Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet olyan emberrel kezdeni, aki nem hajlandó takarítani?

Figyelt kérdés

A párommal két éve élünk együtt. Húszas éveink közepén járunk.

Általában, amikor valaki nem hajlandó / nem képes változni egy lényeges tulajdonságban, akkor szokták elhagyni azt az embert. Én viszont abban a helyzetben vagyok, hogy találtam benne olyan jegyeket, melyeket másban nem, nekem pedig ezek fontosak és ez társul azzal, hogy szeretem őt. A nagyobb kérdésekben egy irányba megyünk és szeretnék vele érvényesülni.

Itt következik a probléma. Sosem volt egy rendezett ember. Ha szólok, hogy aznap csináljon meg valamit, akkor szó és szajhuzas nélkül megcsinálja, legyen akármennyi a feladat. Viszont magától nem fogja. Ha azt mondom, hogy délután takarítsa ki a fürdőt, akkor megteszi. Ám ha azt mondom, hogy figyelje innentől a jövőben a vízkövet a fürdőben, akkor 100%os az esély, hogy nem fogja. Állandóságra nem tudtam rászoktatni, ilyen példa a függöny behúzása minden nap az ablak becsukása után,hogy ne az asztal közepére lógjon. Én már abban is biztos vagyok, hogy borzasztó a memóriája és csak azt jegyzi meg, amit ő magával közöl. Ha a rokonok kérnek valamit, akkor is elő fordul, hogy napokkal később csinálja meg, mert valaki emlékezteti, ő meg kap a fejéhez szégyenében, hogy nem emlékezett. Rám nézve is így jár el, ismét csak egy példa. Imádom a virágokat. A mai napig az van, hogy ezt elfelejti, de minden más jellegű aprósággal meglep és boldogan hozza elém az ajándékát, hogy ő gondolt rám.

Nyilván ha mondjuk én dolgoznék havi 100 órát és ő 170et, akkor nem foglalkoztatna a takarítás. Egyébként sem esik nehezemre, sőt, jobban örülök, ha én csinálom, mert én ebben nőttem fel, szebb az eredmény. Leginkább az zavar, hogy valóban képtelenség őt állandóságra szoktatni és a szándékot akarom látni, hogy ne kelljen állandóan szólni.

Aki már találkozott hasonló jellemmel, vagy ő maga ilyen, van bármi (hát most szebben nem tudom mondani) betanítási tipp?


2022. szept. 12. 12:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Nincs betanítási tipp, ugyanis felnőtt emberről van szó. Ha ennek ellenére vele akarsz élni, akkor meg kell szoknod, hogy mindenért szólnod kell.
2022. szept. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem az anyukája vagy, hogy megneveld. Ennyi idősen vagy kialakult már valakiben a rendszeretet, vagy nem és jó eséllyel soha nem is fog. Vagy elfogadod így, vagy keresel mást.
2022. szept. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ebben mennyire van igazad. Én is képes vagyok úgy szokásokat tanulni. Nekem például alap volt, hogy az ellenkező nemmel közeli barátságaim voltak, ölelés, stb. Az exemet ez nem zavarta, mert ismert, hogy nekem ez kiskorom óta igy volt. Az új páromat zavarta, ezért leszoktam róla.
2022. szept. 12. 13:02
 4/32 anonim ***** válasza:
18%

El lehet hagyni!


Meg esetleg szenvedhetsz mellette tovább. Amiért nem akar olyan lenni mint, amilyenek te szeretnéd hogy legyen.


Bár én határozottan az előbbit ajánlom.

2022. szept. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
66%

#3

Igen csak ehhez neki kell akarni változni, de láthatóan nem akar. A férfiak amúgy nem is tudnak, ez már nagyanyánk kori bölcsesség.

2022. szept. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor ebből következik a kérdés. Ha ez egy borzasztó ember típus, akkor nekik sosincs párjuk?

Én kompromisszumra is hajlandó lennék, viszont ebben az esetben meg nem tudom, mi ér fel az én "szolgálataimmal". Tudom, hogy manapság nem 50-50 egy kapcsolat, hanem a nő részére inkább 60-40. Viszont szeretnék hajazni egy látszólagos egyenlőségre, akkor meg valamiben meg kell egyezni.

2022. szept. 12. 13:11
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek olyan nőt aki akkor se engedné a párjának, hogy takarítson, ha az könyörögne érte. Vannak, akik szeretnek tyúkanyóskodni, egy ilyen ember pont nekik való társként.

Egyébként meg ha más területen kiegyenlíti a mérleget, akkor megteheted azt, hogy a saját agyad próbálod átprogramozni, hogy ne idegesítsen amikor minden egyes dologért szólni kell, mint egy gyereknek. Azt egy életre jegyezd meg, hogy csak a saját hozzáállásod, személyiséged felett van hatalmad, tehát ha valami zavar, akkor első körben ezt magadban kell lerendezned.

2022. szept. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
7es, tudnál nekem legalább egy példát írni, ami szerinted ilyen "kiegyenlítés"?
2022. szept. 12. 13:21
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Én is annak a híve vagyok, hogy legyen nagyjából egyenlő a kapcsolat. Ez jelentheti azt is, hogy én veszem ki nagyobb részt a háztartásból a részem, de akkor ő tegyen többet mondjuk anyagilag a kapcsolatba.


Bár őszintén szólva én igénytelen lusta emberrel nem tudnék együtt lenni, mert ez számomra kiábrándító.

2022. szept. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Tehát ha mindenhova ő visz autóval, akkor az fedi ezt az anyagi dolgot? :D


Egyébként pont ez az egyik dolog, amiért szeretem, hogy nem lusta, csak rendetlen. Igazi kétkezi ember, akármit megold a ház körül, bármit kell alkotni, építeni, megjavítani, csettintésre neki áll és össze varázsol mindent.

2022. szept. 12. 13:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!