Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A te kapcsolatodban mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A te kapcsolatodban mennyire nézed a saját érdeked és mennyire a másikét?

Figyelt kérdés

Van egy olyan elképzelésem, hogy egy kapcsolat akkor jó, ha te a párod boldogságát helyezed előtérbe, ő meg a tied. Az eredmény ugyanaz, mintha mindketten csak magatokkal foglalkoznátok, de ez a felfogás mégis egy stabil, biztonságos párkapcsolatot eredményez. Biztonság, mert ha bajba kerülsz, akkor tudod, hogy a párod nem azon gondolkozik, hogy mennyire rossz neki a TE helyzeted, és ő simán leléphetne, hanem a megoldáson. Így sokkal könnyebben legyőzhetőek az akadályok. Ha azon agyalsz mindig, hogy tudnád a másik életét jobbá tenni, azzal a TE életed is jobbá válik. Természetesen ezt csak akkor megvalósítható, ha a másik is ugyanígy áll hozzád.



Párkeresés előtt ezt mindig végig gondolom, hogy igen ez így nagyon jól tudna működni, aztán amikor végre sikerül valakit találnom, majd vége a rózsaszín ködnek, tökéletesen szertefoszlik ez az álmom.


Kapcsolat elején mindig figyelmes vagyok. Nem kell nagy dolgokra gondolni, de például ha a másik elszólja magát, hogy nagyon kívánja pl. a céklát,akkor én rögtön felirom a bevasárlólistámra. Veszek neki apróságokat, programokat szervezek, amikről tudom, hogy vágyik rá. A kedvencét főzöm. Ha látom, hogy úszik a melóban, akkor besegítek neki. Szerelmes üziket rejtek el. Dícsérem, motiválom. Ennek az énemnek mindig akkor lesz vége, amikor egy idő után teljesen megszűnik a viszonzás, és ha azt akarom, hogy valaki foglalkozzon velem, akkor annak nekem kell lennem. Ebből lesz többnyire igazából egy barátság extrákkal kapcsolat, ahol mindenki építi a saját kis életét... már kezdem azt hinni, hogy ennek is örülnöm kéne, hogy legalább az örömeket együtt éljük meg, nincs vita, félrelépés.


Ti mit gondoltok erről?


L/31



2022. aug. 7. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem helyezem előtérbe az ő boldogságát. Elsősorban mindenki a saját boldogsagaert felel, én senkiert nem adom fel a sajatomat. Ezt hívják egészséges onzesnek. Ha a másikat helyezés előtérbe, az egy idő után neki is nyomasztó lesz, fojtó és úgy érzi majd, hogy jobb part érdemel nálad, mivel ezzel a tettel folyamatosan lejjebb helyezed magad vele szemben, ami nem vonzó.

Egyszer az érvényesül, amit ő szeretne, egyszer pedig az, amit én.

2022. aug. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

A céljaimat helyezem előtérbe, mit szeretnék elérni, hová szeretnék eljutni, magyarul életcélok.


És ha eltérnek a céljaink azaz teszem fel ő házasságot akar meg Pesten egy saját lakást, én pedig nem, akkor bele sem kezdek az adott nővel egy kapcsolatba.


Az fontos, hogy a másikat boldoggá tudjam tenni, itt NEM a pénzről van szó.

És ennek kölcsönösnek kell lennie.


Mert van amit csak én tudok megadni neki és van amit csak ő tud nekem.

2022. aug. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

L/31


31 évesen lánynak érzed magad?

2022. aug. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

A másiktol függ


Valakivel pl hazasságot közös eletet terveztunk. Segitettem őt tanulasban karrierben protekciokban ötletekben fehlodesben haladasban


De van akivel csak szerelemből vagyok együtt nemigen tervezek(pl gyereket nem is akarok, ő sem),egyutt élunk elvagyunk, ilyenkor a masik érdeke annyiban számit nekem, hogy ne akarjon szakitani, megadjam neki azt ami neki kell egy párkapcsolatban ill belőlem.

És itt jön a "zavar" a dologba.

Ugyanis vannak abszolut önállo férfiak, akiknek van lelki tarsuk haverjuk, nem kapcsolatfüggők egyáltalán, olyan szinten erősek hogy egy nő kb semmi.pluszt nem tud szinte nekik nyújtani mert teljesen boldogok nő nélkül.is, egy nő nekik SEMMIBEN nem társ. Nelkule is eltudnak.menni szorakozni etterembe nelkule is megvan a karrier ház kocsi, nem kell nekik lelkitárs sem, a nő szinte nem is szukséges, max szexre vagy barmelyik nő pótolható másikkal.

Egy ilyen férfit ha meg szeretnék tartani, nagyon fontos megtudnom azt hogy én szemely szerint milyen pluszt adok az eletébe ami nem pótolható neki más nőkkel és kizárólagosan engem akar es hosszu távon.

Ha nem tudom miért van velem, miért ragaszkodik kötődik hozzám, valojában mi az ami mellettem tartja, az ugy engem zavarni szokott. Nem elég annyi, hogy mert szeret.


Ha azt nézzük én egy kapcsolatban javarészt nézem a másik érdekeit, és azt, hogy neki mi kell belőlem.

Persze az én érdekeim ettől nem szorulnak hattérbe ugyan, de általaban nekem mindent megad az akivel járok, ezért nem kell külön küzdenem is.

2022. aug. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%
Folyt ha valakitol nem akarok komolyat, akkor nem érdekel, hogy pl karrier epítesben segítsem vagy bármi. Szóval a másiktól függ az hogy en az ő érdekeit mennyire nézem.
2022. aug. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17%

Erdekes akik kapcsolatban eloszor magukra gondolnak azok felpontot kapnak, akik meg a parjukra azokat lenullázzák.

En kérek elnézést, ha nekem számít a párom boldogsága velem.

2022. aug. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%
Most már csak a sajátomat.
2022. aug. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

6-os

Első vagyok. Nekem is számít a párom boldogsága. De egy egészséges lelkületű ember tudja, hogy ha ő maga boldogtalan, a parjaval sem lehet boldog. Minden ember a saját boldogsagaert felelős elsősorban. Én nem boldoggá teszem a páromat, hanem a saját boldogsagunkat osztjuk meg egymassal. Felnőtt emberek egészségesen működő kapcsolatban ezt teszik, és nem kiszolgálják a másikat vagy alárendelik magukat a másiknak. Hogy miért ? Mert egyenrangú felek.

2022. aug. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%
Nem irtam kiszolgálásrol
2022. aug. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!