Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tudom mi a helyes döntés,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom mi a helyes döntés, kívülállók, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy 3 éve vagyok együtt a párommal. Viharos időket élünk, sokszor vannak hatalmas hullámvölgyek a kapcsolatunkban. Nagyon szeretem, viszont egyre jobban és egyre többször jut eszembe, hogy jó ez így nekem, ez kell nekem életem végéig? Most kezdene kicsit egyenesbe jönni az életünk, szuper munkahelyek szuper fizetéssel, tervezzük az összeköltözést. Mégis azt érzem, hogy nem elég labilis a kapcsolatunk, nagyon sok feldolgozatlan traumája van, amit rám vetít ki sokszor, rettentő csúnya veszekedéseink vannak ezáltal is. Ezen kívül mindig próbál a kedvembe járni, tudom hogy nagyon szeret, viszont nem vagyok benne biztos, hogy minden megváltozik majd, hogyha együtt élünk, és egyenesbe jön minden ami a párkapcsolatunkon kívül van. Mi a helyes döntés, kössem le magam, próbáljak meg harcolni, úgy hogy nem érzem a másik féltől hogy igazán megbecsülne jelenleg, menjek bele a költözésbe, vagy még most hagyjuk abba ezt, amíg még nem köt össze minket semmi (pl. közös lakás stb.)? Kíváncsi vagyok, hogy más mit tenne, eléggé el vagyok veszve.

2022. okt. 3. 15:05
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos amiket írtatok, egytől-egyig köszönöm mindenkinek! Én is tudom, hogy magam miatt talán mi lenne a legokosabb döntés. Viszont annyira nehéz, mert amúgy vannak szép pillanataink, időszakaink, és valóban nagyon szeretem. Ameddig ezek nem voltak, el tudtam volna vele képzelni az életemet is, mostanra meg ez kezd kicsit megváltozni, teljesen elbizonytalanodtam. Azt gondoljátok, hogy később meg fogom ezt még köszönni magamnak?
2022. okt. 3. 18:47
 12/20 anonim ***** válasza:
24%

Albérletben max egy évre írsz alá és onnan is mehet egyikőtök, azon senki nem fog problémázni, ha a másik fizeti a bérleti díjat. Ezzel nem kötitek össze magatokat.

Egyébként szerintem nem fog változni. Vagy megtanuljátok kezelni, vagy vége.

Pl. találjatoki ki valami szót, amit bemondasz akkor, amikor így kezd viselkedni. Ha észreveszi és állít magán, akkor vab hajlandóság a változásra. Ha nem, akkor tök felesleges erőltetni.

2022. okt. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%

Sosem értem ezeket a kérdéseket itt.

Kérdező, ennyiből nem fog kiderülni hogy nektek együtt kellene -e maradni.

Leírja az egyik a saját szemszögéből, a másik fél nincs meghallgatva, itt meg mindenki a legegyszerűbb tanácsot adja.

Nyilván nek kell senkinek sem mindent eltűrni, de ezért nincsenek már hosszú kapcsolatok, mert mindenki szakít mindenért.

Szerinted pár vadidegen ember tanácsa alapján kellene élni az életet?

Vele ülj le beszélni, aki az életed része volt/vagy még az, mert csak ti tudjátok mi a megoldás.

2022. okt. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor megbecsülve érzed magad vagy sem? És ő megbecsülve érzi magát? Nehéz helyzetekben számíthatsz rá? És ő rád? Biztos traumát vetít ki vagy van bármi más alapja amit a te viselkedésed idéz elő? Neked nincsenek traumáid?

Na jó ne boncolgassuk, csak szakítsatok és majd a következő embernél is írj ki egy kérdést.

2022. okt. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Megértem az utolsó két válaszolót is, ez is egy vélemény! :) Pont ezért is teszem fel itt a kérdést, több szemszöget is szívesen meghallgatok, nyilván nem fogok egy ilyen döntést meghozni csak mert xy anonim azt mondja gyakorin! :D Ilyen dolgokat is csinál az ember, ha kétségbe van esve, nem tudja mit kezdjen... Köszi a válaszokat, ha valaki tud valami okosságot még, szívesen várom azért! :)
2022. okt. 3. 22:43
 16/20 anonim ***** válasza:
50%

Én ebben vagyok, gyermekkel. Húzd meg, ereszd meg. Reménykedve hogy a jó pillanat lesz több.


Nem szabad, most kell kilépni. Bár én is megtettem volna

2022. okt. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

De most erre milyen okosságot vársz mégis? Itt gyk-n csak egy megoldás van:SZAKÍTS, HAGYD OTT, NE SEGÍTSD A MÁSIKAT stb.

Ha kétségbe vagytok esve, tegyetek a másikért,dolgozzatok meg együtt a kapcsolatért.

Nem csak happy time egy kapcsolat, néha meg kell szenvedni érte.

Nekem például volt hogy nem értettem mi a vaj, miért történik mindig ugyanaz. Később jöttem rá mi volt a probléma, hogy a másik próbálta elmondani mi a baja de nem figyeltem rá.

Kommunikáció a kulcsa mindennek ha már a vonzalom megvan.

2022. okt. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parka..


Nem te tetted fel ezt a kérdést is? Mert akkor már kicsit más a helyzet 😂

2022. okt. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Hasonló kapcsolatból kiléptem.

Elég komoly anyagi károm is lett belőle, de ennek ellenére jó döntés volt.

Azt megtanultam ebből egy életre, hogy ha már az elején ekkora a bizonytalanság, akkor az nem fog jó irányba változni.

Az elvesztegetett időt nagyon sajnálom, néhány hónap után éreztem a problémákat és butaság volt reménykedni, mert annyira egyértelmű jelek voltak.

Érdekes, hogy pont ugyanúgy fogalmaztad meg, mint annakidején én, hogy azért vannak szép pillanataink.

2022. okt. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Esetleg kérd meg, hogy szakorvos segítségével próbálja meg feldolgozni a traumáit vagy menjetek el párterápiára fejleszteni a kommunikációtokon.

Ha eldurvulna a veszekedés, ne menj bele a játékba. Tudom, ilyenkor nehéz megőrizni a hidegvért, de próbálj meg külső szemlélőként tekinteni magatokra. Végy mély levegőt, és figyelmeztesd: Mindketten felnőtt emberek vagytok, higgadtan és megfontoltan is képesek vagytok kezelni a helyzetet. Emeld őt fel magadhoz, a saját szintedre. Hidd el, értékelni fogja a kedvességedet. Ne sajnáljátok az időt a közös nevező megtalálására. Ha kell, alkudozzatok egymással, kérjetek egy kis időt átgondolni a helyzetet, de határozzátok meg, hogy legkésőbb "ekkor" megosztjátok a másikkal a gondolataitokat. Csináljátok ezt addig, amíg szükséges a megállapodáshoz.

Lehet, hogy később, amikor már jobban ismeritek egymás prioritásait, könnyebb lesz. Elfogani a másikat, és kezelni a hülyeségeit (mert mindenkinek van valami). Türelem. Addig ne kösd magad hozzá, amíg nem látod, hogy tényleg tesz a változásért. A szavak semmit sem érnek, ha nincs mögöttük szándék.

2023. jan. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!