Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem dohányzó párok - hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem dohányzó párok - hogy reagálnátok, ha a párotok elkezdene cigizni? Az ő teste, ő döntése, tiszteletben tartanátok, és nem szólnátok bele, vagy vita lenne belőle? (Mert úgy érzed, ez rád is tartozik.)

Figyelt kérdés

Barátnőmmel fél éve vagyunk együtt, és most elkezdett cigizni (új munkahely, minden kolléganője cigizik, és ő is elkezdte), tetszik neki, tehát nem akarja abbahagyni...

Ti hogy reagálnátok rá?

-Egyrészt az ő teste, ő döntése, szabad akarat, és szokták mondani, hogy a párunk szokásait, személyiségét nem változtathatjuk meg.

-Másrészt eddig egyikünk sem dohányzott, így szoktuk meg, így most ez részemről zavaró.


Mit tennétek a helyemben? - Elfogadnátok, veszekedés lenne, esetleg elkezdenél Te is cigizni?

30 körüliek vagyunk


2022. aug. 28. 18:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem veszekednék, de közölném vele, hogy vagy leteszi vagy engem többet nem lát. Szerencsére a párom nem ezen az értelmi színvonalon van, aki azért cigizik, mert mindegyik kolléganője cigizik.
2022. aug. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi se dohányzunk, és én elképzelhetetlennek tartom,hogy meg tudnám szokni azt a dohányos szájszagot,akkor hogy rágyújt itt ott amott,azt a cigi szagot a hajában stb! Engem irritálna, és megprobálnám ezt vele megbeszélni!


Ha fontos vagy neki,nem fog rászokni az miatt,mert új munkahely meg ott dohányzik a kolléganő...akkor téged választ!

Amúgy is,ha valaki rászokik ne ilyen indok miatt szokjon rá szerintem! Arról nem is beszélve,hogy károsítja a szerveit is

2022. aug. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%

"Egyrészt az ő teste, ő döntése, szabad akarat, és szokták mondani, hogy a párunk szokásait, személyiségét nem változtathatjuk meg."

Ez így igaz, ezért nem is tiltanám meg, hogy dohányozzon: nincs hozzá jogom, hiszen felnőtt ember. Ahhoz viszont van, hogy keressek helyette egy nem dohányzót.

2022. aug. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én az elején lefektettem, hogy nekem nem fér bele a cigi, a drog, és a részegségig fajuló alkoholizálás, szóval ha ilyesmiben gondolkodna, akkor inkább keressen másik nőt, nincs sértődés. És azt is, hogy a jövőben is könnyedén szakítani fogok ezekért szó nélkül. Jó, egy 5-10 éves kapcsolatban azért már próbálnék hatni rá, és nem egyből kirúgnám, de egy féléves kis semmiségnél minden hezitálás nélkül megtenném.

Szóval semmiképpen sem fogadnám el, és nem kezdenék el cigizni. De balhézni is maximum egyetlen egyszer. Az ő döntése, mit kezd a saját testével, ez így van, felnőtt ember, de az meg az én döntésem, hogy a megváltozott feltételek ellenére vele maradok vagy sem.

2022. aug. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%

Nálunk is így volt, barátnőm mondta, hogy szeretne cigizni, mert a húga megkínálták, és tetszett neki... nem örültem, volt egy kis vita, majd másnapra átgondoltam, és úgy voltam vele, hogy most tényleg ezért fogunk vitatkozni?! Ő 28 volt, én 31, igazából nem 12 évesek vagyunk... felnőttünk, van felelősségérzete, pénze cigire, ha ez neki jól esik, had csinálja. Engem a szag miatt zavart, de mivel neki tetszett a dolog, én is kipróbáltam, és néhány szál után tényleg jól esett, és már nem zavart :)


Kicsit fura volt ez az életmód változás, de nem bántam meg. El ne hidd, hogy más ezért rögtön szakítana :) Ha csak a környezetemben körülnézek, mindenhol van valami változás (valamelyik fél meghízott, vagy már nem olyan kidolgozott a teste, hullik a haja, vagy töredezett ezért levágatta), nem várhatod el, hogy a párod a végtelenségig olyan lesz, mint amikor megismerted. El kell fogadni a változásokat és kész. Persze lehet szakítani is, de mi a garancia, hogy a legközelebbi tökéletes lesz?!

