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!