Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki azt mondja higyj amit akarsz, az mit jelent?

Figyelt kérdés

Barmikor bizonytalan vagyok szinte soha nem bizonygat semmit. Ha megharagszom valamiért, hagyja, hogy haragudjam(vagy kiengesztelődöm magamtól, vagy nem) Ha féltékeny vagyok, nem érdekli.

Ha fáj tőle, rosszul esik valami azt is hagyja, fájjon, essen rosszul ha én igy gondolom.


Tehát mindenféle érzéseimért (harag, düh vagy féltékenység)amiket ő vált ki belőlem, rámhagyja a felelősséget, hogy érezzem akkor azt. Amit állítok róla akkor higyjem azt. Ha szakítani akarnék akkor szakítsak, nálam a döntés.


Apró dolgokban(kisebb mérgelődés, kisebb féltékenység) kiengesztel, bizonygat, tesz értem.


Hanem a nagy hordejerű komoly dolgokban vitákban, tehát olyankor amikor úgy érzem egy világot tört bennem össze, kivagyok bukva, akkor meg nem.

Magamtól kéne mindig kiengesztelődnöm olyan alapon hogy a saját érzelmeimet kérdőjelezem meg saját magamban, hogy biztos hogy jogosan vagyok dühös? Vagy biztos jogosan vagyok féltékeny? A szerelem miatt hinni akarom saját magamtól azt hogy nincs igazam. De ha végigviszem hogy jogos a harag stb, is magamra hagy, higyjem akkor azt.


Nincs szó belefáradásrol! Nem arrol van szo hogy allandóan hisztiznék és már unja!!

Hanem valami teljesen felkavaró történik, teljesen felkavarót okoz vagy tesz, és kitérek a hitemből.


Egy példa: meglátták társkeresőn a páromat. Azt hittem elájulok hogy a hátam mögött van fent. Hatalmasat csalodtam benne, szinte szakitottam.

És nem érdekelte jóformán abszolut. Nem védekezett nem bizonygatott, nem tett semmit.

Amikor már lehiggadtam(megint magamtól sak!) viszont szóba álltam vele es akkor közli, hogy az egy 5 évvel ezelőtti regje(előttem), ki sem tud regisztrálni mert a jelszavát se tudja es soha mellettem nem ment rá fel, nem is foglalkozik vele azt hitte a rendszer törli magátol egy idő mulva stb.

(Bizonyitva amugy mai napig nincs hogy mikori a regisztrácioja. Dátumit nem láttam csak a "párom" dumája van amit vagy elhiszek vagy nem)


És ebben IS meghagy őrlödni. Vagy puffogok, szakítok, vagy elhiszem és simán vele vagyok tovább ugy hogy fent van a társkeresőn.


Nem egy ilyen eset van hogy saját magamra hagy higyjek amit akarok. Ha szakitok szakitsak, ha magamtol megbékülök akkor meg megbékülök és kész.


Vagy másik:

Megesett hogy dühöng, csúnyán beszél velem. De nayon méltatlanul lealázóan. Megint bennem hatalmas döbbenet, mert szerintem aki ilyeneket képes a párjához vágni az nem tiszteli nem szereti a párját, bennem.megint világösszeomlás csalódás. Mindezt közlöm vele hogy nagyon megbántott ezzel, ilyenkor visszatámad hogy én hozom ki belőle(azaz sem egy bocsánat, semmi megbánás!), és megint hagyja hogy vagy elfogadom hogy ugy beszélt velem mint egy kutyával és magamban helyreteszem hogy ja csak dühös volt, vagy nem fogadom el és magamban helyreteszem ugy hogy lehet nem is szeret.

Semmiféle felelősséget nem vállal az én érzéseimért! Higyjek amit akarok!

Ez miből jön hogy a másikat nem érdeklik a párja érzelmei felé?

Az egész kapcsolat rajtam múlik csak ha vele vagyok vele vagyok, ha nem meg nem. Ő minden esetben velem van, bármikor, ha nekem igen (vele vagyok, folytatom vele)a válaszom.



