Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki azt mondja higyj amit akarsz, az mit jelent?

Figyelt kérdés

Barmikor bizonytalan vagyok szinte soha nem bizonygat semmit. Ha megharagszom valamiért, hagyja, hogy haragudjam(vagy kiengesztelődöm magamtól, vagy nem) Ha féltékeny vagyok, nem érdekli.

Ha fáj tőle, rosszul esik valami azt is hagyja, fájjon, essen rosszul ha én igy gondolom.


Tehát mindenféle érzéseimért (harag, düh vagy féltékenység)amiket ő vált ki belőlem, rámhagyja a felelősséget, hogy érezzem akkor azt. Amit állítok róla akkor higyjem azt. Ha szakítani akarnék akkor szakítsak, nálam a döntés.


Apró dolgokban(kisebb mérgelődés, kisebb féltékenység) kiengesztel, bizonygat, tesz értem.


Hanem a nagy hordejerű komoly dolgokban vitákban, tehát olyankor amikor úgy érzem egy világot tört bennem össze, kivagyok bukva, akkor meg nem.

Magamtól kéne mindig kiengesztelődnöm olyan alapon hogy a saját érzelmeimet kérdőjelezem meg saját magamban, hogy biztos hogy jogosan vagyok dühös? Vagy biztos jogosan vagyok féltékeny? A szerelem miatt hinni akarom saját magamtól azt hogy nincs igazam. De ha végigviszem hogy jogos a harag stb, is magamra hagy, higyjem akkor azt.


Nincs szó belefáradásrol! Nem arrol van szo hogy allandóan hisztiznék és már unja!!

Hanem valami teljesen felkavaró történik, teljesen felkavarót okoz vagy tesz, és kitérek a hitemből.


Egy példa: meglátták társkeresőn a páromat. Azt hittem elájulok hogy a hátam mögött van fent. Hatalmasat csalodtam benne, szinte szakitottam.

És nem érdekelte jóformán abszolut. Nem védekezett nem bizonygatott, nem tett semmit.

Amikor már lehiggadtam(megint magamtól sak!) viszont szóba álltam vele es akkor közli, hogy az egy 5 évvel ezelőtti regje(előttem), ki sem tud regisztrálni mert a jelszavát se tudja es soha mellettem nem ment rá fel, nem is foglalkozik vele azt hitte a rendszer törli magátol egy idő mulva stb.

(Bizonyitva amugy mai napig nincs hogy mikori a regisztrácioja. Dátumit nem láttam csak a "párom" dumája van amit vagy elhiszek vagy nem)


És ebben IS meghagy őrlödni. Vagy puffogok, szakítok, vagy elhiszem és simán vele vagyok tovább ugy hogy fent van a társkeresőn.


Nem egy ilyen eset van hogy saját magamra hagy higyjek amit akarok. Ha szakitok szakitsak, ha magamtol megbékülök akkor meg megbékülök és kész.


Vagy másik:

Megesett hogy dühöng, csúnyán beszél velem. De nayon méltatlanul lealázóan. Megint bennem hatalmas döbbenet, mert szerintem aki ilyeneket képes a párjához vágni az nem tiszteli nem szereti a párját, bennem.megint világösszeomlás csalódás. Mindezt közlöm vele hogy nagyon megbántott ezzel, ilyenkor visszatámad hogy én hozom ki belőle(azaz sem egy bocsánat, semmi megbánás!), és megint hagyja hogy vagy elfogadom hogy ugy beszélt velem mint egy kutyával és magamban helyreteszem hogy ja csak dühös volt, vagy nem fogadom el és magamban helyreteszem ugy hogy lehet nem is szeret.

Semmiféle felelősséget nem vállal az én érzéseimért! Higyjek amit akarok!

Ez miből jön hogy a másikat nem érdeklik a párja érzelmei felé?

Az egész kapcsolat rajtam múlik csak ha vele vagyok vele vagyok, ha nem meg nem. Ő minden esetben velem van, bármikor, ha nekem igen (vele vagyok, folytatom vele)a válaszom.



2022. aug. 18. 08:21
1 2 3 4 5 6
 41/57 A kérdező kommentje:

Te kezelsz áldozatként nem en hiszem magam annak.

Degradálsz mintha hisztis lennék aki csak ertelmetlenul vagdalkozik ajtotcsapkod a masik pedig mint vmi buddhabölcse csak, nem vállalna ebben szerepet.


Hát nem errol van szo hogy buddhabölcse hanem a teljes érdektelenségérol van szo, ami hatalmas különbség!


Nekem nehéz olyan emberrel lenni akinek ha vele vagyok is jo de ha nem az is jo. Hogy lehet így élni ilyen mellett akinek.minden mindegy? Hogy lehet igy barmire igeneket vagy nemeket mondogatni?

Egy kapcsolat 2emberes es nem egy.

