Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítanátok ha a barátotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanátok ha a barátotok ilyeneket mondana nektek?

Figyelt kérdés

Ezekkel a dolgokkal ő állítása szerint csak humorizál, de nekem ezek a dolgok bántóak: fogjam be a számat, mert idegesítő vagyok, csak azért van velem, mert nem volt jobb, meg hogy elfog engem dobni, aztán maradhatok otthon a szüleimmel.

Most legutóbb is azon vesztünk össze, amiért nem vittem neki a szobába a kaját, hanem az ebédlőben ettünk, mikor nálunk volt. Azt mondta miért nem voltam képes én készíteni neki valamit, miért az anyukámra kellett várni, hogy ő csináljon valami kaját.

A szüleimmel se nagyon akar még beszélgetni se, de ha volt már olyanról szó, hogy közös bográcsozás pl. akkor ha itt van nálunk, mondja, hogy ne menjünk ki beszélgetni.

Meg mutatok neki egy régi képet magamról, amin kisiskolás voltam, és röhög, és mondja, hogy soványabb voltam. Ez igaz, de akkor voltam 50 kg, most meg 55.

Volt már mikor majdnem szakítottam vele, de olyankor meg hívogat meg mondja, hogy szeret, és hogy mással sem lenne nekem sokkal jobb.


2022. okt. 2. 21:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Sokan vannak úgy, hogy csak ezt ismerték először, hogy így bánnak velük. De nagy része előbb-utóbb szakít az ilyen bántalmazókkal, és megtapasztalja, hogy más mennyire tisztelettel, megbecsüléssel és szeretettel bánik vele. És akkor visszagondolva nem is értik, hogy lehettek egyáltalán együtt egy olyan patkánnyal, mint az exük.

Próbáld ki te is, nem fogod bánni, hogy megszabadultál a bántalmazó kapcsolatodtól.

2022. okt. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
94%
Egyszerűen nem értem az ilyen lányokat. Már rég ki kellett volna bsznod a kis köcsögöt.
2022. okt. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Fu tudom hogy nehéz, mert én is voltam hasonló kapcsolatban, baromira megalázó tud lenni, de menekülj
2022. okt. 3. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%
Orulhetne egyaltalan ha vki vele szobaáll. En helyretenném. Vagy kidobnám.
2022. okt. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, hogy miért akar veled a szobában kettesben lenni, és miért nem akar előjönni?

Azért, mert négyszemközt úgy beszél veled, ahogy akar, mert te hagyod. Ha kimentek a szobából, akkor a szüleid előtt meg kell játszania magát, és ez fárasztó.

Érted? Felfogtad? Az az igazi énje, amikor bánt téged és csúnyán beszél veled. Pontosan ezt gondolja! Amikor szakítással fenyegeted, akkor hazudik. Tudja, hogy nem fogsz szakítani.


Lepd meg! Dobd ki a búsba!

Vagy persze maradhatsz vele, de akkor meg ne gyere már ide naponta panaszkodni, hogy ugye viccel? Amúgy te ilyenkor szoktál nevetni?

2022. okt. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez még kérdés??
2022. okt. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Édes Istenem, egy nárcisztikus gyökér fasz!!! Kérdező, ne hagyd Magad manipulálni!!!

És mi az, hogy azt mondja, mással sem lenne NEKED sokkal jobb? Tipikus nárci manipulálás. Ha elveszíteni látszik téged, és smúzolni akar, miért nem azt mondja, hogy NEKI senki mással nem lenne jobb?

Dobd ki, vissza se nézz.

2022. okt. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne pazarold rá az idődet, energiádat, életedet. Nem éri meg, és a legkevésbé sem érdemli meg. Innen nincs visszaút; sosem lesz sem jobb, sem másabb.
2022. okt. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

K_vára nem humoros. Tudod mit mondok neked? Akkor járnál jól, ha "eldobna", nem kellene ezt tovább tűrnöd. Eszem megáll, némelyik mit meg nem enged magának....


"Volt már mikor majdnem szakítottam vele, de olyankor meg hívogat meg mondja, hogy szeret, és hogy mással sem lenne nekem sokkal jobb."

És te ezt elhiszed? Én ezt úgy fordítanám, hogy MÁSSAL LENNE CSAK IGAZÁN JOBB!

Nem azért hívogat, mert annyira szerelmes nehogy azt hidd. Hanem mert birtokolni akar.

Ha valaki bántja a másikat, hogyan szerethetné??? verbálisan bántalmaz.


Ennek a kapcsolatnak akkor lesz vége, ha te véget vetsz neki.

Szüleid mit szólnak? Nem mondják, hogy ne foglalkozz ilyennel?


"...közös bográcsozás pl. akkor ha itt van nálunk, mondja, hogy ne menjünk ki beszélgetni."

El akar szigetelni, nem veszed észre???

2022. okt. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Megsúgom neked nagyon is jól tudja, hogy megbánt. Tudja, hogy fáj neked. Csak próbálja azzal palástolni, hogy csak viccel. Komolyan mondja, csak ezzel takarózik.


"A gaslighting egyfajta érzelmi manipuláció, melynek során az érintett személy egy idő után kételkedni kezd magában, megkérdőjelezi az emlékeit, a véleményét, sokszor még a saját épelméjűségét is. Szinte észrevétlenül lehet belecsúszni egy ilyen helyzetbe, a felismerés és a kiút pedig egyáltalán nem könnyű.


Vannak olyan jellegzetes mondatok, szófordulatok amelyek gaslightingra utalhatnak. Ha ezek folyamatosan jelen vannak a kommunikációban, ha szinte nap, mint nap elhangzanak akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy nem lehet-e, hogy az érzelmi manipuláció ezen formájával állunk szemben.


Például:


„Én nem ezt mondtam. Rosszul emlékszel.”

„Túl érzékeny vagy. Ez nem is olyan nagy dolog, csak eltúlzod az egészet.”

„Nem én vagyok a hibás, hanem te. Miattad van az egész.”

„Azt sem tudom miről beszélsz. Csak kitalálod ezt az egészet.”

„Már megint túlreagálod a dolgokat.”

„Szerintem neked valami komoly problémád lehet, teljesen rosszul látod a dolgokat.”

„Csak vicceltem. Neked semmi humorérzéked sincs.”


[link]

2022. okt. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!