2022. aug. 18. 08:21
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
78%
Meg ha igaz is lenne a tarskeresos dolog (bar valoszinuleg nem az), akkor sem szeret teged. Akit nem erdekel az, hogy a parja negativ erzeseket el at MIATTA! es nem azon van, hogy ebbol a diszharmonikus allapotbol kizokkentse a masikat, eloszlassa a ketelyeit, az nem szeret.
2022. aug. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 A kérdező kommentje:

28# nem belengette, el is venne így. Ő valóban képes így házasodni is.

Akkor is, ha a későbbi válaszok szerint (is) egoista, csak magát szereti, engem nem szeret, neki ez igy teljesen jó. Vagy ő így szeret egy embert, úgy néz ki.

Lehet tényleg vmi kötődési zavarai lehetnek. Amíg a nő adja magát addig elven vele, ha nem, akkor sebaj. Ha hozzámegy hozzámegy, ha nem, az is rendben.

2022. aug. 18. 10:22
 33/57 A kérdező kommentje:
*elvan vele
2022. aug. 18. 10:24
 34/57 anonim ***** válasza:
100%

A tiszteletlenség, főleg ilyen módon, illetve az, hogy a ri.ancozás szintjéig jut csak el az önkifejezés én, szakító ok lenne. De, abban egyetértek vele, hogyha valaki drámázik, arra az a jó válasz, ha figyelmen kívül hagyod. Minden mással csak adod alá a lovat. Aztán, ha kihisztizte magát és lehet érdemben, nyugodtan beszélni, egyszer! elmondom az én verzióm és kész. Miért kéne magyarázkodnia? Ha elsőre nem hitted el, akkor ez van. Én se törném magam, főleg, ha hamis a vád. Ez nem olyasmi, amit át kell, vagy át lehet beszélni, vagy kompromisszumra lehet jutni, vagy bármi. Nincs rajta mit megbeszélni. Megválaszolom a kérdést és részemről le van zárva.

Ugyanígy nem fogok pitizni azért, hogy ne szakítson. Ha holnap a párom közölné, hogy pakoljak, elvárnám, hogy magyarázatot adjon, de ennyi. Ha az egyik fél úgy dönt, hogy menni akar, akkor a fejed tetejére is állhatsz. A párom is azt mondta, hogy, ha menni akarok, szóljak. Ő már eldöntötte, hogy velem tervez, aztán ennyi.

Az megint más kérdés, hogy abban hajlandó-e kompromisszumra, amiben ez lehetséges. Mert nem mindenben lehet sajnos. Ha nem, akkor valóban egyszerűen nem hatja meg, hogy vagy-e, vagy sem.

Kevés taszítóbb dolog van számomra, mint a féltékenység, hiszti, dráma. És ebben mindketten élen jártok. Ehhez hozzáadva a kettősmércét (te azért magyarázkodj), a tiszteletlenséget (egyszer kéne, hogy a párom hülyének, rbancnal, vagy egyébnek tituláljon. 8 év alatt voltak vitáink, volt szakítás is, de, soha nem süllyedt le egyikünk se idáig. A tisztelet alap!) és azt, hogy úgy fest (bár csak a te verziódat látjuk), hogy nem kompromisszumkész, máris egyértelmű, hogy már rég nem kéne ott lenned mellette.

Ettől függetlenül az alap kérdésben feltett, gondolj, amit akarsz mondat, lehet jogos is.

2022. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 A kérdező kommentje:

Nincs ilyen hogy elsore nem hittem el. Nincs magyarazkodas. Semmi nincs.

Tarskereson lattam merges voltam es leaz.rta magas ivben!

2022. aug. 18. 11:29
 36/57 A kérdező kommentje:

A tiszteletlenség is szakitook lenne igen. Ha szakitani akarok jol van menjek akkor. Errol is ennyit.


Maga az érdektelensége a téma ami már azt is megkerdojelezi hogy egyaltalan szeret e az aki erdektelen es ez itt másokban is kerdes. Masok is irták mintha csak magát szeretné.

