Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bántalmazás meddig “tűrhető”...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántalmazás meddig “tűrhető” mennyire szakító indok?

Figyelt kérdés

Nem szép dolgok ezek és nem is kell tűrni szerintem de vannak kivételek amikor győznek az indulatok stressz és a többi es egyszeri eset semmiképp sem visszatérő. Nyilvan nem a fél holtra verés hanem mondjuk egy pofon vagy ráncigálás. Ez váló ok? Vagy csak egy pont az i-re?


42F



2022. okt. 25. 10:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Válóok.
2022. okt. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon elgondolkoztató.

Minden esetre nálam feltétlenül pont az i-n.


A bizalom erősen megcsappan a tetlegességnél, és nagyon kell BIZONYÍTANIA, (nem csak ígérgetnie), hogy megbánta, és nem akar ilyen lenni. Tehát nem elég utána csak annyi, hogy úgy tesz, mintha mi sem történt volna, ne száz szál vörös rózsával szúrja ki a szemem, hanem tettekkel. Beszéljük meg, hogy mi volt a gond, és milyen tanulságokat von le. Nekem pl. alap lehet bizonyos esetben, hogy valami indulatkezelési terápiára, stb menjen, vagy csináljon, és lássam is a hatást.


Ha alkohol hatása alatt csinálta, akkor pedig soha többet ne igyon - egy kortyot se! És felejtse el a piás haverokat.


Ha ezeket a dolgokat bevállalja, akkor ebben maximálisan támogatom, és ha látom, hogy ott a tett eredménye is, akkor lehet újra bizalom.


De ahol egy pofon elcsattan, ott több is elcsattanhat, igaz, "az első pofon a legnagyobb, a többit lassan megszokod". Az is, aki adja, és az is, aki kapja. Más kérdés, hogy nem jó dolog a rosszat megszokni.

2022. okt. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Elég stresszes típus vagyok, sokszor nem is tudom rendesen levezetni, de SOHA nem jutna eszembe semmilyen formában kezet emelni arra az emberre, akit mindennel jobban szeretek.

Erre SEMMILYEN mentség nincs.


24N

2022. okt. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem, nincsenek kivételek. Semmilyen módon nem várható el egy bántalmazottól, hogy túllépjen rajta és úgy tegyen, mintha ugyanúgy bízna a másikban, mint azelőtt.


Hogy kinél hol van az a határ, aminél megszólal a vészcsengő, az változó lehet. Van, akit tényleg félholtra "kell" verni ahhoz, hogy lépni akarjon, olyan is van, akit egyszer "megrángatnak" és legközelebb a bíróságon látod újra (kérdés, hogy váló - vagy büntetőperben hamarabb). A lényeg, hogy a bántalmazónak ne legyenek elvárásai a tette után arra vonatkozóan, hogy mennyire jogos - szerinte - ha a másik kiiktatja őt az életéből. Mindenkinek egy jutott, joga van mindenkinek boldogan élni, ilyenek nélkül.

2022. okt. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Semeddig nem tűrhető, de még a verbális bántalmazás sem, nemhogy a pofon vagy a ráncigálás. A dühkezelést már gyerekkorban meg kell tanulni. Akinek felnőttként nem megy, az 💩t se ér emberileg.
2022. okt. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Fiziai bántalmazás számomra abszolút válóóok... a lökdösés, ráncigálás is (nyilván ha véletlenül lök meg, más kérdés). Felnőtt ember az indulatát tudja már levezetni máshogy (ennél még az is jobb, ha a falba üt).
2022. okt. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Nálam az első pofon/ráncigálás válóok. Egyszer volt is már rá példa, abban a pillanatban költöztem. Zéró tolerancia van.
2022. okt. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

Fizikai agresszional nem azt nézzuk hogy hány alkalom.

Hanem a meglétét vagy meg nem létét.


Azaz vagy nulla VAGY 1,2, 3 tokmindegy hány előfordulással bír, a lényeg hogy a másiknál ez indulati eszköz es benne van a repertoárjában, normájában.


Rengetegen elnézik az első pofonokat es van a traumakotodés is stb. De minden kapcsolat ilyenkor már halott, ahol ilyen tortent. Illetve ilyennek párkapcsolatot sem szabadna tartani aki pofozós.


Igy is minden 2.veri a saját gyerekét is, es lehet keveset is mondtam.


Nalam ez nem i-n lenne a pont, hanem szimplán megismertem a másikat hogy ő ez.

2022. okt. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%
Ráncigálásis bántalmazás,azonnali válás.
2022. okt. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

Azonnali szakitó ok!


Nincs még egy esély,nincs beszéljük meg,nincs nem csinálok soha többé ilyet!


Ha egyszer megtette megteszi újra!

2022. okt. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!