Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet ésszel szakítani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet ésszel szakítani ha szerelmes az ember? Mikor már látom hogy semmi értelme a kapcsolatnak hosszútávon, de a mában amúgy jó?

Figyelt kérdés

Mikor az elején minden szép, kialakul a szerelem, együtt járás, összeköltözés, esetleg eljegyzés, stb.

De az egész kapcsolat dinamikáján látom azt, hogy hosszú távú célokat nem szolgál, és el kéne engedni.

Minden nap, már 1 éve a témáink 80-90%-a az, hogy féltékeny és én nyugtatom. Még ma sem esik neki le hogy 2 egymást szerető, egymáshoz hűséges ember közt ezek fantomproblémák es olyanokon megy vita veszekedés ami valójában NEM létezik. Nem az a téma hogyan vegyünk házat vagy hogyan költözzunk nagyobb ingatlanba milyen legyen az esküvő, hogyan építsük a karriert, stb mindezek a beszélgetéseink talán 5%-át ha érintik és futtában csak. És normál esetben forsítva kéne lennie egy kapcsolatban. 90% os fókusz a közös jövő építésén és 5% elenyésző féltékenység.

De ami van, arra képtelenség egy valóban komoly kapcsolatot építeni. Még az elején meg is érteném a bizalmatlanságot, de 1 év múlva sem esik le neki hogy szeretem és hű vagyok.

És tovabbmenve egy gyermekünk, kisbaba mellett sem akarnám azt hogy nekem a sok éjszakázás stb mellett a páromat kelljen folyamatosan nyugtatgatni.


Elengedve a hosszú távú célokat, viszont jó együtt élni, szerelem van, és garancia sincs arra hogy majd egyszer egy másikkal lehetne családom. Megeshet hogy soha nem találok mar senkit erre, rengeteg csalódáson vagyok már túl így is.



2022. aug. 10. 09:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Te is tudod, hogy ennek semmi jövője nincs. Egy súlyosan önbizalomhiányos, gyanakvó ember mellett élsz, aki játszmázik veled állandóan. Essen le, hogy neki jó az, ha belédcsattan, mert akkor órákon keresztül fényezve van. A te érzelmi bántalmazásodból él.

Én a helyedben rohadt gyorsan elzavarnám pszichológushoz, és ultimátumot adnék neki. Megmondanám neki, hogy ebből elég, nem tűröm tovább ezt a viselkedést.

Ha elmegy, menjen, meg fogsz könnyebbülni. Szépen rendbe teszed magad is lelkileg, és jobb lesz.

2022. aug. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Mi okot adsz neki a féltékenykedésre?
2022. aug. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Próbált, de nem tud változni. Minden kapxsolatában gyanús, hogy ilyen. El akarom engedni, ésszel. Szívvel meg menne a sírás, azaz szívvel nem megy elengedni.


2# nem én adok rá okot, ez benne létezik csak. Mindenben talál okot. Legutoljára az volt a baja hogy egy melegítőmre az volt írva hogy Follow me. És biztos azért vettem ezt hogy másoknak jelzés. Elkezdtem mondani hogy nem is tudom mit jelent, erre cáfolt, hogy dehogynem tudom.

És megint az arányok. Este amikor éhes vagyok és elkezdtünk agyalni hova kellene elmenni enni, vagy esetleg vacsizzunk egy jó helyen meg romantikázzunk vagy bármi, ez 5%ban ment mint téma, de a hülyeségeken a féltékenység pedig 90%os forrongó vita. Nem apró megjegyzések ezek hanem elhúzódó viták veszekedések.

2022. aug. 10. 10:21
 4/16 A kérdező kommentje:

És mivel azt mondtam, nem tudom mit jelent, és szerinte de tudom, abból jön az, hogy akkor hazudtam. És vajon miért hazudok neki. És ha ebben hazudok, akkor, mindenben. És akkor miben hazudtam még. Megvan! És itt jön egy újabb fantazmagóriája.

És ilyen jellegűek a viták

2022. aug. 10. 10:36
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg szerelmes vagy ebbe az emberbe? Azt kapod tőle, amire szükséged van? Fejlődtök egymás mellett? Ez egy mérgező kapcsolat, amit sürgősen ott kellene hagynod. Minél tovább halogatod, annál kellemetlenebb és fájdalmasabb lesz.

Ha megerősítés kell, beszélgess erről azokkal, akiknek adsz a szavára: rokonokkal, barátokkal.

Emellett hasznos lenne felkeresned egy pszichológust, aki segíthet feltárni, hogy miért kötsz ki sorozatosan rossz kapcsolatokban.

2022. aug. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem kötök ki sorozatosan rossz kapcsolatokban de megnéznem azt hányan mennek férjhez mondjuk 17 évesen!

Mindenkinek vannak kudarcai stb


Nagyon is jo szeretetteljes es komoly kapcsolatokokbol szállok ki. Csak mert mondjuk a célok nem egyeznek vagy hosszu távon nem egyeznek.


Egyszer beszeltem pszichologussal aki osszvissz annyit mondott hozzak dontest. De bakker en hoztam! Szakitottam! Ez egy STABIL döntésem is!


A mardosó féltékenység csak az ami miatt a masik félnek lehetősége nyílik manipulálni engem.

Valamint még a félelem is ott van, hogy a következő majd kihasznál és nem szeret, a volt párom meg de. Ezek is néha visszavetnek. De ezt megoldom azzal, hogy inkább egyedül leszek. És akkorholtbiztos hogy nem használ ki senki.


Nem tudom szeretem e vagy nem. Ez nem is érdekel.

Azt látom csak, hogy a féltékenység húz csak vissza.

2022. aug. 10. 12:08
 7/16 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne az, lehet nem is akarna velem lenni:(
2022. aug. 10. 12:13
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod, hogy szereted-e, akkor egész biztos, hogy nem vagy szerelmes. Nyomaszt, vádaskodik, nem érzed jól magad mellette. Nem kérdés, hogy ott kellene hagynod. Mi tart vissza? Hogy úgysem találsz jobbat?
2022. aug. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem keresek mást. Masoktól tartok hogy kihasználnának.

Ez tart vissza hogy ő meg mellettem van szerelmeket vall bújik ölel érzelmileg kielégít anyagilag támogat.

Amit lehet senkitol nem kaonék meg. Igazi szeretetet.

Így ezt nem is keresem.

Azaz ha szakitunk SE keresem, talán évekig sem, leszek inkább egyedul.

2022. aug. 10. 12:18
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem dolgozod fel az önértékelési problémád, addig sajnos nem lesz hosszú távon működő párkapcsolatod. Tapasztalatból tudom.

Ez egy birtokló, kontrolláló férfi, aki mellett sose leszel boldog. Ha tényleg kielégítene érzelmileg, nem írtad volna ki ezt a kérdést. Szexuálisan megvan az összhang? Fontos szempont, hogy anyagilag támogat? Tulajdonképpen alárendelt szerepben vagy?

A soraidból úgy tűnik, mintha beletörődtél volna a boldogtalanságba. Pedig lehetne sokkal jobb is.

2022. aug. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!