2022. aug. 18. 11:31
 37/57 anonim ***** válasza:
100%

35, azt írtad, mikor utóbb, lehiggadva mentél oda, elmondta a saját álláspontját. Ennyi az, amit én is tettem volna. Vagy el hiszed, vagy nem. Ha nem, mehetsz, mert ennél többet nem adok. Nem magyarázkodok a semmiről. Erről írtam.

Gyanítom, nem nyugodtan kérdeztél rá először, hanem tajtékozva. Mint írtam, a drámára az érdektelenség a helyes válasz. Később oda tudtál menni normálisan is és kaptál is választ.

Ha azt érezném, akár jogosan, akár nem, hogy a páromnak mindegy, hogy vagyok-e szakítanék. Te nem teszed. Mi a kérdés?

Ugyanakkor, az, hogy nem áll neki védekezni, mikor támasz, egyszerűen elsétál és az, hogy közölte, hogy, ha neked megfelel, ő melletted marad, az nem ez a kategória.

Az, hogy tiszteletlen és, hogy ezen nem is tervez változtatni szakító ok. Te továbbra se szakítasz. Tehát?

Egyszerűen, a fele annak, ami szerinted baj, szerintem normális reakció. A másik fele miatt meg már rég szakítottam volna.

2022. aug. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 A kérdező kommentje:

Ne aldozathibaztatas menjen mar.

Nem tajtekozva kerdeztem. Hanem felhabirodtan szoltam es igniraltam. Es lesz.rta ha szakitanék.


Ne nekem kelljen már vedekezesbe menni ha a kerdés arrol szol hogy a masik az érzelmeidet tulajdonkeppen semmibe veszi.


Habár ez talan rad is ervenyes lehet. Puffogjak vagy ne. Dontsem el magamban es kesz. Szakitsak vagy ne dontsem el magamban a masiknak semmi koze hozza a masik semmirol nem tehet alapon.

Hozzamenjek vagy ne, dontsem el magamban a teljes semmitol. Dobjak fel egy érmét. Mert a masikat kb ilyen szinten erdekli csak a dontesem vagy erzeseim.

2022. aug. 18. 12:28
 39/57 A kérdező kommentje:
Bezzeg forditva ha ő féltékeny. Magyarázkidásra védekezesekre KÉNYSZERÍT. Most jatszam en is ezt olyankor, hogy higgy amit akarsz?
2022. aug. 18. 12:32
 40/57 anonim ***** válasza:
100%

39, vagy szakíts, ahogy tenné ezt gyakorlatilag itt mindenki, aki válaszolt.

38, azért áldozat hibáztatás, mert te áldozatnak hiszed magad. Vajon, ha ő mesélné el ugyanezt, ő lenne az áldozat?

"Habár ez talan rad is ervenyes lehet. Puffogjak vagy ne. Dontsem el magamban es kesz. Szakitsak vagy ne dontsem el magamban a masiknak semmi koze hozza a masik semmirol nem tehet alapon."

Kinek kéne eldöntenie szerinted?

Mindenki a saját életéért felel. Vagy mit vársz tőle? Győzködjön? Szerinted más kapcsolatokban térden csúszik az egyik fél, hogy a másik kegyeskedjen mellette maradni?

Ezek a keretei a kapcsolatnak. Ő tiszteletlen, nem hajlandó belemenni az ajtó csapkodásba, csak, ha ő kezdeményezi, nem játszik fair módon, kölcsönösen féltékenyek vagytok és mindezt nem rejti véka alá. Ő ezekkel együtt is akarja ezt a kapcsolatot, vagy legalábbis nem tervez belőle kilépni. Innentől bizony valóban rajtad áll, te akarod-e ezekkel a feltételekkel, vagy sem. Egy kapcsolat megléte, vagy nem léte két ember döntése. Ő már döntött, ezt a döntését jelezte is. Azt is jelezte, hogy ő a viselt dolgain nem tervez változtatni. Ő kiterítette a lapjait, most nálad pattog a labda. Akkor mit vársz, mit tegyen még?

2022. aug. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!