Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most tényleg én vagyok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most tényleg én vagyok a rossz, amiért nélküle is jól tudom érezni magam?

Figyelt kérdés

18/L vagyok, a barátom 21/F, lassan egy éve vagyunk együtt.


Én olyan vagyok, hogy szívesen elmesélem a napomat, hetemet, így a barátomnak is eddig elmondtam, hogy a nélküle töltött időben mit csináltam. Nemrég elmentem egy szülinapi buliba, ahová amúgy ő is meg volt hívva, csak nem akart jönni, mert másik városban volt, meg nem szeret bulizni. Felhívtam a buliban, már akkor is nagyon bunkó volt, amire nem adott magyarázatot. Majd tegnap történt valami...


A legjobb barátnőmmel találkoztam, majd utána vele is. Nagyon jól éreztük magunkat, sokat nevettünk a barátnőmmel. Elmeséltem neki, majd láttam rajta, hogy ideges és szomorú. Először nem tudtam kiszedni belőle, mi a baj, majd végül elmondta, hogy engem mindenki boldoggá tesz, csak ő nem. Hogy én mindig mesélem, hogy jól éreztem magam, de róla biztos nem mesélek (nem igaz), meg hogy ő mindent megtesz értem, nekem meg ez sem elég, másokat meg csak szimplán jobban szeretek. Volt a nyáron egy elég rossz élményem, volt osztálytársakkal voltunk Balatonon és néhányukkal nagyon összevesztem, haza is jöttem előbb, erre ezt hozta fel, hogy akkor legalább azt meséltem, hogy rossz volt és neki az jobban tetszett...


Akkor még én éreztem rosszul magam, hogy mennyire szemét vagyok, hogy túl jól érzem magam másokkal és neki meg nem tudom kimutatni, hogy vele is nagyon jó, de mára másképp látom és szerintem ez igazságtalanság. Rosszul esett. Nem arról van szó, hogy vele nem jó, de azt nyilván nem mesélem el neki, hogy mi történt, amikor vele voltam, hiszen ott volt, azt inkább a barátnőmnek mesélem.


Ti mit gondoltok?


2022. aug. 10. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon gáz, hogy annak örül, ha rosszul érzed magad.

Megoldási javaslat annyi, hogy mutatsd ki hogy vele is mennyire jól érzed magad.

Ha ez nem válik be, akkor búcsúzz.

2022. aug. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Te pozitív személyiség vagy, ő pedig negatív. A negatív emberek azt nézik, hogy a párjuk senki mással ne érezze jól magát, mert ez bennük feszültséget kelt. Tipikusan olyanok, akik mindenben a rosszat látják.


Szomorú ezt írni, de lehúz téged érzelmileg. Soha nem fogsz kiteljesedni és önmagad lenni mellette


Ne érezd rosszul magad, hiszen nem tettél semmi olyat ami ellene irányul, ezt csak ő fordítja át


A buli miatt azért volt bunkó, mert azt várta hogy ne menj el, hiszen ő sem ment, ez önzőség. Azt akarja hogy rajta kívül senki mással ne érezd magad jól. Mert ha jól érzed magad, az olyan neki mintha elveszítene, és ez sérti az önérzetét. De ehhez neked nem szabad asszisztálni, mert belerokkansz, elveszíted önmagad

2022. aug. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, abban az esetben érthető a barátod álláspontja, ha nem szoktatok minőségi időt tölteni együtt.

Ha viszont együtt is szoktatok kirándulni, részt venni ilyen-olyan programokon, randizni (nemcsak otthon Netflixezni), beszélgetni stb, akkor elég nagy red flag, amit a srác tol...


Nem tudom, hogy önbizalomhiány, nárcizmus vagy épp kisajátítási kényszer, de rossz jel, ha zavarja, amikor nélküle jól érzed magad.

Egy kapcsolat nem arról szól, hogy 7/24-ben egymás nyakán lógunk, egy lépést sem teszünk a másik nélkül és leépítjük a barátainkat.


Azt javaslom, gondold át, hogy mennyi időt és energiát fordítasz a kapcsolatra, mennyit törődsz a barátoddal, mennyire fontos része ő az életednek. Ha úgy véled, hogy ezen a téren részedről nincs probléma, akkor arról van szó, amit a második bekezdésben írtam: a barátod ki akar sajátítani.


