Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolati bizonytalanság....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolati bizonytalanság. Mi legyen? (Többi lent)

Figyelt kérdés

A párommal már 2 éve vagyunk együtt. Az élet sajnos úgy hozta, hogy egy ideig távkapcsolatban kell élnünk (tanulás miatt, kb 200 km a távolság). 3 hetente járna haza és a hétvégét együtt töltenénk. Tegnap reggel köszöntem el tőle, azóta viszont elég erős bizonytalanság öntött el, hogy megéri-e ezt kibírni.


Nagyon jó a kapcsolatunk, nem csak egy pár vagyunk, hanem legjobb barátok is. Időnként előfordulnak köztünk viták, de mindig megbeszéljük azokat. Már beszéltünk is róla, hogy mennyire összetartozunk: akármekkora is a probléma, akármennyire is összeveszünk, nem tudnánk egymás nélkül élni. A jövőbeli terveink is megegyeznek. Azt mondta, hogy ezt a kicsi időt kell kibírnunk, aztán minden jobb lesz.


Máskor is jött már rám bizonytalanság, de ennyire szerintem még soha. Olvastam az ambivalens kötődésről is, de kizárnám, hogy ilyen problémám lenne.


Ilyenkor mi a megoldás?


Fiú 20, lány 19


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2022. aug. 30. 14:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondold végig, hogy mi okozza a bizonytalanságodat, mi az, ami miatt felmerült benned az, hogy megéri-e ezt kibírni? Attól félsz, hogy elhidegültök, és kár volt tartani magad? Attól félsz, hogy lemaradsz valamiről? Benne nem bízol? Magadban?


Alapvetően a bizonytalansággal nincsen baj, az felléphet jól működő kapcsolatban is. Én ilyenkor mindig arra gondolok, hogy basszus, de hát egy életet szeretnék vele leélni, még szép, hogy megéri a dolog. (A mi esetünk más, mert mi idősebb korban, érettebben és tapasztaltabban jöttünk össze, amit szerettünk volna, azt kipróbáltuk korábban, tudtuk, hogy mit szeretnénk.)


Talán annyit tanácsolnék, hogy adj időt magadnak arra, hogy ezt eldöntsd. Nézd meg, elmúlik-e a bizonytalanság. Lehet az elszakadás az olyan érzelmi állapotba hozott, amiben extrán sebezhető vagy. Lehet nem fogjátok bírni ezt a 3 heti találkozást, és te is meg tudod majd látogatni (200 km nem tűnik olyan soknak egyébként).

2022. aug. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

#1-es


Félek az elhidegüléstől meg a lemaradástól is. Benne teljesen megbízom, én is a hűséges emberek táborát erősítem.


A távolságot csak vonattal tudnánk megtenni, ami 6 óra sajnos.


Emellett az sem segít, hogy rendészeti iskolába ment, ahol elég szigorúak és korlátozóak és azt érzem, hogy ez így nem jó neki. Erről vele is beszéltem és neki ez a lekötés nem jelent problémát.


A későbbiekbe is bele szoktam gondolni, mivel a rendőri hivatás elég sok lemondással jár.

2022. aug. 30. 14:28
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Még szinte el sem ment, de már most bizonytalan vagy. Az nem jó jel.
2022. aug. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt előre nem kell eldönteni. Van akinek működik, másoknak nem, ha most minden rendben csak azért, hogy mi lesz majd, azért nem szabad szakítani.

A tini kapcsolatok nagy része nem tart örökké, és a távkapcsolat sem sokaknak, de attól még lehettek kivételek. Az élethez nem lehet úgy hozzáállni semmilyen területen, hogy hát lehet gond lesz, akkor meg sem próbálom, ha jelenleg semmi akadályozó tényező nincs, csak a félelem az ismeretlentől. Amikor probléma van, akkor kell felmérni hogy megoldható -e, vagy megéri -e a kockázatot, ez az eset még nem az.

2022. aug. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ami nagyon bánt a dologban, hogy kedves és támogató barátnőnek kellene lennem. Ezzel szemben nem vagyok vele valami kedves, megvonom magamtól az ételt stb. Ezekkel pedig megbántom, pedig nem akarom. Úgy érzem miattam lesz halott a kapcsolat.
2022. aug. 30. 14:41
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#5, nem kellene olyannak lenned. Ha megjátszod magad, belepasszírozod egy szerepbe, az csak rövidtávon megoldás, de hosszú távon akár egy idegen is lehetnél. Ez egy komoly változás, amit neked is fel kell dolgoznod. Ő motivált, ő a céljaiért ment oda, ezért neki ez lehet könnyebb, mint az """otthon hagyott""" félnek.

Ha halott lesz a kapcsolat, az azért lesz, mert mégsem passzoltok (te nem tudod ezt a helyzetet kezelni, ő meg nem tudja azt, amit ez kivált belőled), vagy fiatalok vagytok még. Azzal ne nehezítsd meg a saját dolgod, hogy haragszol valamiért, ami természetes.

2022. aug. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Autóval az 2 óra háztól házig. Próbálj telekocsit szervezni, akár átszállással!

Mennyi időre megy el?

2022. aug. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7-es


2 éves a képzése

2022. aug. 30. 15:03
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
200km 6óra alatt? Wtf?
2022. aug. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2 év az nem vészes, van aki egyetemet is végigcsinál így. Már eleve az, hogy tudod, hogy van egy fix időpont, amikor vége lesz, és nincs bizonytalanság, az megnyugtató lehetne.
2022. aug. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!