Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valakike1111 kérdése:

Macska vagy a párod?

Figyelt kérdés

Egy macska miatt ott hagynátok a párotokat?

Annyit kell tudni hogy a párommal már több mint 4 éve vagyunk együtt a macska pedig már majdnem egy éve van velünk… Nagyon szeretem a páromat a felől nincs kétség, de sajnos nagyon sok vitáink vannak a macska miatt akire úgy nézem mintha a gyerekem lenne (lehet ez valakinek hülyén hangzik, de aki igazán szereti az állatokat az tudja mit jelent ez számomra)!

A párom nagyon sokat bántja a macskát is mivel a macska bent van és nagyon sok gondot okoz (bepisil le löki az anyósom virágait stb… De én imádom a macskám mert annyira a szívemhez nőtt ha elveszíteném nem tudom mi lenne… A párom képes lenne kinyírni szegény cicát és emiatt kételkedem a kapcsolatunkba…



2022. jún. 16. 22:43
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
89%
Aha, csak az utcán tartott macskák 90 százaléka 4 évig el, amikor alapvetően 20-25 évet is élhetnek. Nem börtön, biztonságban vannak, melegben, szeretetben, figyelve van rájuk. Amúgy is 24 órából 20-at alszanak.
2022. jún. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk ilyen állattartási kultúrával és ennyi ésszel nem kene semmilyen állatot tartani. Ha esetleg te is állatmentő lennel, akkor pontosan tudnád, mi ezzel a probléma. Remelem, legalább ivartalanitva vannak, hogy így szélnek vannak eresztve..
2022. jún. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
76%

Nem az utcán vannak, elég nekik az 5 hektáros saját terület! Az meg hogy a szomszéd szintén szabadosan tartott állataival összejárnak attól semmi bajuk nem lesz. Itt is felbukkannak néha idegen kutyák-macskák akik nem a mieink de látásból ismerjük őket. Mint egy közösség.


És persze hogy ivartalanítva vannak, nem akarom hogy elszaporodjanak!

2022. jún. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
90%

23 a tanyavilág más kérdés, bár én ott sem tartanék macskát se kint. De, a városi macskákat jellemzően előbb üti el, vagy eszi meg valami, mint, hogy ivaréretté válnának.

Arról nem is beszélve, hogy, ha a macska biztonsága nem is szempont, szempont lehetne az az ökológiai kár, amit okoz. Persze, akinek egyik nem, annak a másik se szokott fontos lenni.

De, megeheti róka, vagy kóbor kutya, fenn akadhat valahol, elkaphatja, vagy legalábbis megtépheti sas, bagoly, veszélyesek rájuk a sakálok, de a rosszindulatú emberek is. Más állatokkal történő harc során elvesztheti a látását, alakulhat ki fertőzés, vagy tályog, illetve kaphatnak el betegségeket, lásd veszettség, fiv, felv. Veszélyes betegségeket terjesztenek a szúnyogok, kullancsok, ott vannak a bolhák, atkák és úgy általában a vírusos megbetegedések, amik közül több halálos kimenetelű és gyógyíthatatlan.

Szóval ja.... Tisztára jó kint tartani. Sőt, fokozottan ajánlott mindezt városban tenni, ahol minden fentebb említett tényező hatványozottan gyakoribb.

És akkor nem beszéltünk a védett és fokozottan védett fajokról, (madarak, bogarak, hüllők, rágcsálók) amiket, vagy amiknek a kicsinyeit megtizedelik.

2022. jún. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
82%
Egyet értek az előttem szólóval, az utolsó részt leszámítva. Ezeket a fajokat sokkal jobban tizedeli az ember, mint a kinti kóbor macskák.
2022. jún. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
87%
Nem lennék olyannal aki képes megölni egy cicát! Szerintem te se legyél!
2022. jún. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%
Mit jelent az, hogy bántja a macskát? Effektíve megüti, megrúgja? Vagy csak csúnyán beszél róla/hozzá? Mert az utóbbi eset, lássuk be nem ők arra, hogy kiakadj. Egyébként meg ja, válaszd a macskát, csodás alternatívája egy párkapcsolatnak.
2022. jún. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
87%
Egy normális ember az állatokhoz is normálisan beszel, mert ok is élőlények és baromira számít nekik, hogyan bánnak velük.
2022. jún. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
83%
A párom nagyon sokat bántja a macskát - én elköltöznék, de ha te kiszolgáltatod a macskát a párodnak, hogy meglegyen a farkinca... hát, sajnálom szerencsétlen állatot.
2022. jún. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%

“macska miatt akire úgy nézem mintha a gyerekem lenne (lehet ez valakinek hülyén hangzik, de aki igazán szereti az állatokat az tudja mit jelent ez számomra)”


Ne haragudj, de ilyen agyhalott felfogás fényében én nem fogom látatlanban a párodat szidni és elhinni ezt a halálos drámát, amit itt letolsz.

Nem, baromira nem normális gyerekpótlékként kezelni egy állatot, az meg külön bicskanyitogató, hogy burkoltan még te nézel le másokat, mert hát ezt csak az igazi állatbarátok érhetik. Hát nem. Az igazi állatbarátoknál az állat is családtag, de ÁLLAT! Nem gyerekként van kezelve, mindenki elé helyezve és nem nevelve (mondjuk utóbbi a gyereknél is probléma). Esélyes, hogy a párodat is a beteges mániád zavarja, bár ezt nem a macskára kéne kivetíteni, hanem veled kellene nagyon komolyan tisztáznia, hogy vagy menj pszichológushoz vagy felejtsd el ezt a kapcsolatot.

Ja és nekem is van két cicám, bentiek, szinte mindenhova jöhetnek, kb milliót költöttem rájuk az elmúlt két évben, mert semmit nem sajnálok tőlük, de akkor is képes vagyok felfogni, hogy NEM a gyerekeim és soha nem is lesznek azok.

2022. jún. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!