Te tudod, hogy ezt képesek vagytok-e átbeszélni, de nekem az a tapasztalatom, hogy az ilyen kapcsolatok ritkán vesznek jó irányt. Fiatal vagy még ahhoz, hogy túlságosan nagy áldozatokat hozz és túlságosan fájdalmas kompromisszumokat köss egy kapcsolatért.

2022. aug. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt két külön probléma van. Az egyik, hogy nem érzi, hogy elég ő neked. Lehet, hogy többet kell ehhez beszélgetni, és többször ki kell fejezned neki, hogy ragaszkodsz hozzá. Valamiért ezt nem érzi. Ennek oka van, nem kell rögtön önbizalomhiányra, meg féltékenységre fogni. Ezen neked lenne érdemes dolgozni. Nem érzi magát fontosnak melletted, illetve nem kap erről visszajelzést. Viszont az se jó, ha most parancsszóra mindig mondod neki, hogy hiányzott.


A második dolog, hogy ő "örül", ha nem érzed jól magad. Ezt nem nevezném örömnek, látható, hogy nagyon vágyna rá, hogy tőled sokkal több gesztust kapjon. Lehet, hogy te pl unatkozol mellette, és az egész ebből fakad.

2022. aug. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Töltünk együtt minőségi időt, bár egyre kevesebbet sajnos, mert ő otthon szeret csak lenni. Eleinte megerőltette magát, mentünk több helyre, de az utóbbi időben nem. Én mindig átmegyek hozzá, akkor vagy beszélgetünk, vagy csak egy légtérben vagyunk és ő gépezik. Én hívom mindenfelé, de ő nem akar menni.


Lehet az is közrejátszik, hogy neki nem nagyon van kivel időt tölteni rajtam kívül. Vannak haverjai, de nem találkozik velük, csak ha isznak és meghívják őt is, néha velük megy, vagy megyünk. De ott se beszél sokat. Nekem sincs ezer barátom, de van néhány, velük én szoktam találkozni. De mondjuk úgy heti 5-6 napot vele vagyok, egy nap baratnős. Önbizalom hiánya tudom, hogy van, de az nekem is van.

2022. aug. 10. 11:01
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5

Na látod, itt a baj.

18 illetve 21 évesen nem oké, ha az egyetlen közös program az otthon punnyadás. Persze kell olyan is. Kellenek az otthonülős, bekuckózós lusta napok, de nagy probléma, amikor már csak ezek vannak. Főleg ilyen fiatalon.

Tapasztalatból mondom, hogy egy ilyen kapcsolat rettenetesen le tud húzni érzelmileg.

2022. aug. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak kérdező!


A párod igazából arra féltékeny hogy te jól érzed magad. De ő is jól érezhetné magát,hiszen meg volt hívva a buliba is,de nem ment el...pedig ott lett volna a helye veled együtt!


Az nagyon gáz hogy az jobban tetszik neki,hogy te rosszul érezted nagad valahol.


Szerintem titkon tudja,hogy ő nem engedi meg nagának hogy jól érezhesse magát, és ezekkel a korlátozásokkal h "nem szereti a bulikat stb" igazából magának árt. Csak ezt nem akarja bevallani.


Szerintem helyes hogy jól érzed nagad nélküle is! Ha olyan társaságba vagy akiket szeretsz, akkor egyértelmű hogy oda nem fontos az hogy a párod is ott legyen. De nyilván jobb ha ő is ott van,de ha véletlen nincs,akkor is jól érzed nagad, kész...

2022. aug. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Irigy, hogy jól érzed magad. Neki meg lényegében nincs élete, nincsenek ilyen jó haverjai, programjai, élményei.
2022. aug. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
vmi más itt a probléma ami nem tőled ered. vmiert biztonsagosabbnak érzi otthon. És sajnálja hogy nem tud ellazulni odakint.
2022. aug. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Saját magával vannak problémái. Önértékelési gondok vagy kontrollmánia vagy hasonló. Ki akar sajátítani, azt akarja, hogy másokkal ne érezd magad jól csak vele.


Hogy ez honnan vagy miből ered, azt nem tudhatjuk, de egy biztos: ez nem egészséges.


Egy egészséges emberi kapcsolatban (legyen az baráti, családi vagy párkapcsolat) ha az egyik fél elmeséli a jó élményeit, a másik fél örül.

Ugyanígy, ha valami rossz történik, a másik nem örömködik rajta.


Hosszú távon én ezt nem viselném el senkitől. Beszélni lehet és kell is erről, de ha nem változtat, én hagynám. Magával vannak problémái.

2022. aug. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!