2022. aug. 18. 12:47
 42/57 A kérdező kommentje:
Aztan igy lenne gyerekunk is? Hogy neki nyó'c? Ha akarom szüljek, ha nem meg nem fontos.
2022. aug. 18. 12:50
 43/57 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ember se nem tisztel, se nem szeret téged. Érthetetlen miért vagy vele, rád nézve megalázó az egész.
2022. aug. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 A kérdező kommentje:

43#

Mert nekem hihetetlen az hogy végre talàlok egy normális férdit akivel bármit és tényleg bármit lehetne, bármelyik álmom megvalositható lenne amit csak akarok az egész vilagon, mindenben benne van, jol erzem magam vele kikapcsolodaskor jo a szex stb stb végtelnségi felsorolás, és ilyeneken múlik az egész, hogy az a hibája van, hogy minden mindegy alapon él egy kapcsolatban ami engem szinte mélységekben bizonytalanít el.

2022. aug. 18. 13:02
 45/57 anonim ***** válasza:
100%

41 nagyon nem egyformán látjuk az ilyen "na most aztán számon kérem, mert mi az, hogy...!?" helyzeteket és úgy az egész témát. Szerintem ha (akár jogosan, akár feleslegesen) támadólag lépsz fel, akkor abból konstruktív vita, vagy megbeszélés soha nem lesz. Mint írtam, mikor lenyugodva mentél oda, választ kaptál.

Ettől függetlenül nem gondolnám, hogy pozitív színben tüntettem fel a párod bárhol is, mert szerintem egy agresszív, féltélenykedő, manipulatív majom. Ellenben, ne várd, hogy valaki, főleg, ha ekkora az egója, majd sírva kér elnézést, főleg úgy, hogy, ha igazat mondott, akkor a semmin mentél oda véres kardot lóbálva. Egyszerűen abban az esetben szerintem te kezeled rosszul a helyzetet, máskor meg ő, mert egyikőtök se alkalmas a kapcsolatra. Legalábbis én egyikőtöket se viselném el hosszan az alapján, amit itt írtál.

"Te kezelsz áldozatként nem en hiszem magam annak."

Ehhez képest te rísz, hogy milyen rossz neked, hogy bánt, nem szeret stb. Én sehol nem írtam, hogy te lennél az áldozat. Sőt, az ominózus párkeresős kérdésben a párodat hoztam ki áldozatnak, ha értelmezed, amit írtam.

"Degradálsz mintha hisztis lennék aki csak ertelmetlenul vagdalkozik ajtotcsapkod a masik pedig mint vmi buddhabölcse csak, nem vállalna ebben szerepet."


"Tehát mindenféle érzéseimért (harag, düh vagy féltékenység)amiket ő vált ki belőlem, rámhagyja a felelősséget, hogy érezzem akkor azt. Amit állítok róla akkor higyjem azt. Ha szakítani akarnék akkor szakítsak, nálam a döntés.


Apró dolgokban(kisebb mérgelődés, kisebb féltékenység) kiengesztel, bizonygat, tesz értem. "


Tehát nem vagy hisztis, csak hol nagy, hol kis dolgokon mérgelődsz, dühöngsz, féltékenykedsz...

Nekem egyik se fér bele egy kapcsolatba. Mi miután lehoggadtunk, normális hangnemben oldjuk meg a problémákat. Szerintem ez a felnőtt módszer.


Én úgy gondolom, egyformán idióták vagytok és együtt fogsz vele maradni. Sőt, talán még szülsz is neki.

Mint írtam, én már rég kiléptem volna a helyedben, csak nem feltétlenül azért, amit te a legnagyobb gondnak ítélsz meg.

2022. aug. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 A kérdező kommentje:

Hajmeresztő ötletekre is siman igent mond es megcsináljuk! Bármit kerek valóra váltja.

Mert neki az is mindegy! Ha ezt akarom LEGYEN akkor!

2022. aug. 18. 13:03
 47/57 A kérdező kommentje:
45# lehet te higgadtan lennél képes azt kezelni ha a párod társkeresőzik mi nem azok vagyunk. Én pl eláshattam volna magam mielott megöl ha ez forsitva történt volna.
2022. aug. 18. 13:05
 48/57 anonim ***** válasza:
100%

47, mint írtam, nem lennék vele, de veled se. Én nem szeretem a drámát, nem csörömpölnek az edények, nem csapódnak az ajtók, nem repül a csészealj, cserébe elég jól összecsiszolódtunk, mert valós problémákról beszélünk hosszan,nyugodtan és mélyrehatóan, a lehető legobjektívebben. Ez persze kizárja, hogy első dühből borítsd rá az asztalt. Nekem nem való a Bonnie és Clyde jellegű románc. Annál higgadtabb és békeszeretőbb ember vagyok.

Ha te azt szereted, mikor forr a levegő, lehet üvölteni, aztán kefélni egy jót és zajlik az élet, akkor nincs miről beszélnünk, mert teljesen eltérő a habitusunk és az, amit egy kapcsolattól várunk. Én a békét, nyugalmat, biztonságot keresem és alakítom ki.

Ki is szállok, mert nem fogok tudni mást mondani, mint amit már leírtam. A helyedben szakítanék.

2022. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:

Béke nyugalom.

Értem.

Akkor azokhoz szol csak, akiket akarva vagy akaratlanul bántott már meg a párja. És ennek fényében tud nyilatkozni.

De köszönöm neked az építő kultúrált vitát!

2022. aug. 18. 13:20
 50/57 A kérdező kommentje:
Ritka ilyeneket olvasni tényleg hogy valakintud vitázni.
2022. aug. 18. 13:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!