2022. aug. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ő 28 volt, én 31, igazából nem 12 évesek vagyunk"

Őszintén szólva én sosem értettem, hogy szokhat rá valaki felnőttként... Mert gyerekként még megértem, nem felelősségteljes, nem fogja fel a következményeket, menő akar lenni a maga közösségében, stb., de ha valaki felnőttként szokik rá, az számomra rosszabb, mintha fiatalkora óta dohányozna, mert azt sugallja, hogy felnőttként sem lett felelősségteljes a gondolkodása.


"Ha csak a környezetemben körülnézek, mindenhol van valami változás (valamelyik fél meghízott, vagy már nem olyan kidolgozott a teste, hullik a haja, vagy töredezett ezért levágatta)"

Ne keverjünk már össze basszus hajhullást a dohányzásra való rászokással! Az egyik egy természetes folyamat az idősödéssel, a másik meg egy emberi döntés.

2022. aug. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

"hogy szokhat rá valaki felnőttként"

Gyerekkoromban azt tanították, hogy rossz, és a környezetemben csak általános 8-ban kezdett el cigizni egy züllött gyerek, meg egy roma lány. Középsuliban nem olyan társaságban voltam, kipróbáltam, de nem igazán vonzott.

Felnőttként 28, 31 évesen mégis milyen felelősségről beszélünk? :) Párszor rágyújtottam a barátnőmmel, és néhány szál után tényleg jól esett, szóval miért ne? Az anyagi háttér megvan hozzá, barátnőmet nem zavarja, mással nem vagyok intim viszonyban, egészségi szempontból, hogy is mondjam: Nem 12 éves gyerekek vagyunk, fejlődésben lévő szervezettel :)


"Ne keverjünk már össze basszus hajhullást a dohányzásra való rászokással!"

Mindegyik dolog emberi döntés, az hogy valaki már nem jár el edzeni, vagy két pofára zabál, de ugyan úgy a hajhullás is, mert lehet egészségesen étkezni, vitamint szedni, sampont, bármit ami megőrzi az egészséges hajat... ez mind egyéni döntés.

2022. aug. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Párom cigizget. Ezt jobban nem tudom körülírni. Nem minden nap, de cigizik. Ha nagyon büdös, szólok neki, alapvetően meló közben szokott haverokkal, vagy ha buli van, így én nagyrészt kimaradok belőle. Az ő dolga. Mikor napi szintűvé vált, szóltam neki, hogy szerintem ez már sok. Átállt részben az ecigire, annak nincs rossz szaga.

Alapvetően, ha csak nem lesz láncdohányos, vagy nem lesz létkérdés a pénz, amit erre költ, én nem nyitok ezen vitát.

2022. aug. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Meglepődnék, mert pontosan tudja, hogy gyűlölöm a cigarettát, nem bírom elviselni. Dohányzó férfival sosem jönnék össze, de ha rászokna a kapcsolat alatt, szakítóok lenne.

Azt nem tudnám kérni, hogy tegye le, azt szeretném, ha rá se szokna. (Azt hozzá kell tennem, hogy az exem szemét módon viselkedett velem a cigivel kapcsolatban. Ő közben szokott rá, tudta, hogy utálom a szagát is. Kérdezte, hogy letegye, eloltsa, és mikor igent mondtam, magán nyomta el, és azt mondta, én kértem.)

2022. aug. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

7#"Felnőttként 28, 31 évesen mégis milyen felelősségről beszélünk? :) Párszor rágyújtottam a barátnőmmel, és néhány szál után tényleg jól esett, szóval miért ne? Az anyagi háttér megvan hozzá, barátnőmet nem zavarja, mással nem vagyok intim viszonyban, egészségi szempontból, hogy is mondjam: Nem 12 éves gyerekek vagyunk, fejlődésben lévő szervezettel"

Miért ne? Hát: káros az egészségre, lehet, hogy újat mondok neked: nemcsak a fejlődésben lévő szervezetekre, hanem a felnőttekre is, bizony, plusz büdös, öregít, drága. Mondok valamit, nem mindenre kell rászokni, ami jól esik.

Egy nem dohányzó párkapcsolatban dohányozni kezdeni kapcsdolatromboló, nemcsak azért, mert lesz.rja a párját, nemcsak azért, mert büdös, drága és zavaró, hanem egyszerűen kinek kell egy olyan értelmi színvonalon álló felnőtt ember, aki csak azért kezd el dohányozni vagy bármi más károsat csinálni, mert néhány majom is csinálja a környezetében. Szerintem vagy leszokik, vagy lapát.

2022. aug. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!