Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kellene lépnünk, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kellene lépnünk, mit tehetnénk ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A húgomról lenne szó.

Kb másfél éve volt egy párkapcsolata, ami akkor is elég toxikus volt, és hasonlóképpen végződött is.

Akkor azt mondta nem esik ugyan ebbe a hibába, nem fog csak úgy belemenni semmilyen kapcsolatba.

Most viszont úgy néz ki egy pár hónapja összejött egy munkatársával, akinek felesége és gyereke is van.

Úgy tudom megromlott a házasságuk és most külön költözött a srác albérletbe.

Viszont most úgy néz ki nagyon elcsavarta a húgom fejét, mert nem is meri elmondani őszintén ezt a egészet itthon, azt hazudja, hogy a barátnőjénél alszik, edig tudjuk, hogy ma is a srácnál van.

Egyébként a múgom 18 a srác 25 vagy 26 éves.

Igazából nagykorú és azt csinál amit akar, csak nem akarjuk, hogy ilyen fiatalon elcsessze az életét.

Nekem személy szerint nsgyon rossz előérzetem van, akkor is az volt amikor az előző párjával is összejött.

Akkor is hiába mondtam neki bármit, nem lehetett vele beszélni, megsértődött, aztán utólag azt mondta végig igazam volt :/

Szerintem a srácnak ő most pont kapóra jön így hogy válik, kiélheti magát rajta és ennyi.

Csak attól félünk itthon, hogy annyira meghülyíti, hogy odaköltözik hozzá végén.


Fogalmam sincs ezt a helyzetet hogy lehetne kezelni, mot kellene csinálni, mondani...

Az előző kapcsolatánál is hasonló teljes bezsongással kezdődött és nagyon csúnya vége lett, nem értem miért nem tanult belőle.

Nem azt mondom, hogy ne legyen barátja, de egy még el sem vált gyermekes apukával összejönni, úgy hogy az előző kapcsolata is úgy indult, hogy el volt ájulva a sráctól aztán meg pokol lett minden nap, nem értem hogy lehet valaki ennyire kis hülye...


Ha valaki leírná a véleményét, esetleg tudna segíteni, tanácsot adni, azt nagyon megköszönném!

Nagyon félünk, hogy elveszítjük...



2022. szept. 4. 00:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

majd a saját kárán megtanulja.

engedni kéne őt hibázni, ez a tapasztalatszerzés időszaka... vészmadárkodni meg kár, lehet ebből vmi jó is kisült.

az mindenképp pozitív, h. nem egy házas, hanem válófélben lévő pasival van. a korkülönbség sem nagy köztük.

2022. szept. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd tapasztalni. Valakinek 800-szor kell a falba bsznia a fejét, hogy észhez térjen, másnak elég egyszer. A toxikus kapcsolatok egyébként nem a semmiből jönnek, hanem nagyon komoly hátterük van. Elcseszett gyerekkor, szülők által leszart gyerek, önbizalmát és az önbecsülését szétdaráló család.


18 éves, megjegyzed hogy már felnőtt és azt csinál amit akar, de azért "nem akarjuk elveszíteni", az életében turkáltok és úgy beszélsz róla mint egy 11 éves ribizli.


Ha most így volt kezelve, akkor mindig így volt - nem engedték neki hogy döntéseket hozzon, túlféltették, esetleg elzárták a korosztályától, közben pl. szeretethiány alakult ki, vagy másoktól való függés. Nyilván itt már nagyon mélyre mentem 0 infóval, csak jelezni akartam, hogy nem csupán annyiból áll ez, hogy "szerelmes kis hülye".


Beszéld meg vele hogyha gondolja, akkor meghallgatod a palival kapcsolatban, ha tanácsra van szüksége segítesz. De az segítség is legyen, ne magyarázás hogy te hogyan akarod hogy ő éljen. Ne szólj bele mit csinálnak, úgysem érsz el vele semmit, azt fogja csinálni amit ő akar. Ha ezek szar döntéseket eredményeznek, akkor ott van a lehetőség tanulni belőle.

2022. szept. 4. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amíg ő saját magától nem látja be hogy toxikus embereket fog ki és ebből ki akar mászni, addig nem sokat tehettek érte. Hagyni kell hogy járja a maga útját és csalódjon, mert addig csak papolásnak és irányításnak fogja érezni. Ha otthon nem nyugalmat, hanem ellenkezést érez, akkor azt fogja érezni hogy ellene és nem érte vagytok, így minél hamarabb ki akar majd kerülni otthonról és a sráchoz menni. Azt azért hozzá tenném, hogy ez a kapcsolat nem biztos hogy hosszú távú lesz, mert túl nagy a kontraszt a két személy között. A húgod még tanul, ezután kezd dolgozni, a pasinak meg már bőven másik élete van. Valószínű opciónak tartom, hogy a húgod még nem lesz felkészülve arra hogy más élete van egy gyerekes embernek, pl a gyerekeket vinni kell ide oda, törődni velük, és nem csak ketten lesznek ebben a kapcsolatban. Sok opció megtörténhet, nem csak ez. A húgodnak lehet hogy jót tenne egy pszichológus, de ha mondod neki, az sem fog jót tenni. Egyetértek azzal aki azt írta, hogy valami nagy lelki baja van ami miatt toxikus embereket fog ki.
2022. szept. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ő helyette nem dönthetsz. Max elmondhatjátok neki a véleményeteket, de akkor is ő dönt.

Ilyenkor a legrosszabb, mikor arról van szó, akit szeretsz és meg akarod óvni, hogy ne keveredjen semmi rosszba. Az a baj, hogy sajnos saját tapasztalatomból tudom, hogy ilyenkor a szülői megóvás jellegű tanácsok nem sokat érnek... Egyik fülén be, másikon ki. Valóban jól fogalmaztál kis hülye még. Ezt a kis hülyeséget akkor növi ki, ha ő egyedül belátja, hogy a döntéseknek vannak következményei.


"Viszont most úgy néz ki nagyon elcsavarta a húgom fejét, mert nem is meri elmondani őszintén ezt a egészet itthon, azt hazudja, hogy a barátnőjénél alszik, edig tudjuk, hogy ma is a srácnál van."

Akkor kezdeményezzétek ti, hogyha van neki párja, akkor szívesen megismernétek. (Lássa azt, hogy ti elfogadóak vagytok, nem ítélkeztek.) Hogyha a hapsi nem gondolja komolyan vele, csak szórakozik és csak arra jó, hogy éjszaka együtt legyen vele, akkor az ki fog hamar derülni. Nem biztos, hogy a hugodnak ez jól esne, hogy nem akarja őt felvállalni és saját maga fog elgondolkodni, hogy jó neki ez így vagy nem. Reméljük.

Még így is, hogy tudjátok, hogy rossz döntés lenne kettejük kapcsolata, el kell valamelyst "játszani" az elfogadót, és lássuk mi sül ki belőle. Mert, ha ellenzitek meg az el nem fogadást tapasztalja sajnos a karjaiba lökitek még inkább... Főleg, ha makacs természet.

2022. szept. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!