Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért generál mindenből...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért generál mindenből vitát, veszekedést a legkisebb dologból is?

Figyelt kérdés

Tegnap már az időjáráson is akkora botrányt kavart, hogy azt hittem én őrültem meg. Később még folytatta, akkor már behozott a témákba minden mást is, sérelmeket is.


Végig higgadt maradtam, ő tombolt. Kértem hogy próbálja kezelni ezeket a dührohamait, erre aztán úgy megharagudott, hogy most csenddel bűntet.


Ezeket úgy kell elkepzelni, hogy elkezdünk valamiről beszélni. Ő már hergeli magát, ahogy véleményt nyilvánitok már robban, fel se fogja mit akarok mondani és tombol, majd minden második szava az hogy szeret. Aztán várja hogy én is azt mondjam hogy nagyon szeretem.


Nagyon kikészít már ez, nem volt ilyen az elején pedig. Nárcisztikus?


2022. júl. 6. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A velemény nyilvánítasodnál kezdődik a baj ahogy ki tudtam venni.

Nem tudom asszertiven kommunikálsz e, de a párodnak holtbiztos, hogy nem ugy megy át hogy ne provokálná.

2022. júl. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Vannak amugy kommunikacios trükkok marketingbol is és gyereknevelesnél is tanitják pl azt hogy semmit ne kezdj ellentmondással, azzal, hogy nem, nem lehet nem jol mondod nem szabad.

Fogalmazd át es kezdd úgy, értem amit mondasz, (azaz eleve jelezd hogy meghallgatasra talált a másik hangja, nyugtázd azt), és azután felvezetéssel mondj mást.


Időjárásnál maradva

Pl ő azt mondja holnap esni fog

Helytelen: nem, nem fog esni a jelentés is azt mondja, meg most is süt a nap, bla bla

Helyes: esni fog akkor? Értem. Honnan az info? En mást olvastam, hogy sütni fog.


Ez csak egy trükk a sok százbol.

2022. júl. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nárcisztikus?"


Ez kész, odavágsz a végére egy ilyet. Fejezzétek már be, hogy mindenre ezt bélyegzitek rá, mert ennyire felületesek vagytok.


A párod egy gyökér, csomagold be ezt az infót és csinálj vele valamit. Nem ismerem, de a stílusod már írás alapján irritáló.

2022. júl. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2#


Nem ilyen vagyok hogy egyből negativba viszem a válaszokat. A lehető legtürelmesebben és ovatosan közelítek.

Pl ha javaslom neki hogy vigyen magával esernyőt mert esni fog valószínűleg, mindjárt ugrik és szid mindent. Utána pedig mégis megköszöni hogy odafigyeltem rá.

Nagyon sokat próbálom tanulni a helyes kommunikációt vele szemben.

Véleményem nekem is van, ami ha nem feltétlen rossz is, azonnal lehurrog, kiforgatja a szavaim. Nagyon nehéz

2022. júl. 6. 16:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szálljatok már le erről a nárcizmusról, emberek vagyunk és érzelmekkel élünk jobb esetben. Vagy tudja két ember egymás érzelmeit kezelni, vagy nem. Ha nem, hagyjátok egymást.
2022. júl. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem csak velem ilyen, mindenkivel.

Nálam csak ki követeli mindez után, hogy szeressem és rajongjak erte. Ha merem mondani hogy ez azért most túlzás volt, máris az a válasz hogy szeret, és ez a lényeg. Az esetek kb 5%-ában szolalok meg, de van hogy szó nelkül úgy behergeli magát hogy szinte repül minden.

Nárcisztikus jelzőt pedig azért kérdeztem, hogy esetleg van-e valakinek ebben a fogalomban jobban jártassága,hogy van-e átmenet.

2022. júl. 6. 16:54
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Valami nagyon irritálja őt. Talán a viselkedésed, de lehet akár munkahelyi probléma, vagy másik nő is a dologban. Ezzel nem féltékennyé akarlak tenni, csak felvetettem pár okot, hoyg miért ilyen.

Ez mióta van? Férjedről, vagy élettársadról van szó?

Ha nézeted szerint ez nem fog változni, akkor szakítsatok. Nem ajánlom, hogy üljetek le és normális körülmények között megbeszélni, hiszen azonnal a plafonon van. A vita csak fokozódna, egyre jobban elhidegülnétek egymástól.

2022. júl. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Még mindig az a legjobb módszer, ha őt kérdezed meg normális emberi módon, mindenféle félreértés és provokálás nélkül (megértéssel), hogy MI A BAJA. A gyakori halandó népe nem fog tudni erre válaszolni, csak találgatni.
2022. júl. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem tud kommunikalni, a velemenyed szamara tamadassal er fel, le akar gyozni a vitaban. Egy kisgyerekkel elsz egyutt, akinek nem volt gyerekszobaja, a konfliktuskezelesi metodikaja pedig a masik foldbe dongolese. En nem elnek egyutt egy ilyennel, de ez a te eleted, a te dontesed. Ja megvalami, ami raerosit a kisgyerek voltara, olyan lettel szamara, mint az anyja. Ezert automatikusan lazad minden ellen, ami toled jon.
2022. júl. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Valami nagy nyomot hagyott benne, valamiért haragszik rád, kételkedik az egész kapcsolatban. Ezért kötekedik, szinte keresi az alkalmat, hogy legyen oka szakítani, vagy dobd ki te. De utána meg kihátrál, mégse meri meglépni. Ezért is követeli, hogy mondd ki, hogy szereted, mert egyáltalán nem biztos az érzéseidben. A sajátjaiban se.

Ha nem tudjátok megoldani a kiváltó okot, és nem áll helyre a béke, ebből gyorsan szakítás lesz.

2022. júl. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!