Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért érzem hogy ez már nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem hogy ez már nem lesz "különleges" érzès?

Figyelt kérdés
A páromnak már van egy gyereke,már jópár éve elvált amikor megismertem, a gyerekről vannak kint baba képek a falon mikor megszületett, és eszembe jutott hogy ez már neki nem lesz olyan különleges érzès amikor megtudja hogy terhes vagyok, az első ultrahang, hogy izgul milyen lesz apának lenni, a baba születése, én nem fogom látni milyen amikor először meglátja a gyerekét, milyen amikor először apa lesz, milyen amikor először hazavisszük a babát, napok óta depressziós vagyok miatta, és sírok, nagyon szeretem a párom és a gyerekét is, olyan tündér az a gyerek, nem neki szól ez, csak maga a felismerés, ami eljött és fáj, ki hogy élte ezt meg?

#gyerek #apa #Masodikfeleseg
2022. okt. 22. 02:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%

ez már neki nem lesz olyan különleges érzès amikor megtudja hogy terhes vagyok“


Ez butaság! Érthetetlen a felvetésed. Szeret, ő is akarja a közös babát, már miért ne lenne minden egyes gyermekének a jövetele különleges érzés, boldogság?!

2022. okt. 22. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Ne is haragudj, de ezzel az első pillanattól tisztában voltál. Mint ahogy azzal, hogy nem te voltál az első az életében, nem te vagy az első felesége.

Ahelyett, hogy a boldogságodra, boldogságotokra összpontosítanál, ilyen infantilis butaságokkal gyötröd magad. És őt is. Hát így végképp megkeseríted, de a kapcsolatotokat, a babavárás időszakát is. Ezt verd ki a fejedből! A delressziódat meg a hormonális változás okozza. Tessék tudatosan kizárni az ostoba gondolatokat, felnőni a feladathoz!

2022. okt. 22. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A ferjem az elso gyereknel sirt mikor meglatta, kovetkezo gyerekunknel mar nem. Hat ez van. Nem kaphatsz meg mindent.
2022. okt. 22. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%

Leginkább azért érzed ezt, mert ezt beszéled be magadnak.

A gondolkodásmódoddal van a probléma... javaslat: használj asszertív kommunikációt (vagy erőszakmentes kommunikációt) az intraperszonális beszélgetéseidnél. Nekem ez segített a földön maradni, kiszakadni a negatív spirálból.


Valamiért választottad ezt a férfit a párodul. Nem lehet akadály, hogy már átélte egyszer, hogy gyermeke születik. Szedd össze magad!

2022. okt. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%

A ferfiaknak külön meg kell érniük apává náluk nem is automatikus ez az érzés. Meg kell.ismerkedniuk ema saját gyerekukkel megszokni megszeretni és stb.még így is sokan inkább lelépnek.


Az nem is rossz hogy ő már tudja mivel jár egy gyerek es ennek tudatában is vállal újat is.

A legtobb elvált apa szerintem nem is akar még plusz gyereket a nyakába.

2022. okt. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy sajnos gyakori, de katasztrofális hibát ejtesz: úgy viszonyulsz a párkapcsolatodhoz és általában az egész életedhez, mint egy, átalad előre, még a párod megismerése előtt kigondolt hollywoodi filmforgatókönyv megvalósulásához. Ha nem akarsz egész hátralévő életedben lelkibeteg lenni, és magát a párkapcsolatodat is menthetetlenül tönkretenni, le kellene szállnod a földre, a realitás talajára. Meg kellene tanulnod elfogadni, hogy a való élet csak a legritkább esetben a vágyak megvalósulása, s az emberek benne nem egy előre megírt film szereplői. Szinte soha nem az elvárásaidnak megfelelően éreznek és viselkednek. Ne is várj ilyet, mert biztos, hogy a legtöbbször csalódni fogsz. Ha elvárod a környezetedtől, hogy helyzetekre az általad elvárt módon regáljon, és ennek hangot is adsz, azzal csak eltaszítod az embereket magadtól. Az emberek ugyanis nem szeretik filmszereplőnek érezni magukat, nem szeretnek állandóan elvárások szerint élni. Az élet és az emberi lélek egyszerűen nem ilyen. Az apává válás pillanatát például még az újdonsült apukák sem mindig örömtelien élik meg. A lélek ennél sokkal bonyolultabban működik, pillanatnyi lelkiállapotainkat sok tényező együttesen határozza meg. Ez nem Hollywood, erre emlékeztesd magad. Ha pedig ez nem sikerül, fordulj pszichológushoz.
2022. okt. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad, már a megismerkedéskor is tudtad, hogy van gyereke.

Ha téged ennyire megvisel ez a probléma, miért Őt választottad párodul?

2022. okt. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
54%

Első szerelem, első gyerek tényleg felülmúlhatatlan. Szerelemben se vagy első, de ettől még jó.

Gyerek se lesz első, de ettől ugyanúgy fogja szeretni.

Próbálj valamiben első élményt adni neki, inkább ezen járjon az agyad.

2022. okt. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igyekszem ezen változtatni, mikor ismerkedtünk ezeken nem gondolkoztam, a képek láttán vágyott belém a felismerés,

Igyekszem nem erre fókuszálni hogy én mindenben második leszek,de hogy miben lehet első élmenyt adni,talán ha ellenkező nemű lesz a baba

2022. okt. 22. 09:11
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Pár hét és megszülöm a másodikat. Ugyanazt érzem, mint az elsőnél, nem vesz el az élményből, hogy másodjára történik meg, mert másik gyereket várok. Normális esetben egy apának is így kellene éreznie.

Amúgy meg az első nem mindig a legnagyobb és a legmélyebb, csak rajtatok múlik, hogy mit hoztok ki egymásból. Nem egy olyan történetet ismerek én is, és biztosan te is, ahol 30-40 felett találkoznak a mindent elsöprő szerelemmel, sokszor válás után.

2022. okt. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!