Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm kérdezett valamit,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm kérdezett valamit, rosszat válaszoltam?

Figyelt kérdés

A barátnőm BPD-s, tehát szinte mindenen aggódik, és ezt nagyrészt meg is tudom érteni. Ma megkérdezte tőlem, hogy ha azt kérné, hogy töröljek olyan nőt a social médiámról, aki nem barát vagy rokon, csak egy random ismerős, akkor megtenném-e. A válaszom az volt, hogy igen, de egy indoklást kérnék, valamint remélem, hogy nem lenne rendszeres. A mondat második felén akadt ki, hogy "nem lenne rendszeres". Azt mondta, hogy ezzel nem érti, mi bajom van, miért lenne probléma, ha több alkalommal kéne törölnöm miatta olyan embert, aki nem is fontos. És hogy nem érti, miért számít ez bármit, ha én szeretem és megértem, hogy szorong. Plusz azt is megkaptam, hogy nem értem meg, hogy beteg, mivel nem tudom megkülönböztetni a személyiségét a betegségtől, tehát hogy nem látom be, hogy ez nem ő. Egyébként tényleg nem irányít, sosem szól bele, hogy kivel hova megyek, maximum annyit két, hogy szóljak róla neki, és valóban sosem próbált számomra fontos embert kidobatni velem.

Most tényleg én vagyok a paraszt / érzéketlen, valóban helytelen, amit mondtam?

24f

Köszönöm


2022. szept. 28. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

Menekülj. :)

31L

2022. szept. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen korrekt választ adtál, nem miattad sértődött meg, csak valószínűleg neki ez annyira érzékeny téma, hogy kb. mindegy hogy fogalmazod, ha kicsit is bele tudja magyarázni a félelmeit, akkor ugyanúgy megsértődött volna.

Ha még mindig haragszik, akkor azzal javíthatsz rajta, hogy elmondod, nem azzal van a bajod, hogy már nem lesz ismerősöd valaki, akivel valójában már nem tartod a kapcsolatot, hiszen ez neked nem számít, most se nézegeted a profiljukat, csak azért mondtad, hogy ne legyen rendszeres, mert nem szeretnéd, ha a kapcsolatotokban újra és újra előjönne, hogy ő kitöröltet veled embereket ok nélkül. Megérted, hogy szorong, de amíg semmi okot nem adsz az ellenkezőjére, megérdemelnéd a bizalmát és nem reális elképzelés, hogy minden nőt törölj és elkerülj, aki nem a rokonod vagy közeli ismerősöd.

2022. szept. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Szokjon hozzá, hogy nem zsarolhat a betegségével, jól csináltad.


Ha kettőtök közül ő hülye, neked kell normálisnak lenned.

2022. szept. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Jó választ adtál, azért életed végéig remélem nem akar sakkban tartani a betegségével....
2022. szept. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hat ha ezzel boldoggá teszem a párom, és valami zavarja akkor ja megtenném mindig, hogy boldog legyen, azért nem egy világrengető kérése volt.
2022. szept. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj teret az ilyennek. Nem szabad. Normális választ adtál. Azt kellene a tudtára adni, hogy azért vagy vele, mert őt szereted és nem a facebook ismerősid. Az mellékes, hogy attól még lehet bármi más nővel, hogy épp nem az ismerősöd. Szerintem nyugodtan és megértően ülj le vele beszélni, mielőtt konfliktus forrássá fajulhatna.
2022. szept. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Te sokkal rugalmasabb vagy, mint én lennék. Nekem alap, hogy aki féltékenykedik, nyugodtan megkeresheti az ajtót és ki mehet rajta. Onnantól legalább nem lesz min aggódnia.

Egy párkapcsolatban vagy megkapom a bizalmat, mert semmi olyat nem teszek, amiért ne járna, vagy nem leszek az illetővel kapcsolatban.

Csak akkor törölnék ismerőst a párom kérésére, ha nagyon jó indoka van rá, hogy ezt kérje. Mondjuk, ami már egy kapcsolatra nézve sok lehet, azt eleve észreveszi az ember és lép ellene. De, meghallgatnám miért is kéne szerinte. Az, hogy neki kisebbségi érzése lesz tőle, vagy nem olyan képeket tölt föl, ami szerinte oké, vagy egyszerűen nem tetszik neki, mert csak, az nem ok. Számomra legalábbis biztos nem.

2022. szept. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mentális beteggel hosszú távon nem lehet együtt élni, erre majd te is rá fogsz jönni.

A jelenlegi szitura pedig: Lehet, én értem félre, de ha megkér, hogy mindenkit törölj, aki nem rokon, meg ilyenek, akkor csak úgy lehetne "rendszeres", ha te azután új csajokat "vennél fel", különben hogy tudna megkérni még 1x, ha már eleve nincs ott más. Szerintem ezért sértődödhetett meg, ami valahol jogos, hiszen, ha te 1x elfogadod, hogy más nem lehet ismerősöd, csak rokonok(én tuti, nem fogadnám el, szóval ne értsd félre, nem értek vele egyet), de a te döntésed az volt, hogy elfogadod, akkor azért elég gáz, ha 2 hónappal később begyűjtesz újabb 20 új ismerős csajt😂 Akkor ennyi erővel maradhattak volna a régiek is, nem?

2022. szept. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőd meg van sértődve a világra. Az ilyen emberekkel olyan beszélgetni akármiről is, mint aknamezőn sétálni bekötött szemmel. Teljesen mindegy, hogy mit mondasz neki, ha éppen olyanja van, bele fog kötni és le fog tolni érte. Meg kell tanulnod ezeket a kifakadásait permanensen tolerálni, vagy ha erre nem vagy kész, ne erőltesd ezt a kapcsolatot.
2022. szept. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Az én barátnőm is ilyen. Egyrészt vannak komoly pszichés gondjai és minden olyan női ismerőst számon kér rajtam, akiről nem tudott.

Kifejezetten azokra kattan, akik csak netes ismerőseim.

Kiderült, hogy ennek nagyon egyszerű oka van. Ő nagyon is szeret mindenkivel chatelni. És ő pillanatokon belül találkozik is ezekkel, tehát már személyes ismerősök...


Pár napja megláttam, hogy követi az egyik social oldalon egy pasi, akiről már megegyeztünk, hogy letiltja. Most nem kértem semmit, csak közöltem, hogy végeztem vele. Ezt még kimagyarázta, de bármelyik pillanatban meggondolhatom magam, mert kicsit sem bízok benne.


Menekülj! Nálam már majdnem minden beállítás titkos, hogy semmit ne lásson. És már nála is. Nem ilyen egy normális kapcsolat. De ha az egyik fél valóban nem normális, akkor a kapcsolat sem lehet az.

2022. szept. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!