Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen a pszichológusnàl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen a pszichológusnàl lenni a gyakorlatban?

Figyelt kérdés
Olyan, mint a filmekben?
2022. okt. 24. 03:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

En egyszer sem fekudtem borkanapen.

Meg nem jarkaltam fel-ala es beszeltem ossze vissza mindenrol ami miatt merges voltam,hanem szepen nyugodtan beszeltunk at mindent.

2022. okt. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
21%
Van, aki csak kihasználja a másikat, vagy átszellemülten az ő gondolkodását erőlteti rád. Nem feltétlen jó ezekkel együtt dolgozni, inkább jobb, ha saját maga oldja meg az ember a problémáját.
2022. okt. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül egy óra általában?
2022. okt. 24. 07:30
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, miért mész hozzá, attól is, hogy kihez mész, milyen módszerekkel dolgozik. Voltam életem során többször is, volt, amikor egy rossz szokásomtól akartam megszabadulni, volt, amikor nagyobb elakadas volt az életemben, volt, amikor tényleg durva mélyponton voltam, mindegyik más volt.

Aktuális árat nem tudok mondani, itthon három éve voltam utoljára, akkor 12.000 volt egy alkalom, de azóta biztos változtak az árak. De amúgy nem muszáj magánba menni, lehet tb alapon is.

2022. okt. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

12.ezer Ft volt Pesten 1 óra tavaly

Semmi extra

Ültünk egymással szemben és beszélgettünk

2022. okt. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szerintem csak olyanhoz erdemes aki pszichoterápiát is tud vegezni. Viszont ok nagyon dragak. De abban latok meg eselyt arra, hogy hasznos is lehet.


Sima pszichologus szerintem nem sokat er. Ha krízisben vagy akkor menj beszelgess vele, jobb mint egyedul feldolgozni.

Viszont, ha van sok-sok bajod esetleg gyerekkori traumak, egyeb felnőttkori gondok amikkel tisztaban vagy, nagyjabol tudod az okokat is akkor semmi ertelme eljárkálni csak beszelgetni. Leglabbis nekem semm értelme nem volt x evig jarni. Sehova nem vezetett, sokszor azt ereztem egy Pistikenek is elmondhattam volna. Kb semmi tanacsot nem adott, alig szolt a temahoz, az o nezeteit mondogatta nekem ami rendkívül idegesitett amugy egy ido utan, mert en telejsen maskepp nezem a vilagot, mint o. Aztan meg ot idegesítettem en, hogy miert nem fogadom el az o vilagat. Persze egy szoval nem szolt x alkalom utam, hogy szerinte o nem tud mit kezdeni velem csendben beszedte a penzem evekig. En hoztam fel, hogy nekem ez mar semmit nem ad (de nm is sokat adott) akkor kezdett bólogatni, hogy jaa amugy modnani akarta mar o is.

Nekem nagyon nem jott be. Persze ki lehet probalni, de olyan embernek aki tisztaban van magaval valamennyire szerintem kb semmit nem er a pszichologus.

2022. okt. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
55%

A terapeuta és a pszichoterapeuta nem ugyanazt teszi, teljesen máshol vannak a kompetenciahatáraik, ha már itt ajánlgatják egyesek a pszichoterapeutát, akik egyébkent komoly személyiségtorzulások esetén "kellenek" (ami akár súlyos trauma miatt is lehet), jobbára gyógyszeres terápia mellé.


Aki alapvetően nem patológiás még, az teljesen jól tud haladni "sima" pszichológussal, szakpszichológussal, terapeutával is. Aki beteg, annak persze irány a klinikum, de ezt a "sima" pszichológus is tudni fogja, és olyanhoz irányítja, ezt szakmabeliként írom.

2022. okt. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
7, 6 vagyok en szert javasoltam ezt, mert nekem ez a tapasztalatom, es irtam is, hogy akinek nincs komolyabb problémája az mehet beszelgetni. De az en tapasztalatom az, hogy tobb gonddal, melyebbel nem igazan tudnak mit kezdeni.
2022. okt. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

nekem is 12 ezer volt tavaly év végén és idén év elején.

én az anyámmal való viszony miatt mentem el, amely egy gyerek koromban (látszólag) szoros volt, ám az évtizedek alatt eléggé feszültté vál és megromlott, egyúttal sok szorongást okozott.

nekem sokat segített. ez egy olyan téma, amiben a különféle barátok, ismerősök reakciójával sokszor nem nagyon lehet mit kezdeni - mindenki túlzottan abból indul ki, amilyen viszonya neki van a szüleivel, illetve amit ideálisnak gondol.

szóval ez esetben tényleg úgy éreztem, hogy egy külső szakember szemléli a viszonyt, tárja fel a szorongásokat, tudat alatt működő motivációkat, rejtett feszültségeket. engem határozottan megerősített.

2022. okt. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
ja, és fizikailag tényleg csak ennyi, hogy ültök egymással szemben és beszéltek.
2022. okt. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!