Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kinek van igaza? Szemétség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek van igaza? Szemétség lenne rendőrt hívni a saját barátnőmre?

Figyelt kérdés

Közös tulajdonú lakásunk van.

A barátnőm a covid óta itthon edz, és azóta eszelősen követelőzött, hogy legyen klíma, mert nyáron még éjjel is 30 fok van a lakásban.

Én egyáltalán nem akartam klímát, mert drága, egészségtelen és amúgy is utálom ezt a kényeskedő luxust.

A barátnőm egyedül kifizette és megcsináltatta (engedélyem nélkül), azóta folyamatosan megy. Nem képes arra sem hogy éjjelre kinyomja és inkább szedje ki a takarót a huzatból hanem rendesen alszik a takaróval mint ősszel, télen.

Nemcsak ez a baj hanem az alattunk lakó 84 éves néni is panaszkodott, hogy a kültéri egység a hálószobája ablaka felett van és iszonyatosan zavarja, ezért szépen kér minket, hogy csak napközben és csak pár órát legyen bekapcsolva. Már mosolyogva beleegyeztem, és mondtam a barátnőmnek, hogy az edzéshez pont elég, de ő ignorált és lekezelő stílusban megmondta a néninek, hogy akkor és annyit használja, amennyit akarja, vegye tudomásul, ráadásul tudja, hogy az ő ősrégi masinája sokkal hangosabb, csak a többiekben van annyi kulturáltság, hogy nem UGATNAK érte (ezt így mondta).

Egy hétten később a néni még egyszer szólt, aztán még rondábban küldte el, mire dühtől zokogva kihajolt az ablakon és a partvisnyéllel ütögette a kültéri egységet, és fejhangon kiabált, hogy "KAPCSOLD KI".

A barátnőm pedig ekkor sem kapcsolta ki, hanem engedett a csapból egy pohár hidegvizet és ráöntötte a néni fejére.

A nő ki is hívta a rendőrséget, de a barátnőm tagadta, hogy bármi rosszat csinált volna, ellenben jelentette, hogy a néni rongált, szóval a rendőrök még csak nem is őt figyelmeztették, hanem a nénit.

Szóval egy 80 feletti nyugdíjas jelenleg tehetetlen.

Én normál esetben kitenném innen a csajt, de közös a lakásunk, szóval nem tehetem. Esetleg mit tehetnék? Annyira buta vagyok, apám is 1000x mondta, hogy ne legyen közös tulajdon......


35/F

28/N



2022. júl. 2. 22:15
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
94%

"Annyira buta vagyok, apám is 1000x mondta, hogy ne legyen közös tulajdon......"


A volt nőd is már ezerszer megbánta.

2022. júl. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
2%

#28

Mucika! A társtulajdonostól kell engedélyt kérnie, nem a szomszédtól!

Azt meg honnan vetted, hogy szakítottak? A kérdező egész végig a barátnőjéről ír, nem az exéről.

A csaj egy tipikus hülye pitsa, aki önző módon csak saját magának akar jót.

2022. júl. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
90%

32, amíg övé is a lakás és ott is lakik, addig jogilag kétlem, hogy a párja írásos engedélye kéne.

Nehéz ügy, ha két ellentétes vélemény van, de mitől érne többet a kérdező véleménye, akarata, mint a csajé? Persze, a csaj se feltétlenül hozott etikus döntést, hiszen, így meg kizárólag az ő akarata érvényesült. Ugyanakkor ez egy, vagy, vagy helyzet, amiben egyik fél se hajlandó kompromisszumra. Csakhogy, ha ezt elfogadjuk, akkor mindkét fél egyformán hisztis a történetben.

Másrészt, te azt írtad korábban, hogy a vénasszonynak van igaza. Miben? Mert erre nem sikerült válaszolni.

2022. júl. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
93%
Én is akartam klímát szereltetni az idén,ezért jól utánajártam a telepítés szabályainak. És bizony, engedélyt kell kérni a szomszédoktól.Egészen pontosan a közvetlenül alattad,melletted,feletted lakók kétharmadának írásos beleegyezése szükséges, ellenkező esetben akár le is szereltethetik a klímát.Én végül más megoldást választottam, de ez a jelenleg érvényes rendelet klíma ügyben.
2022. júl. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
88%
Az öreglánynak is van klímája, szóval semmi joga nincs a cirkuszra, amit művel.
2022. júl. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
92%

Csak szolok h 8gen kell a tarstulajonos beleegyezese is.

Plusz itt valszeg rossz helyre is szereltek a klimat. Kulonban h erne el a neni ???

2022. júl. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%
Siman lehet az is hogy a tarsashaz engedelye is kell ha teszem azt benne van az alapito okoratban vagy regebben hatarozatott hoztak errol.
2022. júl. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!