Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miből tudod, hogy valaki az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miből tudod, hogy valaki az igazi vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Mostanában sokat gondolkodom ezen. 28 éves nő vagyok, és van egy 5 éves párkapcsolatom. Előtte nem igazán volt senki komoly, így nem nagyon van viszonyítási alapom. Nagyon szeretem, de úgy érzem egy idő után ez nem elég.

Jövőképünk nagyjából egy, egy a munkánk, abból szeretnénk megélni, szeretnénk majd házat, családot.

Viszont az elmúlt években volt nem kevés nagy vitánk, amiket nem nagyon tudtam magamban rendezni, ő pedig már nem is nagyon emlékszik rájuk. Ha megharagszik rám, van hogy napokig hozzám sem ér, amit nehezen tolerálok. Sokszor próbál irányítani és úgy érzem az én hangom kevesebbet ér ebben a kapcsolatban. Ellenben érzem és ki is mutatja, hogy szeret, szeret mellettem lenni, szereti ha együtt megyünk valahova, szeret úgy döntéseket hozni, hogy az nekem is jó legyen. Viszont itt kontra érv, hogy nem nagyon kéri ki a véleményem, és nem nagyon mondja el a fontos történéseket, míg én igyekszem mindenről beszámolni neki. Ha szeretnék valamit, azt megszerzi, elintézi, ha a családomnak kellett segítség, mindig jött.

Volt mélypontja a kapcsolatunknak amikor úgy éreztem vége, és nagyon fájt, akkor úgy éreztem bármit megtennék. De amikor kibékültünk és minden jó lett, megint elgondolkoztam, hogy egyenrangúnak tart-e vagy sem, szeret-e igazán vagy sem. Vajon én csak olyan vagyok-e számára akivel elvan addig, amíg nem jön számára az igazi?

Ti miből tudtátok, hogy aki mellettetek van az igazi?


2022. szept. 22. 10:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem kell megkérdeznem gyiken, akkor az igazi, ha meg kell, akkor nem🤷🏼‍♀️
2022. szept. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hasznos válasz.
2022. szept. 22. 11:05
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
Az igazi sokszor nem olyan mint a filmekben.. a szerelem nem válógat , egy segédmunkásba is beleszerethet valaki ha hajó törést szenvednek egy szigeten .. ezzel csak azt akarom mondani , hogy a körülmények azok amik nem hoznak össze bizonyos embereket és ez a hatalmas szelektalás az ami elvalaszt sok mindenkit az "igazitól".
2022. szept. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted nem, de amúgy igen. Pont ilyen egyszerű. Az igaziban nem kételkedik az ember.

#1

2022. szept. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként butaságnak hangozhat, de tényleg így van. Ha megtalálod az igazit akkor nem lesznek kételyeid abban, hogy ő az. Mert érzed. És egyébként lehet, hogy tévedsz, és később mást érzel majd, mert ezt előre soha nem tudhatjuk (a hormonok félre tudnak vinni minket), de az igazi az, akiben nem kételkedsz, a többit meg az élet tudja igazolni. Nyilván nem arra gondolok, hogy soha, egy másodpercre sem a hosszú évek alatt, vagy az elején, amikor még csak feltérképezed a másikat, de akinél egyszerűen nem tud megragadni a kétely benned, mert tudod, hogy jó vele, hogy szereted és ez fordítva is így van, büszke vagy rá, hogy ilyen párod van, és úgy érzed, hogy tökéletesen passzol melléd. (Amiben meg nem, az nem zavar. Én például gyorsan készülök el, a párom tötymörög, ebből lehetne komoly konfliktus - más ismerőseimnél van -, de nálunk nincs, én ezt megszoktam, szeretem így és nem változtatnám meg. Persze rámordulok néha emiatt, ha épp sietnénk valahová, mondjuk pont tömegközlekedéssel megyünk és lekéssük, de őt meg nem zavarja, hogy én meg ilyen vagyok, és sosem lesz belőle igazi veszekedés, csak konfliktus. Szeretjük, ha a másik önmaga.)


Nyilván ezt a részét már ne vedd teljesen komolyan annak amit írok, mert nem ismerlek titeket, ti ismeritek a saját érzéseiteket és önmagatokat, de nekem a leírás alapján a párodnak egy olyan személy lenne az igazi, akit nem zavar, ha nem avatja be a fontos döntésekbe, stb; a te esetedben meg olyan valaki, aki mindent (is) megbeszél veled, akivel egyenrangúnak tudod érezni magad egy kapcsolatban (egyébként szerintem is ez a normális).

2022. szept. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Az igaziból sok van .. lehet szamodra mig az o szamara te nem .
2022. szept. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez több tényezős.

Nekem volt már egy jópár kapcsolatom. Hosszabb rövidebb. Sokszor hittem azt hogy huuu de én mennyire szerelmes vagyok, mennyire jó nekem. Jaj de jó kaptam egy virágot, egy csokit, vagy elvitt valahova. Teljesen természetesnek vettem, hogy egy kapcsolat idővel kihül, átmegy szeretetbe, megszokásba. Egymás hibáinak felhánytorgatása, a veszekedések ezáltal nőnek. Hogy le vagyok kezelve, a nőnek a feladata a háztartás, nem az én szavam a döntő.Vegülis ezt láttuk a szüleinktől, a környezetünktől, mindenhonnan.

Aztán belépett az életembe "Ő".

Már a kezdetek kezdetén éreztem hogy valami itt más, gyanus is volt, nem tudtam hova tenni. Nem voltam hozzászokva.

A kezdetektől ragyogtam mellette. Ha valami nem ment, nem leszólt hanem támogatott, és segített. Nem várt el ő semmit Tőlem. Megnyitotta egy olyan énem amiről még én sem tudtam hogy létezik. Már évek óta együtt vagyunk, de soha nem vitatkoztunk semmin. A mai napig úgy viselkedik mint amikor elkezdett meghódítani, elvisz randizni.nem csak megszokásból vagyunk egymás mellett, hanem tényleg látszik mind a kettőnkön a szerelem.Minden egyes komolyabb döntést együtt hozunk meg. Anno mikor ismerkedtünk, kb 5 hónapja lehettünk együtt, épp kocsivásárlás előtt állt. Ki is nézett akkor magának egyet. Majd hívott hogy mégsem vette meg, mert felesleges, ha lesznek gyerekeink ennél nagyobb autó fog kelleni. A háztartás sem csak az én feladatom, pedig most itthon vagyok a gyerekkel. Teljesen egyenrangú félként kezel.

2022. szept. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek abban, hogy az életben mindenkinek csak egyetlen igazija van. Szépen hangzó mese, de túl van idealizálva. Nem az egy "igazit" kell keresni, hanem azt az embert, akivel önazonosan élhetsz. Egy jó kapcsolatban nincs elnyomás, bántalmazás, irányítás. Ki mered mondani a gondolataid, mered jelezni az igényeid, nem szorongsz, mersz bízni. A fontos dolgokban egyeztek, a kevésbé fontosakat elfogadjátok, így kompromisszumra csak apró dolgokban van szükség.

Ezeket nem csak egy emberrel lehet elérni, de ehhez önmagadat is jól kell ismerned és őszintének kell lenned magadhoz.

2022. szept. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#7 én még nem találtam meg a nagy őt, de pont ilyennek képzelem el az érzést :) Mikor egyszerűen tudod, hogy ő az, mert jobb és más, mint azelőtt bárkivel. Hány évesen találtatok egymásra?
2022. szept. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9#

Én 31 voltam. A párom 28.

2022. szept. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!