Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elbizonytalanodtam, nem tudom, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

33 éves nő vagyok, a párom 35 éves. 10 hónapja vagyunk együtt, egyelőre nem élünk együtt, mert más városban lakunk, de sokat vagyunk együtt, mert mindketten tudunk otthonról is dolgozni. Én már szeretnék előre haladni, egy-két éven belül biztosan szeretnék gyereket, mert legalább kettőt tervezek. A párom mostanában viszont egyre többet beszél a külföldre költözésről, hogy addig kell meglépni, amíg nincs gyerek. Én már éltem külföldön, húszas éveimben sokat utazgattam, couch surfing-eltem. Nincs ellenemre a külföldre költözés továbbra sem, de nekem nőként fontos lenne, hogy ha gyerekem lesz, a szüleim a közelben legyenek, hogy tudjanak segíteni. Nem tudom elképzelni, hogy egy idegen országban, segítség nélkül maradjak otthon egy újszülöttel. Meg azt sem, hogy a párom nélkül csináljam ezt végig. Egyébként a családalapítással ő is tervez, de sokat mondogatja, hogy ebben az országban nem érdemes, később meg ki tudja, hogy lehet-e menni. Pályázgat is helyekre, lenne esélye, mert multi cégnél dolgozik, de még nem kapott ajánlatot.

Kezdem elveszíteni a motivációmat, félek, hogy csak mennek az évek, és ha a külföldre költözéstől tesszük függővé a családalapítást, akkor sosem lesz gyerekem.

Ti hogy látjátok ezt?


2022. nov. 2. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Én úgy látom, ti nem egymást keresitek. Nem egyezik a jövőképetek.
2022. nov. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hàt ez az egész egy nagy konfliktus forràsa lehet. Egyik alkalommal üljetek le és beszéljétek meg hogy neked ez a terved te gyereket szeretnél 1-2 éven belül és nem külföldön szülnél hanem itthon. Ez egy teszt is lehet akàr hkgy leszűrd mennyire rugalmas vagy csak a saját feje után halad.
2022. nov. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is itthon össze kene költöznötök, mert ha külföldön két gyerek után derül ki, hogy nem működik, akkor nagyon megszívod. A sok találkozás meg mindig nem ugyanaz, mint együtt élni, olyannal pedig biztosan nem terveznek gyereket, akiről nem tudom biztosan, hogy képesek vagyunk-e együtt élni vagy sem.


24N

2022. nov. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyeznek a célok, én nem erőltetném.

1. Nem is éltek együtt, egy jóformán idegen emberrel én tutira nem mennék az ismeretlenbe, hogy ott távol mindenkitől derüljön ki, hogy összeilletek-e egyáltalán

2. Ha külföldre tervez menni az ember, ráadásul ahogy kiveszem a szavaidból, a pasi nem rövid távra tervez, az nem 1-2 év általában (amennyiben persze megtalálja a számításait). Annyi idő alatt éppen elkezdtek beilleszkedni, pénzt gyűjteni stb. Főleg ha megtapasztalja azt, hogy mondjuk külföldön könnyebben boldogul, akkor tutira nem akar majd hazajönni, főleg úgy, hogy aztán te elmenj szülni, és csak ő dolgozzon

3. Még együtt sem éltek, esküvő sincs, semmi, de te már 1 év múlva szülnél? Minek? Még kb semennyire sem ismeritek egymást, még BŐVEN a kapcsolat legelején, rózsaszín ködben vagytok, ilyenkor nem tartom jó ötletnek a gyerekezést

4. Egyszerűen áthidalhatatlan különbség az, hogy te a szüleid közelében akarsz élni, ő még külföldön. Tőle sem várhatod el, hogy feladja az álmait, ahogy ő sem tőled.


Amit én tennék, amennyiben valóban komolyan gondoljátok :

- komoly beszélgetés, hogy hogyan néz ki az 5 éves tervetek, egyénileg és és pártként is. Ha itt nagy különbség van, akkor felesleges erőltetni

- ha úgy gondoljátok egy irányba mentek, akkor költözzetek már össze. Hihetetlen, hogy gyereket már szülnél minél előbb, de még csak a legalapabb lépést sem tettétek meg. 30+ mire vártok ennyit, ha elvileg közös családot akartok 1-2 éven belül

- a párod és te is jelentkezzél külföldi munkára, ez a folyamat BŐVEN hónapokat vesz igénybe, tudom, mert mi is éppen költözünk. A munka már vagy 3-4 hónapja megvan, de mi még mindig nem tudtunk indulni (jó, mi vízumot is intéztünk)

- ha kimentek legyen pl 1 év,, próbaidő", ami után ismét megbeszélitek, hogy mik a tervek

2022. nov. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

A srác jól gondolkodik, viszont te önző gondolkodást mutatsz. Én, én ezt akarom, én azt akarom.


Egy kapcsolat 2 emberről szól. Belőletek tuti nem lesz egy pár sokáig. Tűz és víz.

2022. nov. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5-ös - és miért gondolkodik ő jól? Miért más az ő akarata, mint az enyém? Ő is ugyanúgy azt mondja, hogy ő mit akar. Semmivel sem önzőbb, mint én.
2022. nov. 4. 21:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 nem önző szerintem csak màsok a célok/prioritàsok. Itt az a kérdés hogy tudtok-e kompromisszumot kötni..Az egyik volt baràtnőmnek is hasonló tervei voltak sokkal fiatalabbak voltunk, én viszont akkor még nem àlltam készen és el is váltak útjaink pedig ha nem ragaszkodik az 1-2 éven belüli szüléshez/hàzasodàshoz akkor lett volna megoldàs. Szóval ahogyan ìrtam koràbban le kell ülni megbeszélni nyìlt lapokkal ki mit akar. Nem egy csalàdot/pàrt ismerek akik kimentek és gyakorlatilag tönkretette őket a külföldi lét mert nem àllt elég szilàrd alapokon a kapcsolat,ezt jól àt kell gondolni mielőtt belevàg az ember. Az életedet is tönkre vàghatja az egész.
2022. nov. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
10 hónap után gyereket tervezni, az én szüleim. .... soroljam?
2022. nov. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#7-es - de nem én akarok kimenni.
2022. nov. 5. 09:08
 10/11 A kérdező kommentje:
#8-as - nem 10 hónap után akarok szülni. De 33 évesen már felmerül bennem a gondolat, igen. Ha én gondolok a szüleimre, az önzőség? Miről beszélsz te?
2022. nov. 5. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!