Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mindig megbeszélitek a pénzügy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindig megbeszélitek a pénzügyeiteket a párotokkal, akkor is ha még nem éltek együtt?

Figyelt kérdés

Mi mindig mebeszéljük a bartátommal, hogy kinek mennyi a fizuja, mire szeretne költeni a hónapban ilyesmi. Fontos, hogy nem élünk együtt, még csak 4 hónapja járunk. Ő 23 és 22 éves vagyok.

Nekem az utobbi két hónapban borzasztóan megromlott az anyagi helyzetem. Folyton kölcsön kell kérjek a szüleimtől. Lakbért, tandíjat kell fizessek. (Sajnos ebben a félévben önköltséges szakra vettek fel. emiatt nem kaptam kollégiumot)

Igazából a kérdésem az lenne, hogy a helyemben ti mennyire avatnátok be a párotokat az anyagi helyzetetekbe?

Az a gond, hogy nagyon félt engem és nem akarom, hogy folyton ezen agyaljon, aggódjon. De emiatt közös programot se merek kitalálni, mert akkor azt neki kellene fizetnie. Illetve ha tudná, akkor a boltba se engedné, hogy fizessek amikor a közös ebédhez, vacsorához vásárolunk, ami nekem nagyon kellemetlen.



2022. nov. 9. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
4 hónap után nem valószínű hogy mélyen beavatnám, de ez én vagyok. Amikor mi még nem éltünk együtt, nyilván nem beszéltük meg hogy ki mire költ, viszont az egyéertelmű volt, hogy ha egyikünknek anyagi nehézsége van, akkor számíthat a másikra. Volt például nálunk, hogy javíthatatlanul tönkrement a laptopom, közvetlenül vizsgaidőszak előtt. Nem tudtam hirtelen, honnan kaparjak össze 150 ezret másikra, így ő felajánlotta hogy kifizeti a felét. Addigra azért már egy éve együtt voltunk, szóval nem volt annyira kellemetlen, plusz nyilván részletekben vissza is fizettem neki. 4 hónap után bennem nem lenne meg, nem is volt meg az a bizalom még ami ahhoz kell, hogy ilyen részletességgel beavassak valakit az anyagi helyzetembe. Inkább szülőktől kérnék segítséget.
2022. nov. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Kb már az elso naptol képben lehet lenni ki hogyan áll, megbeszélés nélkul is ránézésre is
2022. nov. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Az általad leírt helyzetben igen, hogy tudja, csóróság van.

De ésszel, mert még azt hiszi, hogy le akarod húzni! ha pedig le akarod, akkor sincs gond, a szex nincs ingyen egy férfinek, de azt is ésszel, mert lelép!

2022. nov. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

2.


Nem feltétlen. Előző helyemen a sori melósok majd mindegyike kocsival járt, a srácokon drága sportcipők, kezükben Almás telefon, majd mind horgászott, és sokan vadásztak is! Gyári melósok.

2022. nov. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Hát mi kb a 2.randin mar megbeszéltük, ki mit dolgozik, mennyit keres általában mire költ.


Aztan 1 hónap után összeköltöztünk, onnan közös kassza volt.


6 éve vagyunk együtt azóta

2022. nov. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

4.

De nem is ilyenekre gondoltam.

Hanem valakinek a legnagyobb gondjai pl egy szélvédőcsere, iphone szervíz, amig a másik a buszjegyekkel sakkozik meg a lakbérrel es azt nezi mi akciós a boltban, a másik közben meg rákot, halat, pick szalámikat vesz/eszik otthon es amikor te ia vacsizol épp és kerdi ni jót eszel es valaszolt hogy bundaskenyeret, és bíztatva válaszol hogy az nagyon finom ő is szereti jo ötlet(hogy ne érezd magad kellemetlenul, sőt ő is eszik májkrémes kenyeret is es Neked büszkén mondja, hogy veled próbál hasonulni a kedvedben járni hogy magadhoz valonak érezd)minden teljesen kiérződik.

Vagy amíg te tusdurdő illatu vagy, meg ilyenek, ő armanival repked.


Es amikor veled van direkt nem a markás cuccait veszi fel hanem hozzád öltözik noname cuccokba hasonulni hozzád.


Nem a látvány és külsőség, hanem a 2 embernek az egész eletritmusán* kiérződik minden


*nem találom sajnos a megfelelo szót, de teljesen más egy stabil és egy instabil abyagi helyzetu ember élete is vagy milye ami kierzodik barmelyik pillanatbol is.


Pl te üresen iszol teát mikor cseteltek, ő meg mézzel, és csinál magának gyümölcsmixeket minden reggelre mert egeszsegtudatos, te meg havonta ha veszel almát mert luxus gyumolcsot zoldséget nem is lát téged enni. Es igy tovabb.

2022. nov. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*kérdezi mi jot eszel, válaszolsz hogy bundáskenyeret(es szinte szegyelled a saját vacsoradat, de érezteti hogy ne szégyelld magad ezért megdicsér inkább hogy jo ötlet, szereti ő is)
2022. nov. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

Meg amugy neki 2 szekrény cipője van, neked van egy-egy kinais minden évszakra. Es igy tovább.


Nem kell beszelgetni sem penzügyekről minden "lerí" mindenkirol

2022. nov. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Én ilyen pár hónapos kapcsolatban nem vonnám be a pénzügyeimbe nagyon részletesen (pl. hogy mire költök, mennyi pénzem van akár számlán, akár befektetésben, akár lekötve, akár a párnaciha alatt stb., mennyi a fizum / ösztöndíjam), de azt megemlíteném, hogy "most le vagyok égve egy kicsit, szervezzünk már olyan programot, ami nem fizetős".
2022. nov. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Én akkor se beszélem meg ha együtt élek valakivel.
2022. nov. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!