Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért lesz a házasság után ilyen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lesz a házasság után ilyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 8 éve vagyunk együtt, abból 2 éve házasok és van 2 gyerekünk. Nagyon jó volt minden az elején, odavolt értem, még a csillagokat is lehozta volna nekem. Aztán teltek az évek, összeköltöztünk, összeházasodtunk és lettek gyerekeink. Sajnos nem igazán érzem hogy szeretne. Semmivel nem mutatja ki csak mondja hogy szeret. 2. gyerekünk születése után kicsit maga alatt volt, kérdeztem hogy valami baj van? de mondta hogy minden oké, azonban engem nem hagyott nyugodni és (tudom nem szép dolog) belenéztem a telefonjába, ahol láttam hogy írta egy haverjának, hogy megbánta hogy szakított az exével, vele sokkal jobb volt minden. Nagyon fájt amikor ezt megláttam, aztán gondoltam megnézem nincs-e benn a telefonszáma (pár évvel emiatt már vitatkoztunk) és megint bent volt, ráadásul más néven. Megemlítettem neki de csak annyit mondott nem tudja miért van bent a száma. Azóta nem igazán bízok benne. Egyik nap megkértem hogy vigyázzon a 2 gyerkőcre míg összepakolok a házban, de csak húzta a száját (nem igazán szokott velük foglalkozni, nem is segít semmiben), és kérdeztem hogy akkor minek akart gyereket, erre ő azt válaszolta hogy csak én akartam, ő nem. Ez megint szíven ütött. Miért van az hogy meg van a házasság, gyerekek, boldognak kéne lennünk és a kapcsolt pedig tönkremegy? (Kapcsolatot leszámítva engem boldoggá tesz a 2 gyerekem) mit csinálnátok? Légyszi negatív kommenteket ne írjatok, így is fáj ez nekem.
2022. jún. 21. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Simán lehet, hogy a nagy érzések elmúltak és ennyi. Nincs az ilyennek oka, felesleges a ki a hibás játék szerintem. Beszélnetek kellene, amennyire leht őszintén, hogy lehetne ezt a szitut élhetővé tenni. Én dolgoznék a helyedben azon, hogy most a helyzet esetleg kicsit jobb legyen, próbálnék kellemes otthonos hangulatot teremteni, hátha valamit visszahoz az elmúlt érzésekből, másrészt meg B terv, hogy erősödj meg annyira, hogy ha nem javul, hanem rosszabb lesz a szitu (és többnyire inkább romlani szokott idővel), akkor meg tudj állni a saját lábadon két kisgyerekkel, az otthoni rideg hangulat, a háztartási pokol nekik sem tesz jót, lehet hogy nemsokára szétesés lesz ebből...
2022. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze a házassághoz. Le is írod, hogy már a házasság előtt is voltak ilyen gondok. Egyszerűen nem figyeltél oda a jelekre, vagy akár szándékosan figyelmen kívül hagytad őket. Azt is kizártnak tartom, hogy az első gyerekkel szuperül bánt és csak a második után lett nemtörődöm velük. Ezt is látnod kellett mégis megszülted a másodikat is. Se a házasság se a gyerek nem ment meg egy amúgy haldokló kapcsolatot. Őszintén fogalmam sincs, hogy miért próbálkoznak ezekkel olyan sokan.
2022. jún. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem a házasság és pláne a gyerekek előtt jött rá hogy az exével mennyire jó volt?…

Én néha tényleg nem értem a férfiakat… Miért kellenek akkor a gyerekek ha nem is foglalkozik velük és melletted is csak az exe után rinyál… gerinctelen.

Őszinte leszek én már az első ilyen exes történetnél elküldtem volna. Soha senkinek nem lennék a pótlékja vagy akivel csak be éri valaki. Biztos nem aláznám magam egy ilyen kapcsolatban. Én elküldeném de nyilván tudom gyerekekkel ez nem ennyire egyszerű. Egyébként miután megszülettek a gyerkőcök nem hanyagoltad el? Oké hogy téged kielégít és boldoggá tesznek a gyerekek de lehet pont ez a baj hogy rá már nem szentelsz időt.

2022. jún. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#2

Ez egy ördögi kör.

Szülőnek nincs érzelmi intelligenciája->nem ismeri fel a problémákat->szar lesz a kapcsolat->gyerek élete elba.szódik->gyerek ugyanezt csinálja

2022. jún. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Most tedd a szívedre a kezed. Tényleg a házasság után lett ilyen vagy már előtte is ilyen volt? Na ugye.
2022. jún. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg most jött rá, hogy nem ezt várta sem a házasságtól, sem a családtól. Persze, mert jóval nagyobb felelősség és meló és a férfiak egy része ilyenkor jön rá, hogy az élet nem csak habostorta. Most meg neked nyavalyog, ráadásul gerinctelenül hazudik is, te meg ápolgatod a kicsi lelkét.

Persze, meg kell próbálni helyrehozni, de ehhez őszinte kommunikáció kell, még ha nagyon fájdalmas is.

2022. jún. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért lett a házasság után ilyen, mert nem úgy alakult, ahogy gondolta és alkalmazkodni (valószínűleg) képtelen vagy nem akar.

Nyugodt hangnemben beszéljétek meg, kit mi bánt.

2022. jún. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az érzelmek nincsenek maguktól, kellenek hozzá együtt töltött jó élmények, új emlékek gyűjtése, beszélgetés, kirándulás, mozi, vacsi... pont mint amiket régen csináltatok a rózsaszín ködben. Ha erre nem szántok időt tudatosan, csak kergetitek a gyerekeket, aztán két külön képernyőt néztek, akkor elhidegültök. Ez mindkettőtök felelőssége, hogy ne a másiktól várja, hanem tegyen érte. Gyereket meg egyikőtök sem magának gyártott, gondolom ketten voltatok ott. Egészen babakortól az apának is feladata kell legyen, különben nem fognak kötődni egymáshoz és egyszerűen nem is fogják ismerni egymást.
2022. jún. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

Rossz embert választottál, ennyi.

A házassághoz semmi köze.

Nem tudott/akart ellenállni a társadalmi nyomásnak hogy a gyerek márpedig kell.

Én a helyedben megfontolnám a válást, igazából nem szeret csak muszájból van veled.

2022. jún. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
:( drága Kérdező! Ölellek! Rossz volt olvasni a soraidat és rossz lehet megélni. Próbálj erős lenni, beszélni a ferjeddel, hátha a kommunikáció segít.
2022. jún. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!